Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kislányom 9 éves nem akarja...

A kislányom 9 éves nem akarja kitörölni magának, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elég kényes témával jövök. A 9 éves kislányom egy hete elkezdte piszkálni a fenekét Megkérdeztem tőle, hogy viszket-e, csíp-e de azt mondta, hogy nem. A mosáskor láttam, hogy kakis a bugyija. Megkérdeztem, hogy kitörli-e mindig rendesen a popsiját, erre azt mondta, hogy nem, mert az "fúj" és nem akar hozzányúlni. Mondtam neki, hogy muszáj kitörölnie, különben fájni fog neki. Aztán még aznap este behívott kaki után a wc-be, hogy töröljem ki neki mert ő nem akarja. Kitöröltem neki, de megmondtam, hogy máskor neki kell, és hogy nem értem ezt az egészet. Akkor láttam, hogy nagyon piros a feneke és a nunija, és mondtam, hogy be kell kenni, de mondta, hogy ő azt nem akarja, de mondtam, hogy neki kell és elkezdett sírni és toporzékolni, hogy ő nem meri és "fúj". Végül bekentem neki Es most már egy hete nem hajlandó se bekenni, se kitörölni magának, és amikor egyszer rávettem, hogy ott vagyok vele, nincs semmi baj és csinálja úgy akkor megcsinálta, de láttam hogy rossz irányba törli, beletörli a kakit a punijába, és sírt hogy ő ezt nem akarja.

Nem értem, mi törtenik, és azt sem hogy régen jól ment ez neki.

Tanacstalan vagyok, segítsetek!



#anya #9 éves #Popsitorles
2023. okt. 30. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Menjen el zuhanyozni inkább vécé után, hátha azt szívesebben megteszi.
2023. okt. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
#1 Ez nagyon jó ötlet, ha otthon kakil...és ha bárhol máshol, pl suliban?
2023. okt. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Mindenféleképpen keressetek szakembert, pszichológust, mielőtt komolyabb baj nem lesz.

Előtte kitörölte magának? Mondhatott, mutathatott neki valamit, ami miatt ez megváltozott?

2023. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valami történhetett. Kileshették az iskolában? Rányitottak? Kicsúfolták? Ennek biztosan oka van. Vidd pszichológushoz!
2023. okt. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

A helyes popsitörlésre jóval korábban kellett volna megtanítanod. Ha a nunijába bélsár jut, könnyen enterococcus faecalis ("lánynevén" streptococcus faecalis) fertőzést kaphat.

Sajnos idősebb korban is sok lánynál előfordul.


A "rossz tapasztalat" miatt ódzkodik a popsitőrléstől.


Amit tudsz csinálni:

Egy ideig kezdetben esetleg nedves törlővel segítessz neki, utána pl.: Bepanthennel bekened a popsiját.

Elviszed gyermekgyógyászhoz vizsgálatra.

2023. okt. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Gyereknőgyógyászhoz kell vinni azonnal, illetve kideríteni, mi történt, mi változott. Ezt, hogy fúj, valahol hallhatta. Én is arra tippelek, hogy érhette valami a suliban.
2023. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Történt vele valami a suliban. Engem egyszer arra kényszerítettek, hogy húzzam le a bugyim a fiúk előtt, 9 éves voltam. Fél évig napi 4x-6x volt hasmenésem emiatt és 24 évig szűz voltam, mert az osztályfőnök taccsra vágta az önértékelésem a katolikus szektás kioktatásával plusz anyám is állandóan azt nevelte belém, hogy csak házasságban jár a szex és/vagy bármi intim dolog. :P


Akkoriban nem volt divat a pszichológus, egyetemen raktak rendbe a terapeutáim.


Muszáj elvinned a lányod is!


28/N 14 hónapos kislány anyukája.

2023. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vegyél neki popsitörlőt és mondd el neki, hogy ez nedves, szappanos, nem lesz olyan a keze, a feneke sem. Persze ez nem váltja ki a kézmosást.
2023. nov. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!