Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezekután nem lenne gáz a...

Ezekután nem lenne gáz a Helen név?

Figyelt kérdés

Januárban fog születni a lányunk, és még nem döntöttük el a nevét. A nejem mindenképp a Helen nevet szeretné, ami amúgy nekem is tetszik, csak két dolog zavar:

-A nejem születésénél fogva hallássérült (ezt leszámítva teljes életet él)

-A vezetéknevem Keller.



2023. nov. 2. 16:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Vicci vagy.
2023. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
25%

A Helen név eredete görög, és jelentése "fényes, sugárzó". A névnapja Magyarországon nincs hivatalosan meghatározva, de ajánlott napok közé tartozik január 15., április 15., július 15. és október 15.

Remélem, ez segít a döntésben! 😊

2023. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Talán már nem olyan gonoszak az alsó tagozatos gyerekek, mint 30 évvel ezelőtt, de az én sulimban annó ezért halálra cikiztek volna. Csak amiatt aggódom, hogy gúnyolódás tárgya lenne.
2023. nov. 2. 17:08
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

És ha Heléna verzióban adjátok? Az úgy nem rímel, kevésbé hangzik viccesen.

(Nem is tudom, Helen formában lehet-e itthon adni.)

2023. nov. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
31%
Ahogy említetted, azóta eltelt 30 év, és a társadalmi normák és értékek is változtak.
2023. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

kulcsszó meg helen doron.

Na menj máshová trollkodni.

2023. nov. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem az a gond, hogy viccesen hangzik. Azt hiszem nincs meg mindenkinek, hogy ki is volt Helen Keller. Viszont egy gyerek valószínüleg mégkevésbé tudja, szóval talán nem is cikiznék miatta.
2023. nov. 2. 17:18
 8/22 A kérdező kommentje:
A kulcsszó nem tudom hogy jött ki, valszeg csak a telefon baszta el, én csak "Helen"-t írtam.
2023. nov. 2. 17:19
 9/22 anonim ***** válasza:
36%
Én nem értem hogy jön a Helen névhez a hallássérültség meg ez a vezetéknév. Nem egy túl megszokott név, de az ő korosztályában már nem fognak a Nolenkék meg a a Zselykék nem fognak ezen fennakadni
2023. nov. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Én nem értem hogy jön a Helen névhez a hallássérültség meg ez a vezetéknév.


Helen Keller egy kimondottan híres siketvak nő volt.

2023. nov. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!