Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha öngyilkos lesz az apa,...

Ha öngyilkos lesz az apa, akinek gyerektartást kell fizetnie, akkor mi van?

Figyelt kérdés
Nincs gyerekem, nem is szexeltem még egy jót, szóval nem rólam van szó, csak kíváncsi vagyok :D

dec. 10. 02:43
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem függetlenül attól, hogy mi volt a halál oka a gyerek kapja az árvaellátást, ami havonta min. 50.000 Ft és addig jár, amíg tanul a gyerek, de legfeljebb 25 éves koráig.
dec. 10. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Ha kiskorú volt az apa, akkor a szüleinek kell fizetnie. Ha nagykorú és meg van a megfelelő szolgálati ideje, akkor valóban járni fog az arvaellatas. Mindezek akkor érvényesek, ha házasok voltak vagy van apai elismero nyilatkozat
dec. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
87%
Gondolom, akkor nem fizeti tovább...
dec. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
Akkor kap a gyerek árvaellátást, ami amúgy semmire nem elég, de jobb a nullánál.
dec. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!