Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nevet adnátok ezek...

Milyen nevet adnátok ezek alapján?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom talán nem teljesen ide való, de itt valószínűleg több választ kapok😄

Vezetéknevet szeretnék változtatni, egész egyszerűen azért mert c tipusu, pedig nem vagyok az egyáltalán,es a családom sem az, egyszerűen nem is értjük hogyan lett ez a vezeteknevunk,de nagyon szenvedek miatta.

Brigitta névhez milyen vezeteknevet adnátok? 😅 Végre eljott az ideje mert elmúltam 18,(egy jó pár éve 🤣) de nincs ötletem sem hogy mire változtassam. Szerintetek milyen név hangzana jól a Brigitta névhez? BUEK mindenkinek, és köszönöm a válaszokat előre is.


jan. 1. 21:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyat válassz, ami magánhangzóra végződik. (Mássalhangzóval végződővel kemény lenne a keresztneved kimondani)

I-re végződő vezetéknevek mindegyike stimmel szerintem :)

Buék!

jan. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Takács, Tóth, Szabó, Szegedi, Pécsi (igazából majdnem bármilyen hasonló varosnevbol képzett névvel működhet). Molnár, Simon, Virág,


Anyukád felől esetleg nincs/ nem volt valaki, akinek olyan vezetékneve volt, ami tetszene? Szerintem az a legegyszerűbb. Legalábbis nekem az volt, én üknagymamám vezetéknevét vettem fel, kellettek hozzá az anyakönyvi kivonatok, de 2 héten belül megvolt a határozat.

jan. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Anyai ágról választanék vezetéknevet.
jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
10%
Úr isten ne szenvedj annyit a neved miatt...
jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
12%

Te döntesz de nem értelek

Így legalább magad miatt fognak tisztelni nem a neved miatt

jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Anyai vezetéknév nem jó?
jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Anya és az én vezetéknevem ugyanaz.( apa nincs, nem vett a nevére, így kaptam anyu nevét)

Nagymamám Farkas volt, ugynagymamam pedig Orlinczki (remélem is írjak), egyszerűen nincs olyan név ami tetszene. Tóth semmiképpen sem, a kovács meg olyan gyakori. 🥲

jan. 1. 22:27
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
A Farkassal jársz a legjobban. Arra még aránylag könnyen megkapod az engedélyt, hiszen rokonod neve, ráadásul tucatnév a fehérek között is. Plusz még aránylag normálisan mondják ki külföldön is, ha esetleg kiköltöznél valamikor.
jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapám magyarosította a vezetéknevét, mert két cz is volt benne, nagyon szlávos volt és utálta betűzni. Neki azt mondták, hogy fogja a szülőhelye nevét és tegyen hozzá egy i betűt. Így lett Komáromi. Olyan település nincs, amit szeretsz, hogy megold így?
jan. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Külföldön élek, itt a nevem nem érdekli őket, de a tudat.. Akármikor otthon vagyok, és mondom a nevem a telefonon keresztül érzem a megvetest. Hogy ez is C. Pedig diplomás nő vagyok. És az az érdekes hogy amíg nem mondom a nevem addig normálisak az emberek ahogy mondom hogy XY Brigitta egyből más a hangjuk. Ráadásul Miskolci is vagyok. Szóval legyek Miskolci Brigitta? 😄 Miskolci is, c-s a neve is.. Csodás kombo mi?
jan. 1. 22:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!