Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék egyszer gyereket...

Szeretnék egyszer gyereket (mert szeretném a képességeimet tovább adni) de egészségügyi okokból terhesség nélkül kellene valahogy, vélemények érdekelnének(?)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék gyereket egyszer, érzelmileg is, valakivel törődni tanítani, felneveleni.

Mindig volt egy ilyen idilli elképzelésem, hogy majd az egész család együtt ünnepel, gyerekek (kettő) szaladgálnak a fa körül.

Illetve tanulmányilag gyerekként jó képességeim voltak, egyetemi tudományos területen is elismerték a munkámat, és arra gondoltam milyen jó lenne ezt a képességet tovább adni, ha már én nem használtam ki, (más terültet választottam). (és tudom nincs rá garancia hogy öröklik, és elvárás sem lenne, azt csinálna amit szeretne, szimplán csak jó lenne másnak megadni azt a lehetőséget hogy a tanulás nem olyan megterhelő mint a gyerekek többségének)


A másik része a dolognak viszont az, egészségileg vannak problémák, genetikaiak, amik közül sokat a terhesség, főleg a szülés hoz ki. A hormonális változások miatt.

Az én születésem után is nagyon sok problémája lett anyukámnak, és gyakran gondolok rá hogy ha nem szült volna, sokkal jobb lenne lenne az egészsége.


Emiatt nem szeretnék szülni, inkább rettegek mondjuk úgy.

De azt sem tudom elképzelni hogy ne legyen gyerekem.


Leginkább csak külföldi béranyasággal kivitelezhető.

Jelenleg 25 éves vagyok, és kapcsolatom sincs, így csak elméleti kérdés, mert nem nagyon tudok másokkal beszélni erről, így leginkább csak jó volt kiírni magamból, és kíváncsi lennék, véleményekre tanácsokra. :)



2022. okt. 1. 01:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%

"Szeretnék egyszer gyereket (mert szeretném a képességeimet tovább adni)"


Ez valami vicc, ugye?

Ez nem egy ház vagy egy aranyékszer, hogy csak úgy megöröklik utánad.

Még a szűk családomban is volt olyan, hogy kimondottan okos embernek buta gyereke született. Ezért szaporodni, pff....

2022. okt. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
Aztakva:D
2022. okt. 1. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%
Az kétszer sem biztos, hogy át tudod adni a képességeidet. Ismerek egy idős professzort. Rendkívül okos, tehetséges ember. A felesége szintén. Mégis a 2 gyerekük közül az egyik súlyos értelmi fogyatékos, a másik pedig éppen a határon van. Ő iskolába járt, jogsit szerzett, de látszik, hogy van egy kis "cicája"
2022. okt. 1. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
89%

A gyerekek többségének nem a tanulás a megterhelő, hanem a borzalmas iskolarendszer elviselése. A gyerekek agya amúgy olyan, mint a szivacs és imádnak tanulni, ha nem takarítói fizetesért gürcölő kiégett, frusztrált szerencsétlenek hajtják őket pusztuló épületekben, elavult módszerekkel, immáron hidegben.

Ukrajnában csinálják üzletszerűen a béranyaságot, nem kevés pénzért. Elhoznád a gyereket akkor is, ha Down baba lenne vagy más betegseggel születne?

2022. okt. 1. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%
Aztán mi van, ha a gyerek az apai nagyanyjától örökli a képességeit? Kidobod a szemétbe, mert nem felel meg neked?
2022. okt. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
10%

Ne foglalkozz a többiekkel, teljesen normális, ha valaki szeretné, hogy hasonlítson rá a gyereke, pláne, ha a jó tulajdonságait szeretné örökíteni.


Abban igazuk van, hogy sajnos nem feltétlen örökli ezeket, bár azt mondják az iqt az anyától "öröklik", de olyan sok helyen megcsúszhat a dolog, és ja, mivel jelenleg 100ezer SNIs, és ennél több BTMNes gyerek van az oktatásban, számíthatsz rá, hogy esetleg valami gondja lesz, akkor is, ha neked nem volt. Nem feltétlen értelmi területen, de máshol.


Gyereket vállalni hatalmas szerencsejáték, és túl sokszor sülhet el rosszul, ezért érdemes ketten vállalni valakivel, és ha esetleg telik rá, béranyaságon is gondolkodni, ha nem szeretnél szülni(ez még változhat).


Nem csak a szülés kockázat, a gyerekvállalás is. Szóval szerintem amíg nem vagy kicsit bátrabb, addig inkább legyél petesejtdonor, akkor viszont nem te neveled a gyereked, de nem is te kockáztatsz, mégis láthatod, mi az "eredmény" és megvan a jó érzés, hogy örökítetted a génjeid:)

2022. okt. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de azt hittem egy 15 éves írja. Biztosan okos vagy, de érzelmileg még gyerek. Semmi gond, sok éved van még felnőni egy gyerekvállaláshoz.

Anyukád problémái genetikai eredetűek, komoly esélyed van, hogy örökölted? Ezt erdemes kivizsgálni, utána gondolkodni.

2022. okt. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Így van, végeztess genetikai tesztet magadon, ne mindjárt a béranyasággal indíts.
2022. okt. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rendes válaszokat, főleg 6 és 7esnek :)


Mondták már, hogy érdekes, kissé szoktalan gondolkodásmódom (tudományos területen hasznos, de hétköznapokban furának tartják az emberek) :)


Valószínűleg genetikaiak, legalábbis egy része.

Vizsgálatok régóta folyamatban vannak, de csak rész eredményekkel.


Egyébként igen, egyrészt azért szeretnék gyereket hogy átadjam a tudásom, és szeretném ha részben hasonlítana rám, más részben pedig a család többi részére.

Hogy legyen valaki, akit meg lehet lepni kis apróságokkal ünnepekor, egy aranyos kis emberke, aki hisz varázslatban. Akit lehet dédelgetni, szeretgetni, odabújik és segíteni neki mindenben, amit szeretne. :)


Mások nem ezért szeretnének gyereket?

2022. okt. 1. 07:21
 10/30 anonim ***** válasza:
92%
Kicsit sarkítva látod ezt a gyerek dolgot. Minden igaz, hogy lehet szeretgetni meg a többi, DE mellette ott van, hogy üvölt mert fáj a hasa, nem alszik, te sem alszol. Dackorszak, fogzás, szepa stb… nem cukormáz az egész, és amíg neked csak a cuki gyerekek kellenek akik hisznek a varázslatban, addig nem vagy érett hogy szülővé válj. Jelen pillanatban egy kisállat lenne a jó választás számodra, minden bántás nélkül.
2022. okt. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!