Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert van manapsag ennyi...

Miert van manapsag ennyi szulo, aki visszacsinalna a gyerekvallalast (megbanta)?

Figyelt kérdés
Itt is egy csomo kerdes van, hogy ki bamta meg meg ki nem, es sok olyan valasz erkezik ra hogy ha ujrakezdhetne egy sem lenne meg ilyenek.
2023. okt. 22. 20:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
89%
Kedves #10. Ugyan áruld már el, hogy ha valakinek nincsen gyereke, akkor hogyan tudnák felmérni, hogy mivel jár? Nyilván mindenki tisztában van azzal, hogy az élet megváltozik csak néhány ember könnyen veszi az akadályokat, néhány embert meg arcul csap a valóság. Ez ugyanolyan, mint a szülés kb. Mindenki tudja, hogy fáj de valaki röhögve túl van rajta, más meg szenved. Azt ne mond, hogy te pontosan tudtál mindent, mielőtt gyereked lett. Hogy milyen a nem alvás, milyen az egész napos szoptatás, milyen az a mókuskerék. De hát tudjuk, vannak olyan tökéletes anyák, mint te.
2023. okt. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

10.-es

Ezt en csak gondolom, de lehet hogy sokan azert banjak meg mert nem azt kapjak amilyet elkepzeltek vagy azt hittek nagyon akartak de amikor mar ott a gyerek akkor kiderul hogy megsem annyira tetszik nekik ez az egesz.

Tehat mas elkepzelese volt (mondjuk ezt egyreszt eltudom hinni hiszen a legtobb gyerekvallalas elott allo nok csak a rozsaszin cukormazas reklamokat, videokat latjak es nincs realis kepuk a valosagrol)

2023. okt. 23. 16:22
 13/25 A kérdező kommentje:
Tehat mas elkepzelese volt az anyasagrol*.
2023. okt. 23. 16:23
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

Engem is le szoktak pontozni ezért a véleményért, de talán még soha nem voltak így magukra hagyva az anyák a gyereknevelés minden nyűgjével, mint ma. Igen, régen talán nem volt hova kikürtölni, hogy elege van, pedig biztos akkor is volt, aki megbánta, de nem az anyára szakadt az egész. Generációk laktak együtt nagycsaládban. Ennek megvolt a hátránya is, de az anyának nem az egész napját a gyerekfelügyelet töltötte ki, hanem más is nevelt. Igazából az egész család és akár az egész tágabb közösség nevelt.

100 éve volt már csecsemőotthon: városi munkásság esetében az anya általában ide adta be a gyereket, már egész kicsi korában, hiszen neki 12 órában dolgoznia kellett. Kemény élet volt az, de más szempontból. Mezőgazdasági társadalmakban meg 6 hét után ment vissza a nő a földekre. Ott sem az anyaszerepben kellett évekig otthon megkukulnia, a gyerekre meg vigyázott az, aki épp ráért: nagyszülő pl. aki már nem tudott annyi fizikai munkát vállalni.

Ha csak egy szerepben van valaki, akkor az olyan mint az egylábú szék: felborul. Szerintem azok a nők kevésbé hülyülnek bele az anyaságba, ahol nem ez az egyetlen szerep, hanem képes több lábon állni: férjük mellett nők tudnak maradni, van értékes hobbijuk, tudják magukat fejleszteni, tudnak tanulni, stb.

2023. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Magukra vannak hagyva? Az én barátnőim gyerek(ek) mellett dolgoztak, estin tovább képezték magukat. Nulla segítségük volt, mert a szüleik messze laktak, a férjük másodállásban is dolgozott, hétvégén meg a saját házukon gályáztak. Nekem ezt még látni is rossz volt, képtelen lettem volna rá.
2023. okt. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

#15 na igen, van akinek brutál tűrőképessége van

Ha elég lenne 4 óra alvás 3 részletben nekem is, a kutyám se lenne sánta :D

De így meg csak szenvedek

2023. okt. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

"Ha csak egy szerepben van valaki, akkor az olyan mint az egylábú szék: felborul. Szerintem azok a nők kevésbé hülyülnek bele az anyaságba, ahol nem ez az egyetlen szerep, hanem képes több lábon állni: férjük mellett nők tudnak maradni, van értékes hobbijuk, tudják magukat fejleszteni, tudnak tanulni, stb."


#14, ezekkel a mondataiddal nagyon egyetértek, szerintem azért éli meg sok nő nyűgnek és tehernek az anyaságot, mert csak ebben a szerepben tudnak helytállni, nincs hobbijuk, amit szeretnek csinálni, nincs idejük a férjükre, a szexre.

Ha 0-24-ben csak a gyerekezéssel tudnak foglalkozni, egy idő után tényleg be lehet kattanni.

2023. okt. 28. 17:55
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

#17 én pont ezért pártolom az egykézést.

2+ gyerek mellett fizikailag nem fér bele a napba az h valaki magával is foglalkozzon.

Persze vannak csodababák és hatalmas tűrőképességű nők, akik 5 gyerek mellett ledoktorálnak, de ők azért ritkák.

Az átlag ember számára a gyereknevelés fárasztó és teljes embert kívánó feladat már egy gyereknél is.

Van anyuka aki hajnalban felkel főzni, 5:30-kor kaját pakol a 6 gyerekének és éjfélkor még takarít és ettől teljesnek és boldognak érzi magát.

Mások nem ilyenek, de szülnek legalább 2 gyereket és utána ki vannak készülve.

2023. okt. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

#18

Hát 2 gyerek mellett azért még nem hiszem, hogy ki lehet készülni, esetleg ha extra igényű, nehéz eset a gyerek, vagy nincs segítség.

Akiknek meg kapásból hármasikrek születnek? :D

Azok sem tudnak mit csinálni, felnevelik őket szeretetben, meg aki nagyon szereti a gyerekeket, az vállal többet is, mert egy gyerek nemcsak elvesz, hanem ad is.

2023. okt. 29. 12:00
 20/25 anonim ***** válasza:
Én csak itt a gyakorin találkoztam ezzel a jelenséggel, a való életben még soha. Úgy látszik, csak olyan embereket ismerek, akik tisztában voltak vele, mit jelent a családos élet. Egy fiatal ismerősömnek két kicsi gyereke van. Külföldön él, segítsége nulla. A két kicsivel születésük óta rendszeresen utazik haza Magyarországra, egyedül, segítség nélkül. Jókedvű, nincs leamortizálva, nem panaszkodik. Ha nekem kellene ezt csinálni, belebolondulnék. Mindenkinek fel kell mérni a saját teherbírását.
2023. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!