Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ausztriai Welsben lakik itt...

Ausztriai Welsben lakik itt valaki?Hogy induljak neki iskolát keresni a gyerekeknek? Mi legyen az első lépés?

Figyelt kérdés
Férjem kimegy novemberben, mi pedig itthonról készülnénk az első pár hónapban. Életemben nem jártam ott, azt sem tudom hogy induljak neki. Ráadásul van egy autista gyerekünk is, neki is hogyan kezdjek keresgélni? Támpontot tud valaki adni?
2023. okt. 9. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vannak csoportok facebookon, ausztriai magyarok, vagy lehet tartományonkénti csopik is. Legjobb tanácsot ők tudják adni mert ők ott élnek.
2023. okt. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Általános iskolát nem kell keresni. A bejelentett lakcímhez tartozó Volksschuléba kell járatni a gyereket. Nincs válogatás.

Wels amúgy nagyon multikulti hely. Rengeteg a török, a mindenféle délszláv nép, és persze nagyon sok a magyar. Munkalehetőség nagyon sok van Welsben, de ha mindkettőtöknek van jogsija, akkor érdemesebb egy kisebb településen lakni. Gunskirchen, Grieskirchen, Lambach, Meggenhoffen, Pennewang, Krenglbach 10-20 percnyi autóútra vannak Welstől, és szerintem élhetőbbek a kisebb települések. Ha szereted a falusi életet, lenne kedved akár parasztbirtokon élni, és szeretnéd, hogy a gyereked állatok közelében nőjön fel, akkor lehet nézelődni még kisebb településeken. Offenhausen, Gaspoltshofen, Bachmanning, Großkrottendorf.

Mi Offenhausenben lakunk, az iskolában kap Sprachförderungot mind a két gyerek. A fiam ismételte az első osztályt. Itt nincs ebben semmi ciki vagy szégyellnivaló. Szüksége volt a gyereknek plusz egy évre hogy igazán megérjen a sulira és kész.

Negyedik osztálytól egyelőre nem egészen értem az oktatási rendszert, azt majd kibogozom, ha ott tartunk.

Wels egyébként kifejezetten befogadó, már senki nem akad fenn rajta, ha nem vagytok osztrákok. Nagy valószínűséggel fog kapni a gyerek egy "Stützpedagogint", aki segít átvészelni a gyereknek a nehéz helyzeteket. Meg nyelvi fejlesztést is fog kapni, hogy megtanuljon németül.

2023. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Esetleg egy privát beszélgetésre tudnál szánni holnap pár percet? Úgy látom nagyon ügyes vagy már. Egy kezdő lökést ezzel a tudással sztem tudnál adni nekem pár konkrétabb kérdésben. Ha nyitott vagy a dolgora megírnék egy privát elérhetőséget, mindegy milyen platformon, amelyik neked jó.

Nálunk már középiskola fog kelleni a két nagynak . Egyik 10-dikes másik most megy gimnáziumba. A kicsi a kérdés, mert ő speciális eset, neki is kell egy útvonal.

Férjem Welsben fog dolgozni, én egy darabig biztos nem (kicsin múlik, hogy bír beilleszkedni, most a sulit fél napig bírja, kérdés ekkora változás milyen hosszú időrwe okoz neki törést és ezt milyen szinten tudjuk működtetni) Igazából nem feltétlen fontos a város, gyakorlatilagh ahogy kényelmes ....ezt még nem látom át sajnos. Annyira nehéz így hirtelen.

2023. okt. 9. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!