Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Részmunkaidő esetén mi érvénye...

Részmunkaidő esetén mi érvényes rám?

Figyelt kérdés

Amit tudni érdemes,hogy van egy 2 éves kislányom aki bölcsibe jár,ezért az állami munkahelyemen 4 órában fogok dolgozni.

A kérdésem,hogy azt szeretnék reggel 9-re járjak be,de nem tudom hamarabb leadni a kicsit a bölcsibe,beérni nekem meg legalább 1 óra, így legkorábban is elvileg fél 10-re tudnék beérni.

Van jogom azt kérni hogy más időpontban kezdjek vagy az van amit a munkáltató mond? Egyáltalán a jogszabályok erre kitérnek?


Olyan írjon akinek vagy van tapasztalata vagy ismeri a jogszabályt,esetleg egy linket is be tud küldeni.

Előre is köszönöm.



jan. 5. 19:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%
9, állami helyen dolgozok. Csak azt tartják be, amit muszáj, és mindent megkerülnek, amit lehet.
jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

Milyen bölcsi ez, mi 6;30 kor nyitunk.

Gyakorlaton ahol voltam 6 kor nyitottak pedig 8 kor jött csak az első gyerek.

jan. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
milyen bölcsi ez tudtomal bölcsik 6 kor nyitnak legalábbis pesten az ållami bölcsik ,legalábbis 10 éve mėg ez volt sőt szerintem késöbb is ez volt .
jan. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
79%
Mivel nem válaszol rá, valószínűleg nem is arról van szó, hogy nem lehetne leadni, hanem nekik így kényelmes.
jan. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Nem válaszolok egyből mert még nincs bölcsi szóval nincs időm folyton a képernyő előtt ülni. Ez van minden bölcsi más,tessék elfogadni.

Jogi szakvéleményekre voltam kíváncsi nem magány véleményekre, azt a játszótéren is megkaphatom. A lényeg jogilag nem kérhetem,de nem is tiltja így főnök jó indulatán múlik.

jan. 6. 11:18
 16/25 anonim ***** válasza:
Semmi nem tiltja, de a munkáltató fogja megmondani hogyan kell járnod. Egy próbát megér. Nekem nem engedték a 2 éves gyerek mellett az 1 műszakot, beraktak 2-be, mert hát más is megoldotta. Vannak sajnos ilyenek is. 4 órásainknak kb semmit nem engednek, merthát csak 4 órában van azt bírja már ki
jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

kėrdező ha jogi szakvélemėnyt akarsz keres jógi forumot . itt csak hėtköznapi emberek fognak vélemėnyt mondani.


magán bölcsik csinálnak ilyet max .

egy állami nem mert legtöbb anyuka nem 9re megy dolgozni hanem 7re vagy 8ra .

tessék őnkormånyzati bölcsit keresni mert mit csinálsz ha munkahelyed közli hogy márpedig 8ra jösz be ės kėsz .

jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem az a probléma hogy nem nyit ki a bölcsi, hanem az, hogy van egy időszak ameddig reggeli van és nem lehet a gyereket bevinni.

Vagy beviszi 8 előtt vagy csak 9 után.

Ahhoz hogy 8 előtt bevigye korán kellene kelni úgyhogy kényelmesebb lenne 9 után vinni, de ez azért ennyire nem kívánság műsor egy munkahely...

1 év múlva az oviba úgyis kötelező lesz fél 9-ig beérni.

jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

A gyerek rossz alvó ezért már neki az is sok hogy 6-or keltem így naaagyon nehezen felébred és pont betudunk menni reggeli előtt. Ha előbb viszem akkor egy ismeretlen dada van vagy a konyhás néni és hát ugye 2 évesen még fontos hogy a megszokott ember várja vagyis a 2 ismerős dada. Ráadásul csak 4 évesen megy oviba mert olyan hónapban született.

Tudom hogy ez jogi dolog de reménykedtem hogy pár tapasztalt anya megírja vele mi volt. Úgy voltam vele 10 használhatatlan válaszból 1 talán jó lesz és így is lett. Most már tudom,hogy a főnök jó indulatán múlik,tehát esélyem sincs.

jan. 6. 14:45
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek nagyon gyorsan alkalmazkodnak. Megszokja a korán kelést, és azt is, hogy nem a megszokott arcot látja. Szerintem ez neked kényelmetlenebb, mint neki. De a munka világa ilyen.
jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!