Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 19 éves fiam abbahagyta a...

19 éves fiam abbahagyta a középiskolát, a harmadik évben, de az már nem sikerült neki! Gyakorlatilag nem járt be! Jelenleg ipari tanuló, amit előröl kezdett. Kérdezem, hogy kell e ezekután is tartásdijat fizetnem?

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ipari tanulóként nappalin tanul, akkor igen.
2009. aug. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
No lám, megint egy jó fej apuka...
2009. aug. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen kell. Tök mindegy h középiskola, szakiskola vagy álltalános a lényeg az h tanul.
2009. aug. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nappalin tanul akkor igen.

Amúgy én úgy vagyok vele, ha nem tanulna, honorálnám havonta, nem kötném ahhoz, hogy tartás díj és fizetnem KELL. Bár ez mindenki saját lelkiismeretén múlik.....

2009. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt hittem lényegi hozzászólásokat olvashatok!

Nem ártana elolvasni a törvény vonatkozó részeit. Nem a nemfizetésről szólt a kérdésem, hanem a fizetésről...

Ezzel nem lettem okosabb.

2009. aug. 22. 07:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nappalin tanul, akkor kell. Illetve 18 éves kor felett már van olyan fogalom, hogy érdemtelen rá, de ezt nem te döntöd el, hanem a bíróság. Csak arra érdemes azért gondolni, hogy ha ketten nevelnétek, akkor is el kéne tartanod, akármit csinál, mert a te gyereked is. Nyilván nem helyeselnéd amit csinál, de ezt így is megmondhatod neki. Ha megvonod a pénzt, csak az anyjával szúrsz ki, mert ő meg nyilván nem mondja azt neki, hogy fiam, nem úgy tanulsz, ahogy kéne, ezért apád nem fizet, szóval mostmár kevesebbet kapsz enni és nem fürödhetsz.
2009. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nappali tagozaton tanul akkor igen! 24éves koráig ha nappalos tanuló akkor kell!:)
2009. szept. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!