Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolja mindenki...

Miért gondolja mindenki itthon, hogy nem lehet valaki jó anya, ha a gyerek egy éves kora előtt vissza akar menni dolgozni?

Figyelt kérdés
A férjem családjában mindenki azt hitte, hogy rossz anya leszek és nem érdekel majd a gyerekem. Miért nem lehet elfogadni, hogy úgy is lehet jó anyának lenni, ha korán elkezdek dolgozni, sőt néha a babának is jobb, ha nem egy depressziós anyával van otthon? Miért gondolják az emberek, hogy valaki rosszat akar a gyerekének, ha vissza akar menni dolgozni? Miért nem hisszük el, hogy van, akinek van annyi önismerete és önkritikája, hogy tudja, hogy csak akkor tud kiegyensúlyozott lenni, ha van más, amivel el tudja magát foglalni? És miért akarjuk az embereket meggyőzni róla, hogy a gyereknek jobb, ha otthon van az anyjával, amikor néha se az anyát se a gyereket nem ismerjük?
2023. szept. 26. 07:50
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
69%
Szóval azt állítod, hogy ha egy gyerek egy évesen elmondhatná a véleményét, ki tudná fejezni szavakkal az érzelmi szükségleteit, akkor lenne olyan gyerek aki azt mondaná, hogy szívesebben megy bölcsibe minthogy az anyjával legyen?
2023. szept. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
76%
Ok.
2023. szept. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell ezekkel foglalkozni. Te így látod jónak és kész. Ez csak az utóbbi időben vált szokássá, hogy a nők évekig otthon vannak a gyerekkel, aztán sírnak a gyakorin, hogy nem bírják a beszűkült világot.
2023. szept. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
95%
És miért akarsz meggyőzni random embereket, ahelyett, hogy pont le se szarnád mit vekeng a férjed családja? 🤔
2023. szept. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
78%
Egy két anyának lehet,hogy jobb,de a gyereknek kétlem ilyen pici korban. Bár azt nem értem,aki meg akar győzni mi mozgatja. Nekem is van véleményem,de nem nyomom a másikra. Te meg ha határozottan ezt szeretnéd,akkor meg miért érdekel más véleménye? Te akarod meggyőzni másokat erről,hogy márpedig ez sokkal jobb,mint otthon maradni vele?:D Picit olyan. Hozol egy döntést és ha megosztod mással,akkor fogadd el,hogy az emberek 90%-nak nem ez a normális. Aki meg akar győzni meg hajtsd el.:D De ez olyan,hogy szembe megyek meztelen a forgalommal, utána meg zavar a másik véleménye,de engem nem fog zavarni,ha nekem ez a jó így. Téged se érdekeljen,ha neked így jó.
2023. szept. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

1 Egyfelől nem bölcsibe akarom adni, hanem a szomszéd szobában lesz a bébiszitterrel, ki fogok járni szoptatni a négy óra alatt, amíg itt van a szitter, lehet ennek egy részét este fogom ledolgozni amíg alszik vagy az apja altatja esténként.


Másfelől nem azt állítom, hogy ezt mondaná, hanem azt, hogy van annyi önismeretem, hogy tudjam, hogyha több dologra is figyelnem kell, akkor kevésbé van időm azzal foglalkozni pl. hogy nem maradt-e le a fejlődéssel, nincs-e autizmusa és nem diagnosztizálok nála 200 féle betegséget egy éves koráig. Nem fogok belecsavarodni abba, hogy gyerekem van. Utána, amikor visszamegyek dolgozni kevésbé fogok azon szorongani, hogy mennyi mindent felejtettem. Kevésbé fogok aggódni a pénzügyeken stb.

2023. szept. 26. 08:23
 7/46 anonim ***** válasza:
69%

Hat nem tudom,az én egy évesen mellől esélytelen lett volna dolgoznom.

Annyira anyás volt,(meg most is az,18 hónapos)és sírt az idegen emberektől(pedig járok vele elég sok helyre,nem csak itthon ülünk,és nem csak engem lát egész nap)

Én nem adnám bölcsibe a gyerekem egy évesen.

Magam miatt biztos nem,hogy én jól érezzem magam.a gyerekem az első,és az otthon lét alatt is lehet normális emberi kapcsolatokat kialakítani,nem kell mindig otthon ülni,lehet járni mindenhova.

2023. szept. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
79%

Minek kérdezel itt?

Dolgozz oszt jó van,ha te ezt akarod.

Ezt a becsavarodom gyerek mellett dumát annyira túlzásnak tartom.

Nekem is van kettő,meg nem vagyok elmebeteg szerencsére.

2023. szept. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
93%
Ez szuper kérdező,nektek ez így jó. Akkor viszont miért akarsz meggyőzni mást erről? Ha ez így oké,akkor akinek nem tetszik mosolyogva elhajtod.
2023. szept. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
78%
Nekem teljesen mindegy ki mit csinál, felőlem akkor is visszamehetsz dolgozni ha 3 hetes a baba. De igazából minek? Kapsz gyedet 2 eves koráig. Egy ennyire kicsi gyereknek jobb ha az anyjával van. Persze ha nincs gyed, nincs pénz akkor kell a bölcsi, de ez egy kényszerhelyzet. Attól hogy otthon vagy vele muszáj az autizmussal foglalkozni? A bébiszitter, ha nem nagyon jó állásod van, többe kerül, mint a fizud. Én a helyedben nem dolgoznék és néha jöjjön a szitter, akkor ki tudsz mozdulni és nem csavarodsz be.
2023. szept. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!