Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok ismerősötök van, aki a...

Sok ismerősötök van, aki a lakhatási válság/elszállt ingatlanára miatt nem vállal gyereket/annyi gyereket, mint akar?

Figyelt kérdés

Az én környezetemben sokan vannak, 2 barátnőm és az unokatestvérem is megálltak egy gyereknél, mert egyszeűen nem tudnak akkora lakásba menni, ahol lenne 3 hálószoba, nem tudják megfizetni, pedig eredetileg 2 gyereket szerettek volna.


Mi hármat, de nekünk is "csak" 2 gyerekszobára futotta, és innen nagyobba menni már nem is tudnánk hosszú távon, örülünk, hogy egyáltalán házhoz jutottunk, két kamasz pedig nem fogunk egy szobába rakni (én egy szobában nőttem fel a testvéremmel, gyűlöltük, akkor megfogadtam, hogy annyi gyerek, amennyi saját szoba).


Annyira nyomják ezt a családtámogatást, de nemhogy elősegítené a gyerekvállalást, totál ellehetetleníti.



dec. 19. 07:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ez is egy fontos szempont, de több okból nem vállalunk.

Saját házunk van, amit saját kézből újítottunk fel hosszú évek alatt, nem lenne szívem eladni, és nem is kapnánk érte annyit, hogy egy nagyobbra cseréljük, hitelt meg nem akarunk felvenni.

De én nem is vágyom másik babára, elég volt egy. Habár lehet, hogy ha két gyerekszoba lenne, más lenne a hozzáállásom.

dec. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Inkább több olyan ismerősöm van aki bevállalja a 3.gyereket is közbe meg össz vissz 2 szobájuk van és 4 kellene hogy mindenkinek külön szobája legyen.Én is úgynöttem fel ketten voltunk és a nővéremmel osztoztunk egy szobán.3 szobás a lakásunk 2 gyereket terveztünk de a 3 szoba ellenére is megállunk az 1 gyereknél.
dec. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk 2 hálo van, 1 nappali es konyha, 2 fürdö. Hitelt nem akarunk fel venni. Eleg 1 gyerek habar nem csak e miatt de ez is egy szempont igen.
dec. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem barátnőméknek 3 gyerekük van, egyelőre 3 hálóra, a legkisebb még velük alszik.

Viszont ők mindig utólag alakították a házat, építettek hozzá, osztották ketté a szobát stb. (nincs hitelük), mikor aktuális lett a gyerekeknek a külön szoba.

Nálam 4 szoba van és csak egy gyerek sajnos :(

Szóval egyelőre a környezetemben nincs olyan, aki a szobák miatt döntött volna máshogy, mint ahogy tervezte.

dec. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Igen, mi most vettünk Budapesten lakást, mert jön a pici. Eddig albérletben laktunk, régi polgári lakás, ahol nem volt a fürdőben, előszobában, konyhában fűtőtest csak a két szobában konvektor. Minden télen szívtunk a penésszel, gyerek mellett ez élhetetlen lett volna. (Nem putri kerületről van szó ráadásul, II. kerületben laktunk, de sajnos ilyen állapotban vannak ezek a lakások). Gyerek mellett már nem is éreztük biztonságosnak az albérletezést, hogy mástól függünk. Így vettünk a III. kerületben egy 51 négyzetméteres két szobás lakást (nagyszoba 22, kisebb szoba 13 négyzetméter), 15 év piaci hitelre. Elférne két gyerek, ha nagyon akarnánk, de szeretnénk ha maradna privát szférája, így nem hiszem, hogy többet vállalunk. Ráadásul én is 30 éves vagyok, mire visszamegyek dolgozni 32 leszek, utána egy 2-3 évet dolgozni is akarok, hogy előtörlesszük a hitelt, 35-36 évesen pedig nem tudom magamat elképzelni, hogy megint babázzak és kiessek a munkából, majd két gyerekes anyaként álljak vissza a munkaerő piacra 40 évesen...


Inkább utazni szeretnénk a gyerekkel és világot látni, mint ebbe a spirálba bekerülni. Gyerek előtt is nagyon sokat utaztunk.

dec. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

aki lemondott emiatt gyerekről, olyat nem ismerek.

viszont olyat, aki a babaváró/csok miatt vállalt +gyereket, vagy a szoba-konyhás lakásba még 2-t, na olyat igen.

dec. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
Utolsó, a CSOK-nak elég szigorú négyzetméter feltételei vannak X gyerekszám esetén, 1 szoba konyhára nem adják meg. :)
dec. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7. ott a VAGY szó.

Nem ugyan arról a családról van szó.....

dec. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek ilyet. Olyat viszont többet is, akik kicsi házba/lakásba bevállaltak még további gyerekeket (3-mat, 4-et).
dec. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább olyan ismerősöm van, akiknek már megszületett annyi gyerekük, amennyit szerettek volna, de nem tudnak nagyobba költözni. Amikor az elsőt tervezték (2016-2017 körül), akkor úgy nézett ki, hogy mostanra össze tudnak gyűjteni egy nagyobbra, de ilyen ingatlanárak mellett, több gyerek vállalása nélkül lehetetlen. (Mi is így vagyunk 2 gyerekkel...)
dec. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!