Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » El tudsz képzelni olyan...

El tudsz képzelni olyan helyzetet, amiben a gyereked megvétózhat egy tőled kapott szankciót?

Figyelt kérdés

A legtöbb gyerek általában megpróbálja, de most olyan esetet próbálok elképzelni amikor felnőtt szemmel is jogos a tiltakozás. Egy beszélgetés során merült fel ez, csak kíváncsi vagyok. Tapasztalat híján nem tudok egy ilyet sem felvázolni, de azt sem akarom állítani, hogy nem fordulhat elő.


Fontos: nem bántalmazó környezet a téma, nem arról van szó, hogy verik a gyereket és a gyerek tiltakozik. Józan ésszel, szeretettel meghozott döntésre mond a gyerek nemet jó okkal, amit a szülő belát. Ilyen szituációt szeretnék elképzelni, ha tudtok benne segíteni. :)



dec. 11. 20:36
 1/9 anonim válasza:
28%
Nem tudom elképzelni, hogy diktárorként viselkedjek a gyerekemmel, tudom, milyen érzés és mit okoz.
dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

A szüleim anno felváltva gondozásban egyeztek meg válásnál. Utáltam. NAgyon jól tanultam, nagyon sokat jártam versenyre, milliószor volt, hogy kellett volna valami a másik lakásból, mert mindenből nem lehet kettő...

MEgmondtam nekik, és megértették, belátták, hogy ez nekem nagyon nem jó.

Nem szankció ugyan, de a belátás megvan :)

dec. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Teljesen jó válasz ez úgy is, hogy nem szankció. Köszönöm a példát. Szerintem a szüleid jó emberek és belátóak lettek volna akkor is, ha egy szankció miatt ülsz le velük beszélgetni. :)
dec. 11. 21:10
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem vétózhatnak meg semmilyen büntetést nálunk. Viszont megpróbálhatnak meggyőzni. Most még csak ott tartanak, hogy felfogták, a "lécci, lécci, lécci" és a hiszti nem bír meggyőző erővel, de én nagyon várom már azt, amikor eszükbe jut például, hogy a büntetés helyett felajánljanak valami pozitív cselekedetet. Még kicsik, szóval kezdetnek elég lenne, ha felsöpörnék a konyhát.
dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6%
Ha én vagyok Brüsszel és a gyerekem Orbán, akkor igen.
dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%
Persze, de ez a felnőttek világában is így van, ha pl. a normáltól eltérő dolog történik. Pl. fektetés normál esetben 8-kor van, de ha pénteken átjönnek a rokonok és olyan unokatesók is eljönnek, akiket nem lát gyakran, akkor ha nem fáradtak még és tovább akarnak játszani, akkor nem fogom ágyba dugni, mert elmúlt 8, ilyenkor ez engedélyezett lesz.
dec. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Annak oka van, ha valami büntetést kap.
dec. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Az attól függ mi a büntetés oka és mi a szankció. Szerintem fontos, hogy a gyerek megtanulja a saját érdek érvényesítését is, így ész érvek mentén, ha belátom, hogy igaza van, nem fogok vakon ragaszkodni az elképzeléseimhez csak azért, mert egyszer megmondtam, hogy megmondtam.

Engem így neveltek. Egy esetre emlékszem. Sokáig sportoltam, majd egyszer hazamentem és elmondtam a szüleimnek, hogy nincs kedvem többé menni. Ezután minden edzésnél elmondtam hetekig, hogy nem akarok menni, de vittek, mondván hogy ez tuti csak átmeneti. Elkezdtem lógni és hazudozni, edzés "mellé" járni. Egy napon az edzőnk bekopogott és elbeszélgetett anyukámmal, hogy ez nem járja, ő meg szegény csak pislogott nagyokat. Végig hallgatóztam, majd lesült a pofámról a bőr. Életemben nem szídtak össze soha úgy, ahogy akkor, de végül bőgve beszélgettünk egy nagyot, ahol ismét elmondtam, hogy nem akarok járni és miért nem akarok járni, végül pedig anyukám belátta, hogy erről ugye már volt szó és nem erőltetheti. A hazudozás miatt kaptam büntit, de többé nem kellett edzésre mennem.

dec. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés így elég tág, és fura is. Nálunk nem vétózhatják meg a büntetést, de normális, következményes büntetést kapnak. Pl. dobálózott a távirányítóval, eltörte, zsebpénzből kellett kifizetnie. Ha nemnormális a büntetés, pl. eltörte a távirányítót, ezért 2 órát kukoricán kell térdepelni a sarokban, miközben épp balettfellépése lenne, azt megvétózhatná, de mivel normális vagyok, nem találok ki ilyet. :D
dec. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!