Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jövő tavasszal már a gyerekemm...

Jövő tavasszal már a gyerekemmel ki tudunk menni az udvarra. Viszont ahol udvar van azt látom,hogy állandóan kint lennének a gyerekek, és nyilván nem lehet őket magukra hagyni. Egész nap kint kell állni mellette az udvaron?😳

Figyelt kérdés
Akkor hogy lehet bármit is megcsinalni egy anyának bent?
nov. 27. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 4 éves a fiam, nemrég költöztünk családi házba. Ő is állandóan kint lenne, főleg míg jó idő volt. De megérti ha szépen elmondom neki, hogy először kitakarítok/megfőzök/eszünk/stb és utána megyünk ki. Általában hétvégén délelőtt is és délután is kimentünk 1-1 órára. Hétközben volt hogy az oviból hazaérve már be sem akart menni a házba. Engedtem játszani kint valamennyit, aztán bementünk, később meg még újra ki.

AZ udvaron is mindig van mit csinálni, amíg játszik, addig azzal haladok.

nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Úgy,hogy te vagy a felnőtt,és te mondod meg,hogy mit csináltok.Amúgy igen, állandóan ott kell lenni velük,úgyhogy igyekezni kell gyorsan reggel elvégezni,és akkor van idő kint is lenni.Délután meg ugye az apja is kint lehet vele,vagy ő csinálhatja a házimunkát,mert nem egyedül a te dolgod a gyerek.
nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez ilyen 😊. Egyik ismerősöm mondta, hogy azért akarnak kertes házba költözni, mert alig várja, hogy a gyereket "kirugdossa" az udvarra és kint legyen egész nap. Nehogymár mesét nézzen a tv-ben. Mondtam neki, hogy majd rájön, hogy milyen jó is az, amikor leköti egy kis ideig a mese, hogy akár egy ebédet/vacsorát fel tudjon dobni a tűzhelyre, esetleg egyet porszívózni, felmosni, mosni, teregetni. Nyilván van előnye az udvarnak de amúgy hamar megunják. Hiában van esetleg mászóka, csúszda, homokozó, bármilyen kerti játék az se köti le őket olyan sokáig. Akkor anya, apa is mehet labdázni, asztfaltkrétázni, focizni...játszani a gyerkőccel. Mi egyébként úgy oldottuk meg, hogy felváltva voltunk kint a gyerekkel. Főleg amikor jó idő volt. A férjem úgyis dolgozott kint a kertben, addig én gyorsan összedobtam kaját, porszívóztam, mostam. Muszáj valakinek kint lenni vele, de olyan is volt, hogy tetszik-nem tetszik be kellett menni a házba.
nov. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Az iá aggaszt kicsit,hogy kint van az udvaron kutya nálunk,aki ugye rendesen termel. Összeszedjuk mi a kakit azzal nincs gond, viszont gondolom,hogy mindenhol megtalalhato kb kakireszecskek. A gyereknek nem lesz baja, fogdos kint mindent, nyúl a szajaba, szemébe....
nov. 27. 14:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha oltott,féregtelenített kutya,és össze is szeded utána, akkor mi baja lenne?Több baci van a tömegközlekedési eszközökön,a boltban a kilincsen,stb.Evés előtt nyilván kezét mostok,amúgy meg a saját cipőtalpukat is megnyalogatják a babák,ezzel nem nagyon lehet mit tenni.
nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok. Eddig lakásban éltünk kutyával, macskával. A gyerekkel együtt alszik a macska kezdettől. A kutya meg most is kinti benti. És az ovodában már kérdezték hogy milyen vitamint szed a gyerekem, hogy szinte sose beteg. (semmit nem szed)

1 hogy Szerintem az állatok jó hatással vannak az immunrendszerre, 2 hogy kutya nélkül is meg tud enni bárhol bármilyen koszt egy gyerek.

nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyi idős gyerekek. Nálunk egy 6 és egy 4 éves van, az udvar biztonságos, nem érnek el semmit, ami nem nekik való, a játékokhoz szabadon hozzáférnek, a kutyának minden oltása megvan, 3 havonta féreghajtózzuk, a kakit minden nap összeszedjük. A kapu kukcsrazárva mindig. Míg jó idő volt egész nap kint voltak, én meg bent csináltam a dolgom. Szúnyoghálós ajtó volt csak becsukva, így hallottam őket végig, ill. látom is ha kinézek.
nov. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Nekünk van udvar de nem járunk ki..

Mi sétálni járunk,meg játszótérre

nov. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Azért a kertben mindig van mit csinálni. Ebédet meg úgy készült sokszor, hogy a fedett teraszra kivittük a rezsót, mellette az asztalon készítettem elő és ott főtt az étel (nyáron legalább nem a lakást melegítette). Kutya van, de szerencsére a kertnek egy adott részére szokott piszkítani, ahova nem mehet a gyerek (nem ezért, de ha már így alakult, szerencsés egybeesés).
nov. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért kellene kinn lenni órákon át? Te vagy a felnőtt, te irányítasz.


Nekünk is volt kert, napi x órán át játszottunk kinn, azután bementünk.

nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!