Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért érzem magam rosszul...

Miért érzem magam rosszul lelkileg a szülés után?

Figyelt kérdés

A babám 3 és fél hónapos, nagyon jó baba, imádom őt, semmi okom a panaszra igazából. Jól alszik éjszaka, nem vagyok különösebben fáradt fizikailag. Az első 3 hónapot tök jól viseltem, energikus voltam, minden nap mentünk sétálni, rendben tartottam a lakást, az alakom is nagyon gyorsan visszanyertem, röviden minden jól alakult, szerencsésnek éreztem magam. Aztán az utóbbi hetekben elindultam lefelé a lejtőn, nagyon magányosnak érzem magam. Egyedül vagyok egész nap, a férjem estig dolgozik, hétvégén csinálja a lakást, mert felújítunk. A nagyszülők messze vannak, semmi segítségem nincs. Rosszul érzem magam emiatt, de nagyon vágyom már arra, hogy legalább heti egyszer végre egyedül el tudjak jutni valahová. Se a férjem, se az anyukám nem érti meg mi a bajom, mert miért nem örülök, hogy ilyen nyugodt babánk van, azt kérdezik mit csinálnék, ha még állandóan sírna is. Ebben igazuk van persze, de nem tudom így látni a dolgokat a sokadik egyedül töltött nap után. Gyakran elkap a sírás, semmihez nincs már kedvem. Nem akarok ilyen anyukája lenni a babámnak. :(


Nem tudom mi a célom ezzel a kérdéssel, csak jól esett kiírni magamból. Van még valaki hasonló helyzetben?


2022. aug. 19. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, én is így voltam. Amikor a férjemnek panaszkodtam erről, akkor mindig mondta, hogy hát járunk a ringatóra és babatornára, tehát kimozdulunk, akkor mi a baj? De nem értette, hogy abba semmi "feltöltődés" nincs, hogy a babával elmegyek valahova, mert akkor is csak figyelek. Még a boltban is csak kapkodok, hogy minél előbb végezzek.

Egyébként az igaz, hogy még szerencséd van, hogy nyugodt a babád. Az első babám nekem is nyugodt volt. Volt időm sorozatokat nézni, olvasni, főzni, tiptop volt a lakás. A második baba ordított egész nap, csak a kezemben nyugodott meg, nála minden kihívás volt.

Most már mindketten bölcsisek-ovisok és visszasírom az otthonlétet.

2022. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen hiányzik neked az énidő, és az, hogy olyan emberekkel is tölts el időt, akikkel pl. tudsz beszélgetni (mert a háromhónapos ugye nem tud válaszolgatni stb.)

Szerintem ez teljesen természetes. Az is lehet, hogy valami hormonális ingadozás is rátesz a dolgokra, de azt nem tudom, hogy a szülés után néhány hónappal ezt pontosan mi okozhatja - ha van ilyen az esetedben.

2022. aug. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
En mikor hasonloan ereztem magam kiirtam a helyi fb-csoportba, hogy tarsasagot keresek. Egymasra is talaltunk egy anyukval hasonlo koru gyerekkel, o 22 volt, en majdnem 30, a gyerekeinket sok mindenben mashogy neveltuk, es a hatterunk is kulonbozo volt, de megis nagyon joban lettunk, mert a kulonbozosegeinket nagy szeretettel tudtuk egymas fele kezelni, es a kozos maganyos helyzet is osszekovacsolt minket. Nagyon boldog idoszak volt, amire azota is szivesen gondolok, pedig mar tobb eve elkoltoztek.
2022. aug. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, egy masik anyukaval meg ugy baratkoztunk ossze, hogy felvaltva egymasnal is hagytuk idonkent a gyerekeket.
2022. aug. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!