Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kivel értesz egyet Hajdú...

Kivel értesz egyet Hajdú Péterrel vagy Rákóczi Ferivel ?

Figyelt kérdés
[link]
2023. nov. 2. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Ferivel.
2023. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Ferivel
2023. nov. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Hajdúval. Én elcsesztem az életemet, pedig kitűnő tanuló voltam még gimiben, de a szüleim olyan hozzáállásúak voltak, mint Rákóczi Feri. Semmi motivációm nem volt így. "Mindegy, csak görbüljön!" -ez volt a szlogen, plusz mint amit Feri a videóban mond, arra bíztattak pont. Hát azt csináltam, és most 3 műszakban melózhatok gyárban, nem egy álom...
2023. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Hajdúval.

Nekem mindig azt mondták a szüleim, hogy legyen egy használható diplomám, aztán utána eldöntöm mit akarok igazán. Őszintén még most se tudom milyen munka tenne boldoggá, talán semmilyen…, de most van egy igencsak jól fizető állásom, saját házunk és két gyerekünk. Engem ők és a programok/nyaralások, amiket megengedhetünk magunknak, tökéletesen boldoggá tesznek, nem a munkámtól vagyok boldog, hanem attól, amit a munkámmal keresett pénzből csinálhatunk.

2023. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Én is Hajdúval, nem értem minek pontoztok le 2 teljesen releváns választ, úgy hogy az első kettő még csak nem is érvelt....
2023. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Hát.. Mind 2 vel kb.

Legyen egy használható diplomad, aztán menjél narancsot szedni Spanyolországba ha az az álmod :)

2023. nov. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nem teljesen egyértelmű Feri érvelése.

Ha csak az a lényeg, hogy kell-e diploma mindenképpen, akkor a válaszom az, hogy nem. Ha ügyes keze van, érdekli az asztaloskodás, akkor csinálja azt, nem feltétlenül fogom elzavarni diplomáért. Sőt, sok szakmával ugye kifejezetten jobban lehet boldogulni, mint diplomásként. Nekem inkább az a bajom ezzel, hogy egy csomó kis fiatal utál tanulni, ezért elmegy tanulni valami szakmát, mert valami sulit muszáj csinálni, hisz tanköteles, de tanulni ahhoz nem nagyon kell. Aztán persze esze ágában sincs elhelyezkedni abban a szakmában (nem is tudna, mert nem érdekelte, ezért nem is tanulta meg rendesen), végül csontozhatja a húst 0 nyelvtudással Németországban, vagy rosszabb esetben állhat egy magyar szalag mellett. Persze akkor még nagyon élvezi, hogy van pénze, amit költhet, elbulizhat stb., nem összehúzott nadrágszíjjal tanul a zh-kra a koliban, csak ahogy idősödik, és nőnek az igények (különköltözés, családalapítás stb.), akkor jön a pofon, hogy a jó "zsebpénz" egy önálló élethez már nagyon kevés, és nincs hová előrelépni.

Egy diplomával, ami azért általában (tudom, nem mindig) legalább egy nyelv használható tudásával is jár, azért már több fejlődési lehetőséget tartogat, és még mindig meg lehet csinálni munka mellett is egy okj-szintű asztalostanfolyamot, ha rájön, hogy mégiscsak az az álma.

Szóval azt hiszem, hogy Hajdú, bocs a hosszú magyarázatért 🙂

2023. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Ferivel
2023. nov. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Egyikkel sem.
2023. nov. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Egy picit mind a kettővel.

Nem kell diploma, de kell nyelvtudás legalább német és angol magas fokon meg egy munka amiből meg lehet élni. De a lényeg hogy szeresse. Ha burkoló vagy asztalos akar lenni. Legyen az, de legyen jó benne és keressen jól, hogy jó élete legyen. Ha orvos akar lenni, legyen az. A lényeg hogy szeresse csinálni és éljen meg belole.

2023. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!