Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mennyi jövedelemből érezné...

Ki mennyi jövedelemből érezné magát biztonságba?

Figyelt kérdés

Sokszor felmerül bennem a kérdés, havonta mekkora jövedelem kellene egy családba ahhoz, hogy kényelmesen megéljen? Ki mennyit szeretne keresni, hogy úgy érezze, nem kell nélkülöznie, de nem költekezik feleslegesen. Kíváncsi lennék, hogy a család hány gyerekből áll (esetleg mennyi vállalna), milyen kiadások lennének, hogyan gazdálkodna a pénzzel?

Azért ne essünk túlzásokba, nem milliós havi jövedelemre gondolok, hanem reálisan mennyi!

Kérdésem azért fogalmaztam meg, mert sokszor látom, hogy más országokban többszörösét keresik a mienkének, s látom, mire futja!


2010. okt. 19. 13:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Szia! Én inkább úgy írnám le hogy a férjemmel a kettőnk össz jövedelme mennyi lehetne. Most 2-en kapunk 210e forintot havonta, ebből futja mindenre,mert anyósommal egy telken vagyunk és csak minimális összeget kell neki fizetni a rezsibe. Azt mondom ha 2-en kanánk 300e forintot abból mint hal a vízben megélnénk, akkor aztán tényleg mindenre futná, pedig most sem nélkülözünk semmit, amit akarok megveszem. Az más kérdés hogy felesleges hülyeségeket sem a lányunknak sem magunknak nem veszek meg.

1 lányunk van, viszont a további gyerekvállalásunkat nem befolyásolná a több pénzt, nem akarok tesót a lányomnak.

2010. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%

Csak annyival szeretnék többet hogy elmehessünk évente nyaralni két három hétre.


De ez is olyan hogy amig nem volt svájci frank probléma meg olcsóbb volt a benzin simán félre tudtunk tenni annyi pénzt hogy elmehessünk pihenni..


szóval olyan havi 30.000- rel lehetne csak több amennyivel most kevesebb...pont a fennt emlitettek miatt.


Egyébként 150.-160.000,-ből élünk.

2010. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Minimum havi 500 ezer, így sokat tudnánk utazgatni is.
2010. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
150nettó. 1 gyerek van és egyedül nevelem. Az összegbe belevettem a családipótlékot és a gyerektertást is, vagyis keresetként 125.000.- lenne nekem az ideális. Albérletet fenntartani, számlákat befizetni, iskoláztatás, élelmiszer, ruházat...
2010. okt. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

ketten 280-at hozunk haza. Nincsenek hiteleink, így kényelmesen megélünk. Nem mindig sikerül hónap végére spórolni, de nagyon odafigyelünk a napi kiadásokra. Nem élünk nagylábon.

Ha majd 2 éves lesz a gyerek kb. 200.000 fttal fog megnőni a havi bevételünk, mert visszamegyek dolgozni, abból már fogja futni kis "luxusra" is.


Szóval havi fél milla az kell, hogy ne kelljen meggondolni mit vehetsz meg és mit nem. (normális igények mellett.)


Az azért elég gáz, hogy pl. angliában fele annyiba kerülnek dolgok a tescoban is, mint itt Mo-on... és kb. 5szörösét keresik ott az emberek. :S

2010. okt. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Havi nettó 400ezerrel elégedett lennénk. Ebből kényelmesen meg tudnánk élni, és még félre is tudnánk rakni nyaralásra.
2010. okt. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
*lennék
2010. okt. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
53%
280.000.- forint havi bevétel mellett egy 3tagú családnak már nem hinném, hogy olyan nagyon meg kellene gondolnia, hogy mit vesz meg és mit nem...Egy tizede a nyugdíjminimum...
2010. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
46%
pedig hidd el, hogy nem járunk corába, tescoba, mindig diszkontban vásárolunk (lidl, penny) bevásárlólistával megyünk, a gyereket a teszveszről öltöztetjük, magunknak már nem is tudom mikor vettünk utoljára ruhát. Ne hidd, hogy 280e ft olyan rengeteg pénz.
2010. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem nagy pénznek számít még a fele is...
2010. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!