Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babaúszás 3 hónaposan?

Babaúszás 3 hónaposan?

Figyelt kérdés
Nagy divat lett a babaúszás, hozzátenném már engem is vittek, illetve úsztam is 10 éves koromig, aminek sok előnyét tapasztalom mai napig. A kérdésem az lenne, hogy valóban jó e ilyen korán kezdeni, illetve megoszlanak a vélemények a búvárreflex elhagyása miatt is, a védőnőnk kifejezetten nem javasolja.
dec. 2. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyjából mindegy, nem tartom veszélyesnek sem, a reflexek miatt, de szükségesnek sem. Úszni, tudatosan, elkezdeni betartani a szabályokat, csak kb. 5 éves kortól tudnak. Lubickolni persze tudnak korábban, mi vittük 100 alkalmat, ovis korában, nem tanult meg úszni, van aki meg simán, nem lehet tudni, de az biztos, hogy semmiről nem marad le ha majd 6 évesen tanulja meg.
dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
A lányomat 3 hónapos korától rendszeresen vittük babaúszásra. 5 éves lesz és víz imádó, nem fél tőle. A fiamat a covid miatt csak 6 hónaposan tudtuk vinni, akkor sem rendszeresen és sok kimaradás volt, aztán itt helyben meg is szűnt. 3 éves lesz, fél a víztől, csak nehezen oldódik fel a strandon, karúszóval sem érzi biztonságosnak. Nem tudom, hogy van-e köze hozzá, lehet hogy nincs, de mindenesetre hátránya egyáltalán nincs, sőt én ajánlom, aki megteheti.
dec. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Pár hetesen érdemes kezdeni, akkor még vannak reflexei.

De most is kezdheted, csak nézd meg, mennyire tetszik neki.

dec. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom pl. utálta. 4 hónapos korától jártunk, pancsolni szeretett, a babaúszás "feladatait" utálta. Idővel én is megutáltam, mert láttam, hogy nem oldódik, így befejeztük. Eljárunk néha az usziba, nyáron van medencénk, 3-4 éves koráig ez inkább a közös élményről szól, illetve nyilván jót tesz a mozgásfejlődésnek a szabad mozgás, de ennyi. Szóval ha van kedved és szereti vigyed, ha nincs, ne erőltesd.
dec. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg helytől is függ, de nálunk úgy vannak vele, hogy idővel úgyis elmúlik ez a reflex és inkább arra mennek rá, hogy addigra megtanulja a baba, hogy vissza kell tartani a levegőt. Náluk később is lehet kezdeni, amikor már nincs meg a búvárreflex és akkor olyan csoportba kerül, ahol már olyan gyakorlatok vannak, ami nem erre épít. Ha attól félsz, hogy nem teszel jót, ha ilyen korán kezditek, meg lehet kérdezni a kiszemelt iskolát, hogy állnak hozzá. Mi 5 hónaposan kezdtük, már lassan kinövi a babaúszást, élvezi, nem fél a víztől, de szépen úszni nem ott fog megtanulni. Szerintem ha van kedv és lehetőség, nyugodtan menjetek, jó családi program, de ha kimarad, majd megtanul ovis vagy alsós korában úszni.
dec. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!