Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan szokassam rá a 3...

Hogyan szokassam rá a 3 hónapos gyermekemet a cumira?

Figyelt kérdés
Mikor bent voltunk a kórházban nagyon ügyesen cumizott. Amikor haza jöttünk itthon sem volt vele gond, de ahogy eltelt egy pár nap már bénázott a cumizással, és ezt nem tudom máshogy leírni! Ez azóta sem változott, viszont előtérbe került az ujja, amit én nem szeretnék. Hogyan tudnám rá szoktatni a cumira?
nov. 21. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen körülmények között cumizik/szopja az ujját? Az én lányom csak elalváshoz használta, a cumit ő sem sokáig viselte el, igazanán rászoktatni nem is tudtam. Viszont az ujjacskáját is elég hamar elengedte, pár hónapos koráig volt csak szüksége erre az önnyugtató módszerre. A tiéd állandóan "cumizna"?
nov. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Pedig inkább az ujját használja, mint a cumit!
nov. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Kisfiam 5 honaposan szokott ra, addig nem fogadta el,pedig tapszeres alapbol, szoval nem volt az sose, hogy a mellem lett volna a cumi. En neha kiprobaltam, hogy amikor felalomban volt, akkor bedugtam a szajaba. Sokszor kikopte, mig 5 honaposan mar egyszer csak nem es onnantol cumizik (most 7 hos).


Tudom-tudom, ki kellett volna birnom, hogy nem adok neki, mindenkitol ezt a kritikat kaptam, de a cumi megmentette az osszes ejszakankat es az altatasokat.

Amiota van, azota nem 1 ora elaltatni, hanem 20 perc, ha ejszaka ebred, eleg neki visszatenni, nem kell 1 orat ringatni ujra.


Es en pedig azt mondom, hogy ezerszer inkabb a cumi, minthogy az ujjat talalja meg. Tudom, mert en 10 eves koromig szoptam az ujjam, azt senki nem tudta elvenni tolem, ellenben a cumival. 🤷‍♀️

Fogszabalyzo is kellett.

nov. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
A cuminak van jó meg rossz oldala is. Nyílván a szülő jobban tud pihenni, ha este cumizik a gyerek, de én nagyon megbántam. 3 éves kora után is alig tudtuk elvenni annyira rászokott. Oviba nem engedték bevinni, ami a gyereknek nagyon rossz érzés volt. Állandóan sírt érte. Nagyon sajnáltam, neki az adott biztonságot.
nov. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1.-es: Alváshoz szokta inkább, meg néha ahoz, hogy megnyugtassa magát. Ez inkább akkor van mikor a tesóját öltöztetem vagy hasonlók!

Én fel kelek arra is, hogy ha az ujját cumizza, így mindegy ha oda adom neki a cumit


2.-es: Én nem igazán szeretnem, mivel azt nem veszem el tőle a cumi egy fokkal tisztább, mert ha olyan cumiláncon van és nem lóg bele semmibe, de sz ujjad más, de mindenki maga dönti el.


3.-as: Ebben bízom én is, hogy valahogy rá szokik. Az első fiammal nem volt ilyen gond, de félek hogy nem megy olyan mintha csámcsogna a cumin van mikor ráérez, de inkább csámcsog. Én arra is fel ebredek, hogy ha az ujját cuclizza,( de inkább a cicit kéri, és észre is veszem, hogy csak arra kellett)így mindegy, hogy ha oda adom neki a cumit. Ejszaka nagyon sokszor ébreszt és szerintem sokszor csak vissza szeretné altatni magát, amivel nincs baj, de nagyon fárasztó! Sokszor meg is öklendezteti magát a cumival, de eleinte a cicivek is! 🙈


4.-es: A nagy fiam is sokszor kéri még (3eves lesz), de ő már szét ragta! Amikor bent voltam a kórházban és jöttek értem és a tesóért a férjemmel akkor kapott egy cumit haza felê megálltunk és mire este lett szét rágta! Azóta nem kap másikat az meg nem kell neki, mert fújj!

nov. 21. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!