Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pontosan mi számít családonbel...

Pontosan mi számít családonbelüli erőszaknak?

Figyelt kérdés
Röviden leírom, mi történt: a kétéves kisfiam belerúgott az arcomba, amikor az ágyon fekve játszottam vele, erre én reflexből ráütöttem a hátsójára. Nem volt szándékos, de ezután sírt a gyerek és kicsit piros lett a feneke. Veletek is előfordult már, hogy így viselkedtetek? Elég erősen belerúgott a szemembe a gyerek, bár ő se akart bántani, meg én se a gyereket

dec. 21. 14:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
15%
Mosakodj csak, hogy zsigerből eljár a kezed. 🙄
dec. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
15%
Én elmennék terápiára evvel, nem normális reakció.
dec. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
22%

Sőt! A gyereked is az!

Kölcsönös volt a családon belüli erőszak...

Ilyen esetben leghelyesebb, ha mindenki gyógypuszit ad az általa okozott "bibire".

dec. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

Az számít családon belüli erőszaknak, amikor pl. tudatosan, rendszeresen verik a gyereket, a házastársat. Idővel persze ez mindennapossá is válhat.


Az, hogy néha elcsattan 1-1 nevelő célzatú pofon, vagy hogy kap a gyerek a hátsójára, ha nagyon rosszul viselkedik, az nem családon belüli erőszak.


Régen normális volt az említett 1-1 füles vagy fenékre verés; persze akkoriban sem volt mindenki olyan vadállat, mint amilyennek egyesek mondják, viszont az tény, hogy a tényleges családon belüli erőszak sokkal gyakoribb volt, meg elfogadott.

dec. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
5-ös, az eset után valóban adtunk "gyógypuszit" egymásnak :D
dec. 21. 14:37
 6/26 anonim ***** válasza:
93%
Akkor minden rendben :)
dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
63%

"Az, hogy néha elcsattan 1-1 nevelő célzatú pofon, vagy hogy kap a gyerek a hátsójára, ha nagyon rosszul viselkedik, az nem családon belüli erőszak"


El kell keserítselek, hogy de, ha jól tudom 2015 óta annak számít.

dec. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
5%
A körítés meg a magyarázkodás nem változtat a fizikai, lelki bántalmazáson. Egy pofon a feleségnek vagy a gyereknek is családon belüli erőszak. Ha anyuka veri a gyereket az is. Egyszeri alkalom is az,nem kell hogy rendszeres legyen. 2 éves gyerekre rautni is bantalmazasnak minősül, gyermek veszélyeztetesnek. Járj el terápiára, mert nem normális, hogy egy véletlen mozdulat a gyerekedbol azt váltja ki, hogy zsigerből a fizikai előnyödet használod.
dec. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
26%

Szándékos, ütés, verés, sérülés okozás olyannal szemben, aki nem tudja megvédeni magát és ez rendszeres.

Ha nem direkt rúgott meg, hanem játék közben véletlenül, biztos nem érti miért kapott. Ha nagyon bele akarod látni, nevezeted ezt annak. De ezért még csak nem jön a gyámügy.

dec. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
13%

Mondjuk azért megütni, mert VÉLETLENÜL megrúg... hát, gratulálok.


Én is adtam már kézreütést, miután 4x szóltam rá, hogy nem dobálózunk semmivel, és ötödszörre is csak azért is eldobta.


De hogyha véletlen arcul üt, akkor nem az a válasz, hogy reflexból a kezére csapok.

dec. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!