Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Hogy lehet normális...

Anyukák! Hogy lehet normális kikapcsolódni?

Figyelt kérdés

Napok óta feszült vagyok, nem tudom magam igazán kipihenni, az 5 évesem folyton átjár hozzánk a szobájából, az 5 hónaposom napközben sem alszik semmit.. eddig végigaludta az éjszakát, most fel szokott ébredni.

Nagyon korán kelünk az ovi miatt, itthon ebédel a lányom, szóval kétnaponta főzöm, így ezek a délelőttök ezzel mennek el…

Nyilván szeretem a rendet, szóval sajnos betegségem a tisztaságmánia. :(

5hónaposom most kizárólag csak szopizik, amit szeretnék még egy kicsit kihúzni.

Szerencsére a férjem segít, de mostanában majd neki is sok dolga lesz…

Anyósom egy utcányira lakik, de mivel nem vagyunk igazán jóban, így nem kérek tőle segítséget. Ha kérnék, akkor azt hallgathatnám mennyire nagy áldozatot hoz értem, szóval inkább ezt kihagyom.

Nem gyakran jön, csak néha. Anyukám sajnos stroke és tüdőbeteg, szóval inkább ő szorulna segítségre szegény.

Bébiszittert nem szeretnék fogadni.

Az a gondom, hogy hiába szánok magamra 1-2 óra kikapcsolódni való időt, filmet nézek, olvasok, fürdőt veszek stb. Egyszerűen nem tudok ellazulni… folyton feszült vagyok… és hajlamos vagyok mindenen hibáztatni magam.


Kétlek titeket, trollok kíméljenek,nem hiányzik. Köszönöm.



nov. 17. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Anyagilag beleferne egy babysitter es egy takaritono het 1-2x? Nagy gyerek kaphatna hideg etelt neha, abbol is van egeszseges es valtozatos, fozes helyett.
nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyedül az vált be, hogy elmegyek otthonról - vagy a párom volt a gyerekekkel, vagy egy barátnöm, aki idönként pár órára elvállalta a babysitterkedést.

Amíg otthon próbáltam lazítani, az nem ment, mert mindig csak figyeltem, hogy nincs-e gond.

Neked is azt tudom javasolni, próbálj valakit keresni, akiben megbízol - akár másik anyuka, aki otthon van gyerekkel, úgy esetleg kölcsönösen tudtok egymásnak segíteni.

nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A probléma az, hogy barátnőimmel sajnos már megszakadt a kapcsolat. Némelyikkel azután, hogy gyereket szültem, valakivel azért mert ő szült gyereket, valaki meg szimplán nagyon elfoglalt, sokat dolgozik.

Van egy akivel tudnék menni néha-néha ide-oda, de messze lakik.

nov. 17. 14:52
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Akkor szerintem csak át kellene gondolni, hogy egy babysitter megérné.

Nem tudom, miért utasítod el (nem belekötni akarok, csak érdekelne), ha rendes valaki, akkor nagyon hasznos lehet, és idövel többször is jól jöhet, ha van valaki. Pl az egyik gyerek hirtelen megbetegszik vagy baleset éri, akkor elöny, ha nem kell a másikat is vinni magaddal az orvoshoz.

Akik ilyen munkát elvállalnak, azok általában rendes, megbízható emberek, igazán nincs ok félni töle.


De ami még egy lehetöség lenne, egy "pótnagymamát" keresni, idösebb, esetleg nyugdíjas nénit, aki idönként pár órára figyel a gyerekekre, te meg esetleg neki is bevásárolhatsz vagy más módon tudod viszonozni a segítséget - ennek föleg akkor van elönye, ha anyagi okokból nem tudnál valakit felfogadni.

nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy ne otthon lazíts, mert a folyamatos "készenléti állapot" miatt nem fogsz tudni feloldódni. Hetente 1-2 órára bízd a gyerek(ek)et a férjedre, és ugorj el pl. masszőrhöz vagy jógaórára.
nov. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!