Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul? Hogyan...

Mit csinálok rosszul? Hogyan osszam be az időmet, hogy ne szaladjon minden még úgy is hogy nem dolgozok?

Figyelt kérdés

Már ötletem sincs, hogy mivel tudnám kicsit jobban összehangolni a napomat.

Reggel 3 körül kelek, igaz sokszor már előbb felébredek és nem tudok visszaaludni, de ilyenkor szoktam kicsit tanulni (okj-s vizsgára készülök). Begyújtok, kavét főzök, reggelit/tízórait csinálok, a férjem fél 5-kor kel. A gyerekeket fél 6-kor keltem, a férjem ilyenkor indul munkába. Elkészülök és elkészítem a gyerekeket, fél 7-kor indulunk a suliba. 8-ra leadom őket 9 és fél 10 között hazaérek, rendezem az állatokat, próbálok haladni a házimunkával, felújítással, kerttel, mikor mire van nagyobb szükség, előkészítem a vacsorát stb. Fél 1-kor indulok a gyerekekért, fél 5 körül érünk haza, a férjem addigra otthon van. A gyerekekkel átnézzük a házikat, készülünk másnapra, ők és a férjem 8-kor már fekszenek, 9-kor alszanak is, innentől zajosabb háztartási munkákat már nem nagyon tudok csinálni, mert felébresztem őket, most meg már a kertben is sötét van. 10-11 körül fekszek le aludni.

Hétvégente fejlesztésre viszem a gyerekeket, mosok, stb.

Mit csináljak másként, hogyan tudnám kicsit hatékonyabbá tenni a napomat? Jó lenne elmenni dolgozni is, de nem tudom, hogy ilyen beosztás mellett hová vennének fel, mert eddig valamin minden munkalehetőség megpukkadt.


2023. okt. 10. 05:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%
Ennyi otthoni munka mellett semmi szükség arra hogy dolgozz. Majd ha a férjed is ki eszi a részét belőle,mert az ő szerepéről nem nagyon írtál. Amúgy valami tanyán éltek? Begyújtás, kert, felújítás? Ne haragudj de nekem kicsit eltúlzott, feláldozom magam az otthon oltárán, mert igazi mártír vagyok szaga van a kérdésnek.
2023. okt. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
A ház amiben lakunk erősen felújításra szorul, de mikor beköltöztünk, akkor még nem tudtuk, hogy ennyi probléma van a gyerekekkel és nem tudok dolgozni. Csinálom rajta amit tudok, de így nem olyan tempóban haladok, mintha szakemberek csinálhatnák, ráadásul nem is mindent tudok én csinálni (pl. elektromos vezeték cseréje, nyílászáró csere...). Akkor még 2 fizetéssel gondolkodtunk.
2023. okt. 10. 05:42
 3/32 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem teljesen, mi történik fél egy és fél öt között?


Egyébként kell ennyit törődni a háztartással? Férjed és a gyerekek mit tesznek benne, illetve mit tesznek azért, hogy ne kelljen nonstop háztartást vezetni?


Amúgy ötletek:

- segítsen be a férjed és a gyerekek, ha iskolásak akkor már tudnak,

- gépesítsetek amit csak tudtok, mosogatógép, szárítógép, robot vagy álló porszívó,

- két napra főzni, egyszerűbb kajakat készíteni, rendelni.


Az is sokat segít ha írod hogy mikor mit csinálsz, nálam például kiderült hogy elég sok az üresjárat, amikor valójában nem is csinálok semmit. Inkább dedikálj magadnak énidőt rendesen.

2023. okt. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
88%

Hármas vagyok, ha te hobbifelújítasz meg sofőrködsz, akkor tulajdonképpen egy komplett munkakört ellátsz, emellett egyéb munkát vállalni nem lehet, láthatóan ezt sem tudod menedzselni (nem is lehet).


Vagy hagyni kell a felújítás nem életbevágóam fontos részét és visszatérni rá, amikor szakembert tudtok hívni.

2023. okt. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Jól sejtem, hogy problémás gyerekeid vannak és speckó suliba járnak, ami messze van? Illetve hogy tömegközlekedéssel hordod őket?


Amit írtak: gépiesítés, bár ez azért függ az elektromos hálózattól is. Autótok van? Vezetni tudsz? Ezzel is lehetne időt spórolni. Tanulni tudsz a buszon is, amíg nincsenek veled a gyerekek.


Az üresjáratokat kéne megszüntetni, azzal veszítesz sok időt.

2023. okt. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%

#3 Reggel is 3 óra elvinni a gyerekeket. Kicsit hosszúnak tűnik, azalatt Debrecenből felérek Budapestre. De még Kassába is kiérek.


Délután a négy óra meg nagyon sok idő. Gondolom tömegközlekedtek. Nem tud a férjed besegíteni elhozni a gyerekeket kocsival? Vagy valami óriási dugóba kerültök? Akkor nem tudsz előbb menni a gyerekért?

2023. okt. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
62%

Dolgozni a gyerekek iskolája mellett tudnál talán.


Feltételezve, hogy az utazási idő feleződik, fél 8-ra beértek a suliba, 3 körül kell elhoznod őket. Ha ott találsz munkát, akkor az belefér az otthoni teendők helyett. Amit közösen csinálhattok meg este a férjeddel.


Hétvégére át kell pakolni, amit lehet a házimunkák közül (ilyen apró dolgokat is lehet, minthogy hétvégén előre megcsináljátok a tízóraikat - ezt egy 9 gyerekes amerikai nő youtube csatornáján láttam), amit lehet gépesíteni, de gondolom erre nincs sok anyagi keret.

2023. okt. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%
Logikusan hangzik ez a spec iskola, ebben az esetben azt mondom hogy azon is el lehet gondolkodni hogy a pénznyelő felújítandó ház helyett a sulikhoz közelebb költöztök. Ha ingazassal megy el egy fél munkaidő, akkor esélytelen normális munkát vállalni.
2023. okt. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
84%

Ha tényleg rászorultok a pénzre, akkor én a sulik környékén keresnék akár háztartási munkákat. Pl. takarítás vagy idősfelvigyázás, bébiszitterkedés.


Gondolom még kapsz valamilyen ellátást a gyerekek után, így havi 1000 forintért bejelentenek és nem kell adóznod. Kb. 2500 forintos óradíjjal, ha napi 4 órát tudsz dolgozni, akkor az 10.000 forint/nap, ami ~200.000 forint havonta. Ha magasabb órabért tudsz kialkudni vagy napi 6 órát dolgozni, akkor még jobb a helyzet.

2023. okt. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
62%

Nekem valahogy nem áll össze a kép.

A gyerekekkel reggel fél7-kor indulsz útnak és beértek 8-ra oviba/suliba.

Délután fél1-kor indulsz útnak a gyerekekért, de csak fél5-re értek haza.

Tehát a reggel elég 1,5 óra az utazásra, délután pedig ugyanez az út màr 4 órát vesz igénybe?

Ebből kellene lefaragni. Egyébként a gyerekeknek is jobb, ha korábban kezditek a tanulást! Este már fáradtak, lassabban haladtok a leckével.

A fűtés miatt is jó lenne lefaragni a délutáni kiruccanást. 4 óra alatt kialszik a tűz, kezdheted elölről a begyújtást.

Az okj-s tanfolyamot a saját érdekedben engedd el!

Gondolom a gyerekek SNI-sek és GYOD-on vagy, hogy csak a 5 órát töltenek az oktatási/nevelési intézményben. Illetve írtad, hogy fejlesztésre is jártok...

Emellett maximum napi 4 órában tudnál dolgozni, de csak akkor férne bele, ha egy településen lenne a munkahely és a gyerekek óvodája/iskolája.

Szóval most valószínűleg feleslegesen végzed el azt az okj-s tanfolyamot és nyüstölöd magad a 3 órai keléssel. Napi 4 óra alvás hosszú távon egészségkárosodáshoz fog vezetni. Mentális problémák, depresszió, fizikai kimerültség...

Ráadásul, ha autóval fuvarozod a gyerekeket nap- mint nap messzire, akkor még őket is veszélyezteted. Ennyi alvással nem bírsz koncentrálni.

Ha anyagi gondjaitok vannak és nagycsaládos vagy, esetleg beteg gyerekeid vannak, kérj segítséget! Elsősorban a helyi önkormányzatnál... ők tudnak segíteni, akár a gyerekek iskolába/óvodába való fuvarozásában is, ami neked időspórolás lenne.

Akár a bevásárlásban, gyerekre való vigyázásban néhány órára, vagy a tűzifa kérdésben is. Esetleg ha veszélyes a ház, amiben laktok, akkor abban is. Önkormányzati bérlakást is kaphattok akár.

Illetve csomó olyan szervezet van, ahol még tudnak segíteni. Pl.: "fogadj örökbe egy családot", 1 éven keresztül havi 50 ezer ft-al segítenek (szàmlabefizetés, tartós élelmiszer, gyerekek fejlesztése, stb.)

Jàrj ezeknek utána, ha úgy érzed, rászorulók vagytok.

Minden jót Nektek!

2023. okt. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!