Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet megértetni egy...

Hogy lehet megértetni egy férfival hogy ne bántsa lelkileg a gyermekeit?

Figyelt kérdés
3 gyerekünk van. Több mint 5 éve szétmentünk a férjemmel de a válást még nem intéztük el. Közel lakunk sokat van a gyerekekkel aminek eleinte örültem is de mostanra már egyre rosszabb szerintem a helyzet. Nekem 1,5 éve új kapcsolatom van. A párom szereti a gyerekeket a gyerekek is őt. A 1,5 év alatt most volt a második alkalom hogy eg egész hétvégére elmentünk kettesben pihenni. A gyerekek az apjukkal vannak és a legnagyobb ma felhívott hogy akkor tényleg nem megyek már haza, mert az apja szerint nem vagyok családtag.... ez nyilván rosszul esett a gyerek sírt a telefonban. És ez nem az első hogy ilyeneket mond nekik. Pl mikor délután dolgoztam olyat mondott hogy nem szeretem már őket azért nem vagyok velük otthon.... lelkileg ez hatalmas teher a gyerekeknek és az apjuk nem fogja fel hogy ilyeneket nem mondhat főleg mert ezek hazugságok. Nyilván savanyú neki a szőlő hog nekem van valakim akivel végre boldog vagyok de a gyerekeket miért kell bántani egyszerűen nem értem. Szerintetek mit csináljak ezzel a helyzettel hogy jobb legyen?
2023. nov. 5. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Azért a legnagyobb gyereked nem lehet olyan kicsi, ha 5 éve szétmentetek a férjeddel, plusz az is idő míg a testvérei megszülettek, majd megromlott a kapcsolat. Hogy lehet az, hogy egy kiskamasz, vagy még nagyobb gyerek elhiszi, hogy az anyja nem családtag, és nem megy hozzá vissza?
2023. nov. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
#1 Nem biztos, hogy elhiszi, de bánthatja annyira, hogy így hívja fel az anyját.
2023. nov. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2%
Minden anyának kötelezővé tenném a oszichoterápiát. Neked kell kezelni ezt, neked kell érzelmi tartalék, hogy tudd a gyereked tartalmazni. Mi innen nem tudunk adni. Borzasztóan káros idegenektől kérni véleményt, akik nem ismernek és nem, nincs két egyforma helyzet. Családterápiába menjetek. Még nem késő. Csak ugye az hosszabb, mint ide kérdést írni.
2023. nov. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Ja, az apukával nem lehet megértetni. Sehogy. Többek ezért is javaslok terápiát.
2023. nov. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A család terápia megvolt. Apuka felállt balhézva és távozott hogy ez hulyeseg az egész
2023. nov. 5. 09:42
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
A gyerekeiddel kell erről beszélni az ő nyelvükön. El lehet nekik mondani, hogy az apjuk nehéz időszakon megy át, és sajnos ilyenkor valótlan dolgokat állít. Ne reagáljanak rá, engedjék el a fülük mellett, vagy akár a nagyobb gyerekben tudatosítani ezt, aki ott van a kisebbekkel és meg tudja őket nyugtatni, hogy ilyenről szó sincs, eddig is bárhova mentél visszajöttél hozzájuk és most is így lesz. A család az család, és számodra ez azt jelenti, hogy nem hagyunk hátra senkit. Ő is érzékelni fogja, hogy amit az apuka mondd hazugság.
2023. nov. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
És te sem jártál akkor tovább?
2023. nov. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

7-es, a kérdező járhat ezer helyre, ha az ostoba, degenerált apuka szrik az egészbe.

Én is jártam, azt hiszed, ért bármit is, míg a toxic szr nevelőanyámmal kellett éljek?

Elmentem, király, aztán hazamentem ugyanabba a sz.rba.


Kérdező: a másik embert nem tudod megváltoztatni, ő ilyen.

Lehet kérvényezni a láthatás megváltoztatását - egy pszichés abúzusnál többért sem változtatják meg általában -, de aki ilyen, az ilyen is marad és tönkreteszi a gyerekét.

2023. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk 5 év alatt már rég elintéztem volna a válást. Mi az akadálya? Mi a helyzet a gyermekelhelyezéssel?

Csak úgy jófejségből biztos nem engedném, hogy sokat legyen a gyerekekkel, ha így viselkedik. Csak gondolom, akkor nem lenne kire bízni őket, amíg te romantikázol. El kell dönteni, mi a fontosabb.

2023. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom anyagi okok miatt nem váltatok.

Pedig jobb lenne, mert ha meg lenne szabva a láthatás, akkor nem mondogathatna ilyet.

Az én volt férjem is hasonló, de én azonnal beadtam a válókeresetet, amint külön költöztünk.

Készülj fel, valami fogást mindig fog találni, valamit mindig fog ellened mondogatni. A kisfiam már kezdi tudni ezeket a helyén kezelni, de sok türelem és megértés kellett, sokszor jött/jön úgy haza, mintha én lennék az ellenség. Néha még mindig.

Mást nem tudsz, otthon századszorra is átbeszéled a gyerekekkel. Egyébként az már jó, ha elmondják, mit mondott apa. (Én egy ideig csak sejtettem, éreztem, nem bírtam kihúzni belőle.)

De: INTÉZD EL A VÁLÁST, akkor jóval könnyebb az ilyen fajta emberrel.

2023. nov. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!