Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férfiként hány éves korig...

Férfiként hány éves korig érdemes, reális belevágni a gyerekvállalásba? Vegyünk egy átlagos magyar férfit, átlag fizetéssel, külsővel és egészségügyi állapottal. Mi az az "álomhatár" korban ameddig még biztonságos minden szempontból?

Figyelt kérdés

2023. nov. 2. 08:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Erről nagyon megoszlanak a vélemények. Egyesek szerint az apa kora nem számít mert biológiailag termékeny és kész. Szerintem az is számít, hogy fel tudja nevelni a gyereket, ne haljon meg jó eséllyel még a 18. születésnapja előtt, illetve aktívan tudjon részt venni az életében. Pl.: egy idős vagy fekvő beteg ember nem tud elmenni egy meccsre szurkolni vagy megnézni egy fellépést, szaladgálni, fogócskázni, hógolyózni, szánkózni stb.

Persze az egészségi állapot nem csak a kortól függ, vannak fittek az idősebb korosztályban is, és leharcolt beteg középkorúak is. Viszont tény hogy a korral egyre romlik mindenki állapota.

Én ezt mérlegelném a határ meghúzásában, hogy reálisan belegondolva meddig tudom majd fizikailag is aktívan támogatni a gyerekemet. Persze vannak váratlan dolgok, azzal nem lehet kalkulálni.

2023. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1-es nagyon köszönöm. És hol van szerinted a lélektani határ? Hol húzódik?
2023. nov. 2. 08:53
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek az egyessel.

Én kb. 40-nél húznám meg a határt, vagy 1-2 évvel alatta.

Van egy férfi ismerősöm, nekik most fog születni az első gyerek, ő most 39, a gyerek meg nagyjából 2 hónapos lesz, mikor apuka 40. Ő már elég késeinek érezte a dolgot, viszont mindenképp szeretett volna apuka lenni, csak eddig nem volt megfelelő kapcsolata.

Viszont közel 60 lesz, mire a gyerek érettségizni megy, és ha az átlag életkort vesszük, talán épp megéri, hogy unokája születik.


Nekem már van egy fiam (nő vagyok) a szüleim most 55, illetve 53 évesek, én 27 leszek 2 hónap múlva, a fiam meg 2,5 hónap múlva lesz 1 éves. Nekem ez így ideális volt, hogy a szüleim fel tudtak nevelni tisztességesen, megélték, hogy kijárom az iskolát, dolgozom, férjhez megyek, és jön az unoka is.

Nagyjából annyi idősen vállaltak a szüleim engem, mint én is a sajátomat.

2023. nov. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
A férjem 40 lett, mire megszületett a harmadik. Ha akartunk volna még több gyereket, simán szültem volna a következő 5 évben, de lehet 10-ben is. Most 50, oké, a türelme már nem valami fickós :D De lehet a 3 kamasz idegelte ki :D
2023. nov. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Mi válaltunk korán is és 40+ osan is.

Fiatalon alig volt a gyerekekkel reggel 7-17 ig dolgozott, majd feküdt, itt 25 sem volt. Most 48 éves van egy 5 évesünk, türelme nincs sok hozzá, de ez inkább a csaláfi minta. Mivel EV ezért viszont több ideje van vele foglalkozni. Ha dolgozik viszont ugyan úgy munka után a kanapén fetreng, de nem a kor miatt mert ezt csinálta fiatalon ia

2023. nov. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom hogy a férfi esetében max 45. Fel is kell nevelni azt a gyereket. Női esetben 40.szerintem....
2023. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanúgy 40-nél "húznám meg" az ideális határát, mint nőknél.

Még úgy is, hogy családon belül volt példa 50 feletti gyerekvállalásra (második házasságból özvegység után). Az apa végül megérte a 89-et és túlélte a 14 évvel fiatalabb nejét is. De ez a kivétel erősíti a szabályt eset, nem az ideál.

2023. nov. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem lehet tudni, van aki 80 évesen fitt, más meg már 50 évesen tropa. Ahogy érzed, úgy vállalj gyereket. Én már láttam mindenre jó példát, meg rosszat is és ott sem az illető tehetett róla, sajnos fiatalon is lehet betegnek lenni.
2023. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszok. Anyámat 1955-ben 40 évesen szülték, úgyhogy szerintem egy nőnél a 40 körül van a határ ( +/- pár év ). De hogy egy férfinél is 40 lenne? Szerintem ez túlzás.


De persze lehet akkor le kell húzni a rolót. 50 felett én se pártolom de 40 évesen egy férfi még fiatal, nem egy lepukkant józsibácsit kell elképzelni.

2023. nov. 2. 14:44
 10/16 anonim ***** válasza:
41%

"de 40 évesen egy férfi még fiatal, nem egy lepukkant józsibácsit kell elképzelni"

Nem fiatalabb, mint egy 40 éves nő. És nem is fittebb.

Miért vonatkozna rá más "szabály"?

Csak mert a férfiaknak elég megcsinálni, nem jelent felmentést az öregedés alól.

Ráadásul átlagosan a férfiak korábban halnak, emiatt se kellene a nőknél idősebb korukban gyereket csinálni.

2023. nov. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!