Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két kisgyerekes (azaz 4 fős)...

Két kisgyerekes (azaz 4 fős) családok, mennyit költötök havonta étkezésre?

Figyelt kérdés

Mennyi a havi étel kiadásotok és ebből mennyi a gyerekek intézményi étkezése? Milyen minőségű étkezés fér bele nektek, jut naponta gyümölcsre-zöldségre?


Jelent-e problémát a normális étkezés megfizetése?



jan. 3. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
100 nettot biztos elkoltunk, ovis sulis kaja 10/10e ft kb. Gyumolcs mindig van, van sajat termes,de inkabb zoldsrget esznek,szeretik.
jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Az oviban 25 ezerért étkezik a nagy, a kicsi még itthon van velünk. De mindkettő fényevő amúgy, egyáltalán nem esznek ki a vagyonunkból, sőt. Kivéve persze a bogyós gyümölcsök esetében, arra mindkettő eléggé rá tud cuppanni, egy doboz málnát vagy áfonyát simán betolnak együltő helyükben akár egyedül is, de ketten főleg :D

Alapvetően elsősorban miattam (IR-es vagyok az első terhességem óta) eléggé odafigyelünk a minőségi étkezésre (ami sajnos sokszor drágább, teljes kiőrlésű liszt, barna vagy basmati rizs, alternatív köretek, cukormentes vagy édesítős dolgok ezek valahogy mindig drágábbak, mint a sima termékek). És gyümölcs-zöldség mindig elérhető, édességek helyett inkább gyümölcsöket kínálok, zöldség meg miattam fontos, hogy gyakorlatilag az összes étkezés részét képezze. Átlagosan olyan 150-200 körül költünk kajára.

jan. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

2 éves bölcsis és 4 éves ovisunk van.

Ingyen ebédelnek.

Én szintén ingyen eszek a munkahelyemen.

Ezt leszámítva is 200 simán elmegy kajára.

jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Szia.


Mi nekünk suli étkezés 13,14 éves lányok havi : 45.000 Ft


Ezen felül a családnak kb 200 ezer forint/ hó


Azaz összesen : 245.000 ft megy étkezésre

jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

2 ovis gyerekem van, ők ingyen étkeznek az oviban.

200 körül költhetünk kajára.

Jut gyümölcs is, zöldség is.

jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Heti 50 simán elmegy egy-egy vásárlaskor (csak élelmiszer), plusz SZÉP kártyáról is költünk jócskán, azon felül is rendelünk (úgy 50/hó).

Olyan 300/hó + intézményi étkezés.

Ovis kaja most emelkedett, havi 18 körül lesz, sulis 22.

4 és 8 évesek. Lányomnak gyakorlatilag ablakon kidobott pénz a sulis menza, mert pár falatot eszik bent, itthon meg kétszeresen pótolja. A kicsi legalább eszik az oviban is.

Gyümölcs, sajt, felvágott kilószámra fogy. Ha fogukra való van, mint a sáskák, mindent bevágnak. Mellette hihetetlenül vékony mindkettő.

jan. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
2 iskolás, mindenki visz itthonról is kaját, havi 200 ezret fixen a boltban hagyunk.
jan. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Mi is 200-250 ezer közt mozgunk havonta. Brutálisk.
jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

2 és 5 évesek. Az oviban ingyen étkezés van.

Az ételen nem spórolunk, mindent megveszünk, amire a gyerekeknek szükségük van; max. az akciósat keressük. Hetente 50.000.-et biztosan otthagyunk a boltban.

jan. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Megkerdezhetem milyen óvodákban van ingyen etkezes? Azt tudom, hog a három gyerekes csakodoknak van, de itt ketten is írtak, hogy két gyerek ingyen etkezik.

Mi is 200-250 ezer között költünk elelmiszerre, két gyerek, két felnőtt, ebben van hal, hús, jó minőségű gyumolcs, zoldseg, de azért figyelem az akciókat. Nagyon sokallom én is. 50 000 körül van egy heti nagybevasarlasunk.

jan. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!