Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az első kislànyunk tejfehèrje...

Caddy23 kérdése:

Az első kislànyunk tejfehèrje allergiàs volt egèszen kèt ès fèl èves koràig,szerintetek a màsodik gyereknek mennyi esèlye lesz erre ?

Figyelt kérdés
Gondoljàtok èrdemes lenne valamilyen speciàlis tàpszert hasznàlni megelőzèsre...

#allergia #Màsodik gzerek
2023. okt. 21. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
A fiam is allergiás a tejfehérjére (ő nem nőtte ki), de nálunk a család is nagyon terhelt apai és anyai ágon is. Kérdeztem a gasztrós dokit amikor megszületett a pici, hogy mi legyen, ha tápszer kell. Azt mondta, hogy mindenképpen Pergomint adjuk neki is, ne szivassuk a sima tápszerrel. Négy hónaposan lett tápszeres, mostmár 15 hónapos, kapott tejterméket és sajnos ő sem bírja, úgyhogy jó döntés volt speckó tápszert adni alapból.
2023. okt. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
3 gyermekem van, nekem csak a középső volt szintén 2 éves koráig, majd elnőtte.
2023. okt. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megelőzèskènt màr születèse előtt elhagyod a tejfeherjèt az ètrendedből, akko szoptathatod akkor is problema nèlkül, ha tejfeherje allergiàs. Aztàn pròbaszerűen nèha terhelheted, ès akkor kiderül allergiàs-e ő is.

De nem törvènyszerű, hogy mindket gyereked allergiàs lesz.

2023. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Én gasztron kérdeztem mit egyen, HA tápszert javasolt csak a gasztros, speckó tápszert nem. A kicsi is az lett sajnos, de a nagytesó után minden simábban ment az, úgy értem már nagyon hamar kapott mentes tápszert. És ki is nőtte 1 éves korára, a nagy majdnem 3 évesen csak.


Egyébként úgy tudom kb 50% az esély, hogy a kicsi is allergiás lesz, szóval azért remény is van bőven, hogy nem lesz.

2023. okt. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatás nem merül fel? Amúgy én számítottam tejfehérje allergiára, de azt olvastam, "előre" nem kell diétázni. Nálunk csak pár hósan kezdődtek a tünetek, 1 éves korára elmúlt.
2023. okt. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Húgom tejfehérje allergiás volt 5 éves koráig.

Én nem.

2023. okt. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
legidősebb fiam nem allergiás mig az öcse tehėntej allergiås volt de 3 éves korára kinőtte. huguk szintėn nem allergiås .
2023. okt. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

50% vagy az vagy nem.

Én allergiás vagyok. A hugom nem.

nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!