Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapesten, a Rákóczi úton...

Budapesten, a Rákóczi úton meg lehet állni szekrényt bepakolni elakadásjelzővel a szélsőben? Honnan lehet ilyet megtudni?

Figyelt kérdés
2023. szept. 22. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Pl. a KRESZ-ből meg lehet tudni. Ha van megállni tilos tábla, nem állhatsz meg. Ha zebra van előtted, 5 métert hagynod kell (teherautóval 15-öt). Kereszteződésnél is 5 métert hagynod kell.

Illetve széltében hagyni kell 3 métert a szemközti sáv szélén álló jármű és a tied között, vagy ha záróvonal van, a záróvonal és a járműved között, hogy ki lehessen téged kerülni. Mivel a Rákóczi több sávos, természetesen ha a fentiek teljesülnek, megállhatsz a szélsőben. Kivéve, ha a szélső sáv buszsáv, abban nem állhatsz meg.

2023. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1. Sok okosat írtál, de pont ott a bibi, hogy mindkét irányban végig buszsáv van.
2023. szept. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg az elakadásjelző nem ment fel semmi alól. Ha rakodás idejére szabad megállni, akkor nem kell villogni. Nem tilos, de nem előírás. Ha meg nem szabad, akkor villogva sem szabad.
2023. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1-es utolsó mondatát folytatnám:

.... és mivel a Rákóczi úton végig buszsáv van mindkét oldalon, ezzel meg is válaszoltuk a kérdést.

Nem lehet! Legalábbis szabályosan. Az egy másik kérdés, hogy minden fuvaros megállna ott hasonló helyzetben.

2023. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na, akkor ezt is megtanultam, hogy ott végig buszsáv van. Ezeket nem tudom fejből, csak azt, hogy ha az van, akkor nem állhatok meg.

Viszont az is tuti, hogy a Rákóczi úton vannak olyan helyek, ahol szabad a járdán várakozni talán.


A villogónak pedig tényleg semmi értelme nincs, annyi a haszna, hogy egy vaksi valaki mögötted látja, hogy állsz, és időben felkészül a kikerülésre.

2023. szept. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

KRESZ szerint szabálytalan, de rendszeresen megállnak ott rakodni, ugyanis baromira nincs átgondolva az egész város közlekedése.

Rakodóhelyek kb sehol nincsenek kialakítva. Van, hogy az egyirányú utcában 2 órára megáll a forgalom, mert épp daruzzák le a téglát. Én konkrétan belefutottam (szerencsére gyalog)

2023. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A párhuzamosan futó utcák szűkek, ott sem lehet megállni. A troli rendszeresen elakad a szabálytalanul parkolók miatt rakodás nélkül is. A gyermekkoromban még virágzó főút mára bezárt vagy lepusztult üzletek sora csak. Áruszállítás alig megoldható (szabályosan sehogy) és a vevők sem szeretnek ma már bandukolni.
2023. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Én nem vezetek azért nem tudom, csak bútorért jönnének és segít nekik ha megtudom mondani, hol tudnak megállni.


Esetleg azt tudjátok, hogyha megáll ott amíg bepakoljuk (egy szekrénysor tehát azért nem egy perc), akkor mennyi bírság lehet ebből?

2023. szept. 22. 15:50
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
#8 Egy kalkulátor honlap 13-26 ezret ír. Szóval valahol 10-30 között. De én a buszsávban nagyon nem állnék meg a helyetekben. Van a Rákóczi úton amúgy olyan hely, ahol a baromi széles járdánál ki van rakva egy járdán várakozni tilos x-y óra között rakodók miatt. Ami nekem kicsit paradox, ugyanis ha nincs külön megengedő tábla, akkor oda amúgy csak a motoros parkolhatna szabályosan. De ha a Rákóczi olyan részén laksz, ahol iszonyat széles a járda, akkor én felállnék oda a helyetekben, jobb, mint a buszsávot blokkolni (csak persze a járdának max. a felét foglalhatja az autó, tehát ehhez tényleg nagyon széles járda kell).
2023. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!