Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 hetes kisfiam tápszeres....

6 hetes kisfiam tápszeres. Anyukák akiknek babái tápszeresek voltak, lett valami “probléma” abból hogy nem anyatejet evett a babátok?

Figyelt kérdés
Az első héten teljesen anyatejes volt a fiam. Aztán egyszerűen kevesebb és kevesebb lett. Muszáj volt tápszert is bevetni. Majd 2 hete hiába szopiztatom, sír és sír, 3óránként plussz fejem is magam. De már csak kb 100 ml-t sikerül egy egész nap. El vagyok keseredve mert mindenkitől megkapom, hogy erőltessem. Én erőltetem, de nem tudok adni neki a nincsből. Sajnos a környezetemben nincs olyan aki szintén kisbabás lenne, hogy esetleg anyatejet kaphasson, ha még csak egy keveset is. 😔 Szóval ez a mi helyzetünk. Be következett amit nem szerettem volna. Napi 100ml anyatejen kívül a többi mind tápszer.

2023. nov. 20. 18:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%

És mégis mivel kéne etetni ha nincs teje az anyának?

Kecsketejjel?

Akkor minden második babának problémája lenne...

2023. nov. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek 4 hónapig tartó csillapíthatatlan hasfájás, hiába próbálkoztunk többféle tápszerrel is. 2 hónapos és fél éves kora között konkrétan pokol volt, alig aludtunk.
2023. nov. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
25%
Nagyobb problémája lesz abból, hogy ezeket az internetre kell kiírnod, mert nincs önbizalmad.
2023. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
59%

Kilences, a kutatáshoz tudsz linket? Nekem google nem segít, ellenben egy 2023-as cikket dob fel, miszerint a szoptatás növeli a crc (vastagbélrák) esélyét, de minden bizonnyal nem erre gondoltál.


Őszintén szólva kutatásban dolgozóként nagyon nehezen hiszem el, hogy ötven éven keresztül lehetséges utánkövetni úgy embereket, hogy a zavaró tényezők (confounding factor) nagy részét ki lehessen biztonsággal szűrni. Ehhez iszonyatos elemszám kéne... Már ez a crcs study is gyanús és megér egy alaposabb átnézést, bár engem megdöbbentett hogy nem ez volt az első ilyen eredményű kutatás, szóval valami oka biztos van (talán az anyatejjel átmennek olyan dolgok, amik később bajt okoznak?), bár ezert tuti nem tápszereztem volna a gyerekeimet. Ettől függetlenül érdemes fenntartásokkal kezelni minden ilyen eredményt. Nem véletlen, hogy pl a dietetika és táplálkozástudomány területén is minden évben más élelmiszert "pécéznek ki" mint egészséges vagy épp egészségre kártékony, nehéz jól felépíteni ezeket a kutatásokat.


Egy dolgot hiszek el komolyabb fenntartások nélkül, hogy a szoptatás az anyát erélyesen védi a mellrák ellen. De ennek a mechanizmusa is sejthető, hiszen az összes hormonális ráktípusnak jót tesz, ha a női ciklus kivan iktatva. Női ráktípusokkal kapcsolatban kutató ismerős mindig azt mondja hogy a havi menstruáció civilizációs "betegség". Nyilván erről is sok vitát lehet folytatni, de a fogamzásgátlók megjelenéséig valóban sokkal általánosabb volt a nonstop terhesség és szoptatás, nem pedig az erőteljes sejtburjánzást kiváltó hormonális hatások.


On: két vegyesen táplált gyerekem van. Ami tuti hátrány az a tápszerek ára, főleg mostanában. A kisebbik lányomnál nagyon szenvedünk, mert nem bírja a kedvenc tápszerét, de minden más tápszert szinte teljesen elutasít. Úgyhogy rapidan hozzátáplálok, mert mást tenni nem tudok. A nagyobbiknál pont hogy előny volt, hogy borzalmas ízű diétás tápszert kellett innia a nagyon édes anyatej és sima tápok helyett, így játszva evett minden zöldséget és sokáig nem volt hajlandó semmiféle édességet elfogadni (ez kétévesen persze megváltozott...).


A nagy ovis, ovikezdés óta egy láztalan megfázása és egy egynapos hányós vírusa volt, tavaly egy antibiotikummal kezelt felsőlégúti nyavalyája, meg egy bacis hasmenése, szóval nem a nagyon beteges fajta. A kicsi a hányóst el sem kapta, pedig az a vírus nem kímélte az ovis csoportot és a családjaikat. Szerintem eléggé stram gyerekek eddig, bár ezt inkább tudom be az én jobb genetikámnak, mert bár feles tejen nőttem fel, sosem voltam beteges. De ez családi dolog, anyukám is ritkán beteg, ugyanezen az ágon 80-90 évig éltek, nagyrészt egészségesen a rokonok és felmenők.

2023. nov. 21. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%

Ha nagyon szeretnél szoptatni, egy Dévényes-szoptatási tanácsadó kombináció nagyon sokat tud segíteni. Simán lehet, hogy volna tejed, csak a babád nem szopizza ki elég hatékonyan, és emiatt termelődik kevesebb, stb. Illetve facebookos csoportokban lehet ingyen és fizetősen is találni anyatejet, sőt tejtesót is. Én is szoktam adni, amit fejek, de hál istennek elhasználni nem kell.

De ha nem szeretnéd ezeket és csak tápszeres lesz a babád, akkor sincs semmi. Az én elsőm fél éves koráig szopizott, kb 2 hónapos korától 6 hónapos korig szinte végig beteg volt és óránként kelt, aztán 6 hónaposan váltottunk tápszerre (terhes lettem és nem ízlett neki a tejem), külön szobába tettük és sokkal jobban aludt (1-2x kelt), és azóta most, 1 évvel később lett először beteg. A szoptatásnak és a tápszerezésnek is vannak előnyei és hátrányai, de semelyik nem jobb a másiknál lényegesen. Sétáltál már úgy az utcán, hogy ránéztél egy emberre, és láttad, hogy áhá, az tápszeres volt, innen látszik. Na, ugye. :)

2023. nov. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%

Az elsőnél szomorú voltam, mert nem volt tejem, pedig hónapokig gyötörtem magam, is alig volt egy nap 20 ml. A másodiknál már meg sem lepődtem, hogy nincs, de annyira nem is bántam, nekem ez a tápszeres vonal nagyon bejött, hamar lett egy kiszámítható napirendje mindkét gyereknek.


Eddig semmi hátrányuk nincs belőle. A kötődés megvan, és kevésbé betegesek, mint azok, akiknél tudom, hogy anyatej volt. A nagyobbik nagycsoportos, összesen két hetet hiányzott minden évben az oviból-bölcsiből, a kicsi kiscsoportos, eddig 4 napot nem ment. Nincs se ételallergia sem semmi más.


Ezen amúgy mindig csak az elején pörögnek az emberek, később kvázi senkit nem érdekel. Sőt, ha már másfél éves a gyerek, te vagy a legnagyobb szerencsétlen, amiért még mindig nem tudod magadról leválasztani. Soha senkinek semmi se jó.


Ha nektek így megfelel, akkor csináld így, mással ne foglalkozz.

2023. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindanyótoknak! 😗
2023. nov. 21. 13:08
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Életemben nem ittam anyatejet - ja, de háromszor próbálták, az életemet kifstam tőle, aztán majdnem meghaltam, szóval nem igazán.


Semmi bajom nincs, nem vagyok "gyengébb" immunrendszerű vagy ilyesmi.

2023. nov. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos nagyon nagy a nyomás az anyákon ez miatt. De ne aggódj abszolút semmi hátránnyal nem indul emiatt. Persze tényleg jó az anyatej, de ha nincs nem dől össze a világ! Élő példa: az én kisfiam kezdettől fele tej fele tápszer, 3 hónapos kora után tápszer, sajnos nem volt elég a tejem. Életem legjobb döntése volt h nem kínoztam magam tovább, mostani eszemmel max 1 hónapot adtam volna erre, annyit nem ér, mint amennyi ideget megettem miatta. Barátnőm rá egy évre szülte a lányát, kizárólag anyatejes, sztem majdnem 1 éven át szoptatta, a kislány kb beszélni nem tudott 3 éves koráig, ugyanannyiszor volt beteg az évek alatt mint az én fiam, nem láttam különbséget. Ennyit erről.
2023. nov. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!