Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normálisnak számít a rivalizálás?

Normálisnak számít a rivalizálás?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik apám, mindíg okosabb akar lenni nálam, neki ez a normális, mert tanultabb és tapasztaltabb. Néha már veszekszünk is, mert mindíg övé kell legyen az utolsó szó, még akkor is, ha nincs igaza, presztizskérdést csinál a szülői tiszteletből. Nem csak hogy helytelennek tartom, de ezzel meg is bánt, nem hagyja hogy szabadon véleményt nyilvánítsak, meghazudtol alkalmanként, de a kommunikációnkat is ellehetetleníti és egy ilyen alá fölérendeltségi béna kapcsolatunk van. Mit csináljak ezzel?

2023. nov. 6. 03:29
 1/7 A kérdező kommentje:

Szóval azért vannak jó tapasztalataim vele kapcsolatban, de valahogy megy állandóan ez a faszméregetés és nem értem miért. Szüleim elváltak lehet ez az oka. Azt akarja hinni hogy az anyámmal vitatkozik és ezzel legyőzi, hogy engem lenyom. Mindíg csak az lesz már a lényeg nála, hogy ő a főokos, az hogy jó hangulat legyen nem számít, csak hogy ő elégedett legyen?

Ez mennyire normális hozzáállás, mit csináljak?

2023. nov. 6. 03:33
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Semmit. Soha nem a másikkal kell csinálni valamit. Magunkkal. Hiszen minket zavar. Mást megváltoztatni nem lehet.

Saját életedet kezdd el alapozni, függetlenedni. Kapcsolatot is meg lehet szakítani, minimálisra csökkenteni, ha rendben vagy mentálisan, nincs a "mégiscsak az apám" ködösítő mantra belédnevelve.

2023. nov. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligens ember ismertetőjele hogy nem keveredik fölösleges konfliktusokba. Mert akkor te se vagy okosabb a másiknál akit szidsz, ugyanazt csinálod.

Hülyék közt vagy hulye leszel.

Próbáld minimalizálni vele a kommunikációt.

En is hasonló helyzetben voltam apámmal de az valósággal kereste a konfliktust es sokat kötekedett

Sokszor voltam nagyon dühös.

Ha meg kerültem akkor azert kapta fel a vizet.

Sehogysem volt jó. De az en apám nem presztízs problémát csinalt hanem rosszindulatú volt simán velem es kereste a cirkuszt

2023. nov. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Ne vitatkozz apáddal. Hagyd rá, hogy ő úgy gondolja.

Én úgy látom, egyformák vagytok, egyikőtök sem bírja elviselni, ha nem neki van igaza, mindketten meg akarjátok téríteni a másikat.

Nevetségesek és szánalmasak vagytok!

2023. nov. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ilyesmi, mint amit a 3-as ír, és tök igaza van én is voltam vele bunkó, meg lebecsmérlő, mert túl sok feles energiám volt és őt találtam meg. Zavarnak már ezek a kötekedései, amik csak arra jók hogy levezesse az energiáit, meg eljátsza, hogy ő a király... Szerintem egy apa fia kapcsolatnak nem erről kéne szólnia.
2023. nov. 6. 14:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, amíg nem megy át személyeskedésbe.

Sőt mondhatni tipikus, a kamaszkortól a teljes önállósodásig, ez a villogtatjuk az eszünket párbeszéd apák és fiak között.

Üdv.

Egy anya aki három felnőttéválást figyelhetett meg.

2023. nov. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hagyd rá
2023. nov. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!