Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kigyerekes (3 honapos) anyukak...

Kigyerekes (3 honapos) anyukaként igazi barátság? Egyáltalán bármi ami nem a babával kapcsolatos?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk, az igazi barátaim otthon vannak. Már itt élünk két éve de nem sikerült barátokat szereznem. Most van egy három hónapos kisbabám és bár mindig van mit csinálnom a ház körül meg ugye vele foglalkozni, vágyom arra hogy eljárjak valakivel mondjuk meginni egy kávét.
2023. aug. 3. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Hát baba nélkül egyszerűbb lett volna. Így kicsit nehezebb lesz. Nem tudom hol van az a külföld, de kb mindenütt van valamiféle foglalkozás babakkal, babáknak, vannak tanfolyamok, klubok.
2023. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
70%

Menj el csoportos edzésre. Vagy délután/hétvégén, amikor apuka tud rá vigyázni, vagy baba-mama tornára, ahova tudod vinni. Ha más babaklub nincs is a környéken, edzeni akkor is tudsz menni, és ott ismerkedni, felnőtt társaságban lenni.


Nekem is most 3 hónapos babóca, alig vártam, hogy leteljen a 6 hét. Energiát ad az edzés is, meg a közösség is:)

2023. aug. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

En is kulfoldon elek, itt szultem. Elotte 15 eve mar itt eltem, megvoltak ertelemszeruen a barataim ( az otthoniak meg elkopnak tobb evtized utan).

Viszont a gyerekn szuletesevel uj barataim lettek. Az van, hogy akinek nincs gyereke, egyszeruen elkopnak. Ez orszagtol fuggetlen.


Jarj el playgroupokba, ujszulott kortol mennek az` emberek, en kis faluban laktam auto nelkul, minden nap 30 percet buszoztam a babaval, mert nem fogok otthon egyedul ulni. Utana kialakul tarsasagod.


De ha eddig 2 ev alatt nem talaltal baratokat, most nem gyerekeseket plane nem fogsz talalni, nekik mas az eletuk.

2023. aug. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem gyerekkel tök jól lehet barátkozni. Csak ne abból indulj ki, hogy minden anyuka hülye, ahogy olyan sokan sajnos.

Nem tudom, felétek milyen lehetőségek vannak, pl. baba-mama klub, babás foglalkozások, jövőre játszótér. Ez nagyon helyfüggő.

Az én gyerekeim pl. Magyarországon születtek, én a játszótéren barátkoztam. Először persze csak a gyerekekről beszélgettünk, mert az volt a közös pont, de lettek többen, akikkel közelebbi barátság is kialakult. Aztán egy pár évre kiköltöztünk külföldre, és nagyon csodálkoztam, mert a jásztikon egyáltalán nem lehetett barátkozni senkivel. Viszont voltak gyerekes klubok, meg a helyi magyar családok is szerveztek találkozókat, ott mindenki nagyon kedves volt.

Szóval lehetőség van, az kultúrafüggő, hogy mi.

Amúgy mi azóta hazaköltöztünk, és a mai napig azok a legjobb barátaim, akikkel 10 éve a játszón ismerkedtem meg. :)

2023. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Keress kis gyerekes anyukakat.És járjatok össze.
2023. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!