Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hangoztatják még mindig...

Miért hangoztatják még mindig ezt a hülyeséget, hogy a gyerek születése gallyra vágja a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években valahogy az emberek 80%-a arra a hitre tért, hogy a gyerek tönkreteszi a kapcsolatot, és a legtöbb pár már a gyerek óvodás korában elválik.


De ha tényleg tönkretenné a kapcsolatot, szerintem senki sem merne gyereket vállalni.


dec. 22. 15:44
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy még mindig ezt mondják, mert valamelyik nap is volt itt egy kérdés, hogy a gyerek miatt terveznek elválni a szülők.
dec. 22. 15:48
 2/24 anonim ***** válasza:
29%

Hát szerintem gondolkozz még egy kicsit az összefüggéseken:


1. Biztos, hogy teljesen és minden esetben hülyeség az állítás?

2. Hogyan "készül" a gyerek?

3. Közoktatási viszonyok, állapotok kis hazánkban.

dec. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
48%
Igazából a gyerek születése utána nagyon sok kapcsolatban csökken a szex mennyisége, és igazából ez okozza a problémát, mert elhidegülnek a felek egymástól a kevés együttlét miatt, míg végül az egyik megcsalja a másikat.
dec. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%

Mert mindenhol ezt lehet látni.

Az én házasságom sem olyan már, mint gyerek előtt.

dec. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem feltetlen, de megneheziti. Anyagilag megterhelo, a szex problemas lesz, az anya a gyerekkel van elfoglalva, ezt par/ferj nem erti, megszaporodnak az anyos latogatasok a baba miatt, kialvatlansag, idegesseg, vagyis van par nehezito tenyezo.
dec. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%

Tehát azt mondod, hogy az az egyértelmű bizonyíték arra, hogy nem igaz, hogy az emberek így is mernek gyereket csinálni?


Hol bizonyíték valamire az, hogy ha úg ylenne, akkor nem csinálnák?


A hegmyászók is megmásszák a hegyet, pedig pontosan jól tudják, hogy veszélyes.

A házasságok is megköttetnek, pedig 3ból 2 válással végződik.


Nálunk 3 hónap múlva jön a gyerek. Tény és való, hogy próbára teszi a kapcsolatokat. Mi elég tudatosan készülünk, bízunk abban, hogy ki fogjuk állni a próbákat. De látható, hogy sokak elbuknak.

dec. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is ma pont ezen gondolkoztam, hogy Facebookon megláttam azt a női ismerősömet, akik azt mutattàk, hogy mekkora szerelem van köztük a férjével. Nézem, újra a leánykori nevén van fent. Elvált a férjétől. Néztem, hogy ő is elvált?! Hogy? Bár az tény, hogy szült is azonnal két gyereket házasság után. 9 évet voltak együtt , 3 év házasság után esküvő és azonnal gyerekek. Egy év sincs köztük.


Nekem az a véleményem, hogy itt nem a gyerekekkel van a baj, hanem azzal, hogy az emberek nincsenek tisztában azzal, hogy kivel házasodnak és alapítanak családot. Nem ismerik egymást, aztán 5 év és 2 gyerek után jönnek rá, hogy végül is nem egymást keresik. Előtte meg milliós értékben esküvő, lakodalom, hogy pár év után elváljanak. Ennek sem látom értelmét. Meggondolatlanul házasodnak az emberek, ennyi. A gyerek meg egy kisebb szakadékból csinál egy nagyobb szakadékot. Még egy erős alapokon álló házasságot is próbára tesz a gyerek. Anyuka kifacsart, fáradt, nem alszik, esetleg meg is hízott. Apukára nem jut idő,nnem vonzódik anyukához, aztán máshol keresi a boldogságot, elhanyagolják egymást stb stb stb. A lista végeláthatatlan, hogy mi miatt vàlhat el két ember. De az való igaz, hogy nekem is az ismerősi körömben nagyon sok elvált van. Egyszerűen szerintem csak sokan felelőtlenül házasodnak össze és csinálnak gyereket.

dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
91%

Az én kapcsolatom nem tette tönkre a saját gyermekünk. Igaz, kevesebb lett az együttlétek száma és történtek kisebb nézeteltérések, de a gyermekem születése előtt is zajlottak le olyasmik.

Egyébként aki a szexre fogja az nem jó partnert választott, mert a szex bár fontos vannak tőle más fontosabb dolgok is, mint maga az intimitás lelki szinten, vagy a harmónia, törődés, segítségnyújtás. Azért két hetet szex nélkül ki lehet bírni, főleg, hogy 6 hetet is kell.


Én csak olyasmit tudok példaként említeni, mint pl. a szülés utáni depresszió, egészségügyi problémák mint a hormonális változások, az apa bennléte szülés közben (mégha szeretett is volna ott lenni), az apa-anya szerep olyan mértékben, hogy elfelejt partnerként funkcionálni.

dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%

#7 anyuka nem lenne annyira kifacsart, ha apuka is kivenné a részét a gyereknevelésből, ha már 50%-ban az övé is.


Én azért nem akarok gyereket, mert nem bírom a férfiakat. Mármint hetero vagyok, vonzanak szexuálisan, de nem tudnék együtt élni velük. Erre sokan csak gyerek mellett jönnek rá🤣Egy nőnek kegyetlen nagy szívás gyereket vállalni, úgyis minden teher az ő nyakába szakad, aztán még meg is lesz csalva meg ilyesmi. Nekem kicsit több eszem van és nem megyek bele olyasmibe, amiről előre tudom, hogy szar. Az emberek nagy része nem tanul mások hibájából. Ha tanulnának, akkor a házasság mint olyan már nem létezne.

dec. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
Nem a gyerek miatt válnak el, a gyerek szerencsétlen nem tehet róla, hogy a szülei nem tudják kezelni az új élethelyzetet. Mert amúgy erről van csak szó, belekerül a pár egy olyan, kifejezetten megterhelő és nehéz szituációban, amiben egyikük sem volt korábban, amire nem lehet felkészülni, amiben tényleg csak akkor tudnak megmaradni, ha valóban erős alapokon áll a kapcsolat és tényleg társakként tudnak együttműködni, nem csak a szex meg a buli tartotta őket együtt korábban. Idővel ez javul egyébként, ahogy egyre nagyobbak a gyerekek, úgy lesz egyre könnyebb mellettük az élet, mert azért fokozatosan leválnak, nem 18 év atomszopásról van szó, ha gyerekenként az első 3-5 évet kibírja a pár, onnantól már lehet kapacitásuk egymásra, a kapcsolat újraélesztésére, a tűzre, magukra, stb. De ha a gyerekek érkezését megelőzően nem voltak sem ők, sem a kapcsolatuk olyan állapotban, hogy ezt az átmeneti időszakot türelemmel, megértéssel, egymás segítésével megpróbálják átvészelni, akkor annak kampó. És nem a gyerek miatt, hanem mert az a kapcsolat eleve kuka volt, csak a gyerek érkezése felgyorsította a folyamatot, olyan nehézséget állított elé, amit már nem tudott megugrani, de csak előrébb hozta az elkerülhetetlent. Szerintem. Na meg, azért olyan is van, hogy a felek simán csak "elnőnek" egymás mellett, 10-20 év után is van olyan, hogy valaki szakít, gyerektől függetlenül is. Nyilván könnyű azt mondani, hogy "a gyerek érkezésétől kezdve már nem volt az igazi", de valójában ha nem lett volna gyerek, akkor is megváltozott volna a kapcsolat, mert ez a természetes, ez a normális, hogy az emberek maguk is változnak (elég röhelyes is lenne egy 50 éves, aki úgy viselkedik, mint egy 20 éves, gyerekek ide vagy oda), na meg a kapcsolat is fejlődik, alakul. Simán lehet, hogy akivel jó volt 30 évesen, 8 év kapcsolat után, azzal már nem lesz az igazi 40 évesen 18 év után.
dec. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!