Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire spontán szerveződnek...

Mennyire spontán szerveződnek a családi programok?

Figyelt kérdés

Nálunk anyum arra szokott panaszkodni, hogy mi előre le akarjuk fixálni, hogy ki és melyik nap jön és hány órára. Mert neki az hiányzik, hogy spontán szerveződjenek a programok. (Mondjuk, ha fixáljuk sem akkor jön senki, ahányra megbeszéltük, de legalább +/- egy órán belül beesik.


Most pl. tesóm jön ebédre a párjával. Valamelyik nap a hétvégén valahány órára. Én ettől be kell valljam a falra mászok, hogy két felnőtt ember nem tudja megmondani, hogy melyik nap akar hozzánk jönni és tőlem várják el egy 3 hónapos gyerekkel, hogy hozzájuk alkalmazkodjak. Ráadásul valahányszor felhozom, állítják, hogy mi vagyunk a furák a férjemmel, mert mindenki más így csinálja, mint ők.


Ez tényleg így van?


2023. okt. 25. 09:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
A spontán szerveződés része legyen akkor az is, hogy Ti spontán nem mentek el a háromhónapos gyerekkel. Semmi gond nincs azzal, ha aznap derül ki egy program, de spontaneitás nem azt jelenti, hogy valaki kötelezően alkalmazkodik más pillanatnyi hangulatához.
2023. okt. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Hát, ide biztos be nem teszi ember a lábát, ha előre nem beszéltük meg, hogy jönnek akármennyire közeliek. Pedig még gyerek sincs, csak hamarosan. Vagy megmondják, hogy X nap X időre jönnek (vagy legalább hozzávetőlegesen, pl. dél körül), vagy nem jönnek. Persze, van olyan, hogy spontán megkérdezik tőlünk, hogy van-e kedvünk aznap/másnap menni valahova, de ha éppen más tervünk van, mindenki szépen beletörődik. Szerintem alapvető tisztelet, hogy nem szórakozunk a másik idejével, nem váratjuk meg önhibánkból a házigazdát, mert amúgy be kell vásárolni, úgy kell főzni/rendelni, esetleg talán szeretne magának programot szervezni a hétvégére, stb.

Szóval itt nálunk előre megbeszélés van.

2023. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Na, hát ilyen nálunk tuti nem lenne. Mi mindig megmondjuk, melyik nap megyünk és hány körül, de minimum annyit, hogy délelőtt vagy délután.
2023. okt. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#1 Szerintem ez a része nekik nem okoz problémát. Igaziból nem is nagyon lehet velük előre leegyeztetni semmit és gyakran a leegyeztetett programok sem jönnek össze.
2023. okt. 25. 09:42
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem rettentő bunkóság az, hogy nem mondasz legalább egy egy órás intervallumot, hogy melyik nap, mikor érkezel. Persze, közlekedés, kisgyerek, kutyafüle miatt nem kell nekem percre pontosan, de ne mondd azt, hogy majd valamikor egyszer csak talán, aznap vagy másnap. Nem. Készülök, várlak, akkor tisztelj meg annyival, hogy jössz, meg mondasz valami időpontot, amihez tartod is magad. Ilyen meg nincs, hogy nagyszülőhöz beesik random valaki, aztán meg elvárja, hogy pattanjak át, családostul, mert ő épp ott van. Ha amúgy ráérnék, akkor sem jó szájízzel. Szerintem ezek olyan alap dolgok, hogy kérni sem igazán kellene. Ha meg mégis, akkor nagyon szívesen eligazítom a másik felet, hogy hol és kivel szívózzon, ha sértődik, nem érdekel.
2023. okt. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Engem az is bosszantott, mikor anyósom azt mondta, munka után átjön (5-ig dolgozik és bő fél óra az út), majd mikor fél 5-kor ráírtam, hogy kérdezzek valamit, azt írta, jaa el tudott korábban jönni és nemsokára megérkezik. Még épp sétáltam a gyerekkel....
2023. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk hónapokkal előre meg vannak beszélve ezek és még így is van hogy spontán nem jön össze mert valaki megbetegszik. Mindenhol vannak gyerekek, csúszások...

Nem tudom elképzelni se hogy spontán hogy futnánk össze. Mindenkinek van saját élete, nem járkálunk 2 naponta a nagyszülőkhöz, ők is dolgoznak, van saját programjuk stb.

Persze van hogy valami miatt felugrunk ami aznap derül ki, de akkor általában nincs ott más és célja van a dolognak (pl. Megkérnek hogy vigyek valamit, nyomtassak papírt, segítsek az ügyintézésben stb).

De abból amit írtál az jön le hogy aki ezt mondta azt várná hogy gyakrabban, napi szinten essen be hozzá valaki. De elég furán fejezte ki ezt, ha jól gondolom.

2023. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi olyanok vagyunk,hogy amikor gondolunk egyet beülünk az autóba és megyünk.

De volt rá példa,hogy sógornőm,anyuék csak úgy gondoltak egyet és jöttek.

Engem nem zavar ez.

Egyetlen kikötések van,hogy este hat után mar ne jöjjön senki,én se megyek akkorar sehova.

Megvan az esti rutin a gyerekeimnek és ha az felborul,felborul az egész éjszakai alvás,minden.

2023. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Én gyerek előtt se voltam ilyen. Akkor persze belefért többször, hogyha valaki feldobta, hogy elmenni holnap xy helyre délután? de amióta gyerek van, napra és kb órára mindenki pontosan találja ki mikor jön és durván meddig marad. Akinek ez meghaladja a képességeit, semmi gond, mert úgyse látjuk vendégül és nem is érdekel. De nálunk ebből sosincs gond.
2023. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi viszonylag távol lakunk mindenkitől, de szinte minden hétvégén van itt valaki, vagy megyünk valahova. Ez a spontán lépéseket viszonylag kilövi, de ha valaki ebédre/vacsira jön, akkor azért be kell vásárolni előtte, nagyobb adagot főzni, stb. szóval szól mindenki előre. Abból viszont nálunk semmi gond, ha nincs kész a kaja mondjuk időben, beállnak segíteni, beszélgetünk nem tudom. Ahogy más csak egy kb. időpontot mond az érkezésre (mondjuk 13-14 körül), én is kb. kész leszek addigra a kajával. Vagy pizzát rendelünk. :D Nálunk az ilyenekből sosincs baj, mindenkinek ez a mentalitása. A férjem az a típus, aki szereti előre precre pontosan tudni mikor mi fog történni, kénytelen volt hozzánk lazulni egy kicsit. :)

Szóval mivel a szüleink 150 km-re laknak, nincs olyan, hogy csak úgy beugrunk, vagy beugranak. Olyan van, hogy spontán programoznak valahol felénk és szólnak, hogy erre járnak, utána beugranának egy-két órára, ha jó jó, ha nem nem, de ezekkel nekem semmi bajom, nincs sértődés ha éppen nem jön össze.

Mi így nőttünk fel igazából, a nagymamámnál átjáróház volt, mindig jött-ment valaki. Sokáig telefonja sem volt, hogy egyáltalán szólni tudjon neki bárki is. Mi a családot mindig szívesen látjuk, ezért szeretem, ha akár spontán is beugrik valaki amikor éppen ráérünk. Nem elvárás, hogy legyen kaja, rágcsa, meg üccsi, nem ezért jönnek.

Nyilván más lenne, ha közel laknánk egymáshoz és boldog-boldogtalan jönne ha kell, ha nem. :D

2023. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!