Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 hetes kisfiam tápszeres....

6 hetes kisfiam tápszeres. Anyukák akiknek babái tápszeresek voltak, lett valami “probléma” abból hogy nem anyatejet evett a babátok?

Figyelt kérdés
Az első héten teljesen anyatejes volt a fiam. Aztán egyszerűen kevesebb és kevesebb lett. Muszáj volt tápszert is bevetni. Majd 2 hete hiába szopiztatom, sír és sír, 3óránként plussz fejem is magam. De már csak kb 100 ml-t sikerül egy egész nap. El vagyok keseredve mert mindenkitől megkapom, hogy erőltessem. Én erőltetem, de nem tudok adni neki a nincsből. Sajnos a környezetemben nincs olyan aki szintén kisbabás lenne, hogy esetleg anyatejet kaphasson, ha még csak egy keveset is. 😔 Szóval ez a mi helyzetünk. Be következett amit nem szerettem volna. Napi 100ml anyatejen kívül a többi mind tápszer.

nov. 20. 18:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lett. Engedd el ezt a butaságot, és ne ostorozd magad.


Tápszeresben is van makkegészséges és anyatejesben is van betegeskedő.

nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekem tápszeres volt. Az egyik 11, a másik 3 éves. Sem nem betegesebbek, sem nem kötődnek kevésbé hozzám, sem nem butábbak, mint az anyatejesek (azt hiszem ezeket szokták főleg felhozni a tápszer hátrányaként). A fiam ötödikes, az egyik legjobb tanuló az osztályban, sportoló, erős gyerek. A kislányom is kifejezetten okos, anyás gyerek.

Semmi hátránya nincs annak, ha tápszeres egy gyerek.

nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül, hogy több pénz ment el mivel drága a tápszer mi lenne? Él és virul, semmivel sem másabb, mint az iszsz testvére
nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Nagyobb gyerekem 4 hónapos korától lett full tápszeres, addig vegyesen kapta.

A kisebb 6 hónapos koráig kapott pótlást, onnantól kezdve lett elég a tejem.

Egyikük sem beteges, egyáltalán.

Annyi különbség, hogy a kicsinek szebb a foga, állkapcsa. A nagy 2,5 éves koráig cumizott/ cumisüvegezett, sajnos nagyon látszik.

Beszédfejlődésnél is hátrányban volt. Szakember ezt hozta indoknak, hogy míg a szoptatás erősíti a száj körüli izmokat, az üveg gyengíti. Hogy ez akkor is így lett volna ha nem eleve gyengébb az izomzata, nem tudhatom...

nov. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett.
nov. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
Baja nem lesz, de sok hasznos dolog van az anyatejben. Te pedig sok fals információt kaptál. Ha terveztek még gyereket olvass utána a dolgoknak. Igény szerinti szoptatás, növekedési ugrás... Stb
nov. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Annyi problemank volt a tapszer miatt 3-7 honapos kora kozott, hogy erosen refluxos lett es iszonyatos mennyisegeket bukott.

De en se tudtam mit csinalni, nem tudtam tovabb 3 honapnal szoptatni,pedig nagyon szerettem volna, de igy alakult.

Sajnos a tuneteket csak enyhiteni lehetett az orvos altal javasolt keszitmenyekkel, tapszerrel, de csak azutan mult el neki, miutan felult es elkezdett nagyobb mennyiseget enni szilard kajabol.

nov. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#7 Nekünk anyatejjel is annyira refluxos lett, hogy légzéskimaradása lett 2x. Mindenki azt kérdezte, hogy váltsak tápszer, mondom anyatej és nem eszek tejet, mert tejfehérje érzékeny vagyok.


Itt mindenkinek meg is állt a tudománya, hogy váltsunk-e vagy ne vagy mi legyen. Végül maradtunk és elmúlt, de okozott pár álmatlan estét, amikor nem tudtam kiságyban altatni csak köztünk aludt volna, de én nem mertem légzésfigyelő nélkül elaludni mellette.

nov. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%

A leghosszabb, legátfogóbb kutatás alatt 50 évig követtek anyatejes és tápszeres csecsemőket. Rövid távon nem értelmezhető a különbség. De az eredmény az volt, hogy 50 éves korukban sokkal kevesebb eséllyel volt rákos megbetegedésük, cukorbetegségük, autoimmun betegségük és még valami, de arra már nem emlékszem.


Oviban, suliban szerintem ugyanúgy átmegy minden gyereken az összes szar vírus. De időskorban nem mindegy.


Googlezz rá, érdekes kutatás.

nov. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
#9 Ötven éve nem ugyanezek a tápszerek voltak. Az igazság az, hogy lehet nyomjuk az anyatejet és már azok a gyerekek lesznek egészségesebbek, akik tápszeresek. 50 év múlva kiderül (és ezt nem azért mondom, mert anyatej ellenes lennék, én is szoptatok, csak megjegyeztem, hogy gőzünk sincs mi van a mai tápszerekkel).
nov. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!