Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy törődtetek bele, hogy a...

Hogy törődtetek bele, hogy a párotok nem akar több gyermeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


35 éves vagyok, van egy 4 éves gyermekünk már. Mind ketten dolgozunk,nem is keresünk olyan rosszul. Megvan mindenünk. Az előző gyerek dolgait nem dobtam ki.

Én felhoztam még tavaly, hogy szeretnék kistesót, nem szeretném húzni az időt, én is öregszem... Mondta, hogy ő is majd szeretne, de nem most. Azóta eltelt egy év. Ismét felhoztam a napokba, de ő nem akar, majd később. Mire várunk? A pénz volt a kifogás, hogy minden egyre drágább, illetve, hogy 52nm-es a lakásunk és hova tesszük?

Nem fogok vitatkozni, ha nem akar, akkor nyilván nem lesz. Ez kettőnk döntése... De hogy törődtetek bele, hogy ti szeretnétek, de a párotok nem?


2023. okt. 21. 18:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elöször nyomatékosan rákérdeznék, hogy MIKOR késöbb akar gyereket, illetve, hogy akar-e egyáltalá n - ha nem akar, akkor mondja meg egyenesen, ne mellébeszéljen, meg sumákoljon, az a becsületes út.
2023. okt. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
63%

Szerintem a párod kellően felelősségteljesen gondolkodik erről, racionálisan mérlegelve az anyagi és lakhatási körülményeiteket, lehetőségeiteket, és talán 18 év (max. 25) távlatban gondolkodik. Egy gyerek vállálásának, felnevelésének, felnőtt életben való elindításnak pedig van egy nagyon kemény anyagi vonzata, amit lassan egyre kevesebben engedhetnek meg maguknak, plusz ma már nagyon sok a kiszámíthatatlan tényező az életben.

Kívánom, hogy teljesüljön amit szeretnél, de tökéletesen megértem a párod.

2023. okt. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon-nagyon nehezen. De muszáj volt.
2023. okt. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
46%

Figyelj, egy 52 nm-es lakasban laktok. Oke, hogy nem kerestek rosszul, de tudnatok csak ugy egy nagyobb lakasra valtani? Nyugdijmegtakaritasotok lesz eleg, mire oda kerul a sor? Ha ket gyerek lenne, akkor mindegyiknek tudnatok felretenni az egyetemi eveire, mindegyiknek tudnatok egy kis onerot biztositani? Jogsit adi nekik? 2 tinit etetni-itatni, laptopot venni az egyiknek, a masiknak telefont, stb?

Valamint igen, mar 35 vagy, mire megszulned leghamarabb 36 lennel. Ertem en, hogy manapsag mar tok oke ennyi idosen szulni, de mint kesei gyerek mondom: ha nem az elsot szulod es mar van egy, akkor ne bassz ki a gyerekkel.

Hogyan dolgozd fel? Gondolj a fentebb leirtakra, + arra, hogy vegre kezd a gyereketek nagyobb lenni, nem kell ejszakazni vele, mehettek mellette/vele nyaralni, kinlodas lenne ujrakezdeni az egeszet.

Viszont azt jo lenne megkerdezni a ferjedtol, hogy miert nem tudta ezt gerincesen benyogni.

2023. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt megértem a férjed érveit, főleg két gyerekes anyaként. Nagyon meg kell ezt gondolni.

Másrészt a gerinctelenségétől felfordul a gyomrom, és az ilyesmi nekem akkora red flag, hogy nem tudnám, hogyan tovább. Mindenesetre attól biztosan elmenne a kedvem, hogy újra gyereket vállaljak vele.

2023. okt. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én elé állnék, és rákérdeznék, hogy most akkor valljon színt. Később, később, de mikor? 50 évesen?

Mert ha nem akar, hát nem akar, meg lehet ezt érteni, csak akkor ne hitegessen.

2023. okt. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
4# 36 neked késői? Úristen..mindig van lentebb.
2023. okt. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Azért amit a 4-es leír elég vicces. Akkor nagyon kevés gyerek születne, ha ezt mind a szülőnek kéne bevállalni. Nem hiszem, hogy kötelességem telefont, laptopot, jogsit és önerőt biztosítani a gyereknek tini korában. Nyilván ha anyagilag megtehetem, segítem a gyereket, amiben tudom, de ha nem hát nem. Ez semmiképp nem tartott volna vissza a gyermekvállalásban. Van lakás, van meleg étel, van szeretet. Ne ám, hogy rögtön lakást is vegyek a gyereknek a születése napjára.
2023. okt. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudtam feldolgozni, kb ha ránéztem sírhatnékom volt, nem hiszti volt egyszerűen ezt éreztem.

Végül lett 3.gyerekünk,azóta is azt mondja kár lett volna kihagyni, jó döntés volt,

4,5éves.

Nekünk azért más mert 2 20+ os gyerek mellé érkezett, így nem 3 gyerekesek vagyunk igazából mert olyan mint ha egyke lenne.

2023. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
52 nanométeren élni tényleg necces lehet... Na viccet és helyesírást félretéve; valamikor ezt meg kellene beszélnetek, a halogatás, elbeszélés egymás mellett nem segít.
2023. okt. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!