Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok anyuka, aki nem élvezi,...

Sok anyuka, aki nem élvezi, nem szereti (jelen pillanatban) az anyaságot, és ezzel együtt az életét sem, miért nem akar/próbál változtatni rajta, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Mielőtt még valaki félreértené, ez NEM általánosítás!


Annyi a lényeg, hogy nagyon sok olyan kérdés szokott itt előfordulni, amiben az anyuka panaszkodik, hogy egyáltalán nem élvezi az anyaságot, megbánta vagy esetleg belefáradt, és ez nem átmeneti, hanem a gyerek születése óta ezt érzi.


2023. szept. 17. 20:50
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
2023. szept. 17. 20:51
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Mert mondjuk nem tudok rajta változtatni?!
2023. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Hát de annál a kérdésnél is szinte mindenki azt az egy tanácsot adta, hogy változtatni kéne, hogy nem kellene mártírkodni, stb.
2023. szept. 17. 20:58
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Ilyenkor apukának is kellene általában valamit változtatni. Csak hát nekik az nagyon kényelmes, amibe a feleségük belefásult. És az is nagyon kényelmes, hogy lehet emiatt is a nőt hibáztatni, merthogy mit mártírkodik már megint.
2023. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
Most nem konkrétan arra a kérdésre reflektálva, hanem a tiédre visszakérdezek: mégis mit kéne változtatni? Hogyan? Én már kilábaló-félben vagyok ebből, de az utóbbi hetekben/hónapokban voltak sötétebb pillanataim. Amikor a probléma forrása az az élethelyzetből fakad, és igen, kimondom, a gyerek az oka, hiszen miatta nem tudsz úgy és akkor létezni, ahogyan az neked jó, ahogyan szeretnél, akkor annyira nem egyszerű ám ezen változtatni. A gyereket visszaadni nem lehet, az életed már olyan, amilyen, és amikor a depresszió bugyraiban vagy, akkor csoda, ha van (mentális) energiád egyáltalán ellátni rendesen a gyerek(ek)et, nemhogy még változtatást kitalálni és megvalósítani.
2023. szept. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

Ez ennél összetettebb szerintem. A kérdező a linknél szerintem depressziós, jól illik rá minden tünet. Neki pszichológus kéne, ő ezen egyedül nehezen változtat.

De sokan úgy szoktak panaszkodni, ahogy a "magyar átlag él". Azaz gyakorlatilag leírja, hogy az eleve halálra ítélt kapcsolatba beleszült isten tudja minek 2-3+ gyereket, nincs érdemi végzettsége, munkája, és csak löki magát egyre mélyebbre egy kiszolgáltatott helyzetben. Na ők nem lesznek sose ennél sokkal jobban elégedettek, mert a komplett életvezetésükkel baj van, a gyerek már csak a hab a tortán.

Akinek meg van valami konkrét problémája, és kap használható tanácsot, többnyire feltalálja magát.

2023. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

5-ös

A szülés utáni depresszióra gondolsz?

Mert azt meg tudom érteni, hogy egy totális mélypont.

2023. szept. 17. 21:15
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
Egyedül nehéz változtatni bármin. A férjemtől azt hallgattam hogy én itthon verem a picsám nem csinálok semmit ő meg halálra dolgozza magát hogy eltartson ezért nem segít semmiben. Na most ha nap mint nap egyedül vagy egy csecsemővel aki éjjel nappal visít szinte mindenre nagyon nehéz. A bevásárlás a főzés mosás takarítás.... Főleg amikor már olyan nagy a gyerek hogy mindent is magára akar rántani meg bevenni a szájába. Az én fiam mellett nem lehetett szinte semmit csinálni mert virított ha letettem. Közben a párom megkövetelte tőlem így nem kicsit készültem ki. Ha megkaptam volna a segítséget hogy és lett volna 10 percem naponta nyugodtan lefürödni vagy akár csak megfőzhettem volna sírás nélkül nem így alakul semmi. Tapasztalataim alapján az apák kényelmesek mert tudják hogy a nő ki van nekik szolgáltatva és ezért készül ki sok anya. Magyarul nem a nőnek kéne változtatnia.
2023. szept. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"A gyereket visszaadni nem lehet, az életed már olyan, amilyen,"


Hát neharagudj, ezt nem bántásképpen mondom, de elvégre mi döntöttünk úgy, hogy gyereket vállalunk, és ezzel elfogadjuk azt az új életet, ami bekövetkezik, és a gyerek nem kérte, hogy megszülessen. (?)

2023. szept. 17. 21:23
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak mi de az apák is vállaljuk. Amíg nem érzed milyen az amikor minden rád szakad addig ne ítélkezz szerintem. Van gyereked? Kétlem. Bírom amikor nem gyerekesek dumálnak milyen a gyerekkel.
2023. szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!