Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, ha...

Mi lehet az oka annak, ha valaki nem szeret szülő lenni?

Figyelt kérdés
Tehát hogy a gyereket szereti, de ha újrakezdhetné, máshogyan dontene.
nov. 15. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kis kikapcsolòdàs segìthet ezen! Elfog mùlni!
nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Különbözőek vagyunk, nem mindenkinek fekszik a szülőség. Ahogy nem lenne bárkiből jó asztalos vagy programozó.


De az is okozhatja, hogy hamis képek élnek az illető fejében, nem arra számít, ami várható. Vagy irreális elvárások vannak a környezetében.

nov. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan maradnak teljesen magukra nehéz eset babákkal, gyerekekkel. Értsd úgy, hogy jó esetben csak ketten, vagy netán full egyedül látják el a gyereket. És kiégnek...egyszerűen olyan, mint egy börtön nincs min szépíteni sajnos.

Régen tényleg közösségi nevelés volt, nagyszülők hamarabb mehettek nyugdíjba, néha rábízhattad a gyereked a szomszédra és fordítva (nem csak falun), esetleg ha nem volt senki a bölcsödékben is elvoltak a csecsemőkkel a dadusok (ma fél éves korig ez sincs).

A mai szülők viszont full maguk vannak sajnos, évekig. Nem csoda ga sokan bekattannak.

nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nincs szabadideje, énideje, mindig gondolni kell arra, hogy mi lesz a gyerekkel, stb. Ebbe azért idővel bele lehet fásulni, ha nincs külső segítség. Nyilván ad egy szabadságot, ha nincs semmilyen kötöttség, szabadon lehet menni bármikor bárhova, de alapvetően szerintem is gond az, amit a hármas ír. Nem csak hogy magunkra maradunk, de a mai világban lassan egyenesen ciki segítséget kérni, ha elfáradunk.
nov. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3. és 4. válasszal egyetértek.


Nem 100 éve voltam gyerek, de akkor szüleim simán elmentek egy évben legalább 4-5 alkalommal délután-este a barátaikkal, addig a nagyszüleim vigyáztak rám és lefektettek aludni. Sőt, nagyiék minden évben egy hétre elvittek engem nyaralni is, addig szüleim kettesben voltak. És az én családom szerintem a többiekhez képest az aggódósabb fajta volt...

Ma azt látom, hogy pl. barátnőm a férjével lassan 7 éve nem voltak kettesben sehol. Amióta megszülettek a gyerekeik. Vannak közeli nagyszülők, de én és mások is felajánlottuk, hogy egy napra nyugodtan menjenek el. De úgy látom, mintha szégyellnének élni ezzel. Meg a gyerekek persze nem voltak sosem az önállóságra szoktatva, így még nehezebb...

nov. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!