Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 éves a gyerekem. Állandóan...

1 éves a gyerekem. Állandóan jön utánam,kapaszkodik a nadrágomba, és sír míg fel nem veszem. Lépni nem tudok,nemhogy valamit megcsinalni. Ilyenkor hiába teszem le játszani,nem érdekli,sajnos leteszem a tévé elé,m legalább ottmarad előtte. Ez mi?

Figyelt kérdés
Mikor múlik el? Szeparacios szorongás ez?
dec. 5. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Lehet szeparációs szorongás, lehet a foga jön vagy valami más bàntja.. Szerintem a legrosszabb amit tehetsz hogy a tv elé ülteted akkor mindig csak az fog működni ès még nehezebben tanul meg egyedül játszani.
dec. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Szeparációs szorongás. Tv helyett hordozókendőt javasolnék. Felveszed a hátadra és mehettek a dolgodra.


Majd mikor 2 évesen megy ugyanez, na az nehezebb ügy. Szó szerint :-) Sajnos a 15 kilós gyereket már nem tudom cipelni. (Viszont jobban be tudom vonni.)

dec. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem ultetnem téve elé, nagyon rossz érzés,de másképp egy reggelit nem tudok magamnak megcsinalni, mert nem csak kapaszkodik a nadrágomba,hanem ordít, konnyezik,muszáj felvennem. Tényleg lépni nem tudok tőle.
dec. 5. 09:25
 4/8 A kérdező kommentje:
Ilyenkor sokszor leulok vele játszani 10 percre,akkor jól elvan,majd kimegyek, 2 perc múlva jön utánam ordítva.
dec. 5. 09:27
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Te tudod, mit ér neked, hogy ne tévézzen. Különböző az emberek teherbírása. Nem győzködni akarlak, hanem ötleteket adni. Ha fogsz egy szélesebb, erősebb sálat, huroknak megkötöd és a válladra teszed mint a karikás kendőt, abba fel tudod venni a babát és a másik kezeddel csinálsz reggelit.
dec. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg tanulótorony is segíthet.
dec. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

1,5 éves a kislányom és amióta megszületett ez megy az időnk 90%-ában. Délelőtt van kb. egy másfél óra, amíg legalább őt bevonva megtudok csinálni ezt azt. Nélküle semmit. Hol erősebb ez, hol elviselhetőbb.

A napirend jó szervezése a kulcs. Pl. reggelire olyan kaját eszünk, aminek az elkészítési ideje 2,5 perc. Ha addig sír, sír... de sokszor megtudom előzni azzal, hogy közben kényszeredetten beszélek hozzá, a kezébe adok valami konyhai cuccot, vagy a szájába egy falat kenyeret, stb.

Főzni akkor főzök, ha a férjem már itthon van, ha extra matrica, akkor ilyenkor is rámtapad, tehát a férjem főz, vagy legalábbis besegít és elborogatnak mellettem a konyhapulton a gyerekkel ezt-azt amíg én gyors összedobom a kaját. Ilyenek... sajnos jobb taktikám nincs. Az tart életben, hogy egyszer ennek a korszaknak is vége lesz. Meg az, hogy a barátnőm kislánya az enyémnél is sokkal durvább. :) Kitartás!

dec. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tévé helyett járókába tettem arra az időre. Ott volt néhány játéka, meg én is beszéltem hozzá.


Igen, sírt, de ötpercet kibír, és inkább ez, minthogy ráejtsem a kést, vagy bármi.

dec. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!