Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, amióta szültem...

Mit tehetnék, amióta szültem (1,5 éve) menstruációkor "használhatatlan", szinte beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Egyébként (korábbi,fiatalkori énemet meghazudtolva),reggeltől estig meg sem állok,sütök,főzök,játszunk a gyerekkel,mosás,vasalás szóval tényleg mint egy igazán rendes háziasszony,és tornázni is eljárok heti 1x,nőként is adok magamra.


De amikor megjön,szinte beteg vagyok,rossz a közérzetem,olykor tényleg meg is betegszem (mintha legyengülne ilyenkor az immunrendszerem is),és fáj a hasam nagyon. Gyakorlatilag nem tudok semmit csinálni 2-3 napig,a gyereket is alig tudom ellátni.Levert vagyok,fáradt. A férjem gyakran vesz ki emiatt szabadságot,de már teher számunkra ez az állapot ami ugyebár havonta ismétlődik.


Nőgyógyászatilag MINDEN RENDBEN VAN,már voltam ezzel kétszer is nőgyógyásznál,semmit nem talált.


Mit tehetnék még,vagy ez most már örökké így lesz?


2010. okt. 22. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát bizony menstruáció alatt én sem vagyok ugyanaz. sokkal gyengébbnek érzem magam. Szedsz ilyenkor valamilyen görcsoldót? Orvosod nem ajánlott semmit?
2010. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A görcsökre AlgofelxM-et szedek,ami használ is,teljesen letompítja a hasfájást.De ez "csak" a fájdalmon segít,a többi tünet megmarad.
2010. okt. 22. 14:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Engem 2x műtöttek nőgyógyászati problémák miatt. Mind a 2 műtét után teljesen megváltozott a menstruációs időszakom. Sajnos ez ellen nem lehet semmit tenni. Én Mesulidot szedek a menstruációm ideje alatt, így át tudom vészelni az első 3napot. Sajnos azok a tapasztalatok, hogy amíg valamiféle hormonális változás nem áll be újra a szervezetben addig ez nem fog változni (pl:kistestvér).
2010. okt. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is pont ez van amit írsz csak nekem 2 gyerkőcöm van :(( Nem tudom mi a megoldás, nekem az orvosom a Mirena rendszert javasolta vagy a fog.gátló szedését (mivel ezek ugye nagyon legyengítik a vérzést) de gyógyszert szedni nem szeretnék, és Miréna meg vagy 40 ezer ft...annyim nincs momentán.
2010. okt. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nem lehet hogy vashiányod van?
2010. okt. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom,hogy van-e vashiányom,de kiderítem.

Elkezdtem reménykedni,hogy megoldódik a helyzet,mert a kistesó érkezését a közeljövőben tervezzük,és szeretnék toxoplazmózisra is szűretni előtte (mert közben lett egy cicánk),akkor a vérvételnél megkérem hogy vasat is nézzenek.

2010. okt. 22. 14:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg kereshetsz valami jó gyógyteát/keveréket. (Cickafarkfű, orbáncfű pl.) Én túlságosan nem értek hozzá, de kérdezz meg valaki hozzáértőt, sokat tudnak segíteni olyankor is, ha az orvos semmi különösebb elváltozást nem talál.
2010. okt. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Na megjött a vérvétel eredménye?
2010. nov. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Enyhe vashiány,de egyébként minden oké. Elvileg,ettől nem lehetek ennyire kimerült. Tanácstalan vagyok.
2010. nov. 22. 09:47
 10/10 anonim válasza:
Nekem dettó ez volt és elkezdtem szedni a vasat és mostmár oké. én eddig ájuldoztam az első napon meg tök sápadt voltam (mondjuk nekem már meg se jön úgyhogy nemtom mi a bajom.. de mindegy)
2010. dec. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!