Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan kellene tudnom a baba...

Honnan kellene tudnom a baba miatt igénybe vehető kedvezményekről?

Figyelt kérdés

Munkatársam említette, hogy létezik családi adókedvezmény, amit már a terhesség 91. napjától lehet igényelni. Erről nem tudtam.


Aztán most jöttem rá, hogy a 30 év alatti anyák adókedvezményét is lehet igényelni a terhesség 91. napjától.


Véletlen rájöttem, hogy a diákhitel pluszt is elengedik a baba születésével.


Hamarosan születik a baba, én meg ezek közül semmit nem tudtam és nem is igényeltem és felmerült bennem a kérdés, hogy ezekről honnan a füttyfenéből kellett volna tudnom? Mert eszembe sem jutott anno Googlizni, de már találtam egy listát a családtámogatási kedvezményekről.


dec. 26. 20:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
17%
A védőnő feladata lenne ezekről tájékoztatni.
dec. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha beírod a keresőbe, részletesen kiír minden támogatási lehetőséget.

Szerintem ha az ember utánajár annak, hogy CSED-et és GYED-et milyen módon kell a munkáltatónál igényelni, akkor ezt sem olyan nehéz kideríteni... Vagy lehet csak nem triviális a böngésző használata.

dec. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%
nekem*
dec. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

"hogy ezekről honnan a füttyfenéből kellett volna tudnom?"

Általános tájékozottság kérdése. Ha az ember nyitott szemmel (füllel) jár és nem él barlangban, akkor ezekről anélkül is tud, hogy érintené. Egyébként meg rákeres.

dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azt sem tudod, hogy ha megjelentél legalább 4 ellátáson, akkor a MÁK oldalán a védőnő/kórház által kiállított igazolás alapján jár neked anyasági támogatás (64 ezer forint körül), illetve lakóhelyed szerint az önkormányzat is támogat szociális helyzettől függetlenül (ez nálunk például 26 ezer forintnyi egyszeri támogatás + két oltást és csípőszűrést átvállalnak, aminek az összértéke 100 ezer forint).
dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

Hát Google a barátod.

De én sem kerestem rá. Tiktok videóból láttam az ingyenesen igényelhető mintacsomagokat, dmes, mülleres. A szobatársam kérdezett rá az adókedvezményre, a 30 alattiról pedig már előtte is hallottam. Ja és az önkormányzati segély nem mindenhol van úgyhogy azt megkérdeztem, de itt nem volt...

Az anyaságit pedig a védőnő mondta.

Így lett minden megigényelve. De szerencsére az adókedvezményt is meg lehet igényelni születés után is úgyhogy nincs vész:)

dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

A CSED és GYED számomra is trivi volt, de például az nem, hogy a terhesség 91. napjától kérhetem a 30 éve alatti anyák adókedvezményét vagy az, hogy elengedik a diákhitelemet.


De ezek szerint a védőnő azért elmondja ezeket a kismamáknak. Az enyém elfelejtette, pedig a plusz pénz jól jött volna.

dec. 26. 20:47
 8/25 A kérdező kommentje:

Az anyaságiról tudtam, azt meg a nagymamám mondta nekem.. :D


Az önkormányzati segélyről viszont nem, köszönöm, hogy leírtad.

dec. 26. 20:48
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
Nekem sem a védőnő mondta el, egyszerűen rákerestem, hogy "szülés előtt igényelhető támogatások 2023".
dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
96%

Nem csúsztál le az adókedvezményről, ahogy a 7. írja, utólag is tudod igényelni.

Sőt, én direkt egy összegben kértem, úgy jobban tudtam vele gazdálkodni.

dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!