Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötött már bele a gyereked...

Kötött már bele a gyereked óvónője/tanítónője/tanára a gyerek olyan dolgába, amihez nem lett volna joga, mert semmi köze hozzá?

Figyelt kérdés

Volt itt olyan történet a múltkor, hogy az ovis gyereken ilyen csillámtetkó volt, a szülők megvették jó pénzért neki, erre az óvónő lemosatta vele, mert neki nem tetszett.

Szokott még gond lenni általános-felsőben az iskolában hajfestéssel a kezdő kamaszoknál. (függetlenül attól, hogy az adott iskola házirendje tiltja-e vagy sem)

Illetve mi ugyan már 15-16 év körüliek voltunk, 2 egymással párkapcsolatban lévő osztálytársamra azért förmedt rá az osztályfőnök meg egy idegen tanár, mert a szünetben a folyosón ölelték egymást, meg szájrapusziztak.


Szóval a kérdés, ti milyen hasonlókat tudtok még? Tehát amikor az adott dolgot nem tiltja sem törvény, sem házirend, de a pedagógus mégis szóvátette vagy kiakadt miatta, csak mert személyesen őt zavarta, vagy szúrta a szemét - de egyébként a gyerek magánügye?



jan. 9. 15:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Az iskolai házirend általában tiltja a hajfestést meg a sminket meg a kihívó öltözéket.

Nem tudom, hogy az iskolai ölelkezést, csókolózást kifejezetten tiltja-e a házirend, de szerintem teljesen jogos, hogy a tanár szólt érte.

A lányomnak 7.-ben volt egy olyan ofője, aki közölte, hogy ott a körömlakklemosó a fiókban, és ha akármelyik lánynak ki van festve a körme, akkor lemossa. Mert a házirend szerint tilos. Ezt én is egy kicsit túlkapásnak éreztem, mert ha ki van festve egy lány körme halvány rózsaszínre, az mégis miért zavar bárkit? A tanulásban mennyire hátráltatja? Nem kihívó, nem figyelemfelkeltő.

De alapvetően én nem szoktam ilyesmi miatt háborogni, feleslegesen hergeled magad, a végén úgyis a tanárnak lesz igaza.

jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%

Ölelkezés,szájrapuszi tilos még középiskolában is.

Azért még ott is szólnak.

Nem a park,nem játszótér, iskola!


Elég érdekes, ha ezt egy 14-15 éves nem tudja megkülönböztetni. Ott már akkor a fejében baj van...


A csillámtetkót lemosatni viszont csak akkor jogos,ha kilátszik a ruha alól.

Pl. be van festve az egész arca. Akkor jogos,igen.

De ha van a hosszú ujjú ruha alatt a karján egy kis minta,azt nem hiszem el,hogy lemosatja a tanár.

Mert nem is látja meg.



Az iskola házirendjét köteles minden diák betartani. És ezen felül mindig észben tartani, hogy iskolában van,nem diszkóban.

jan. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk egy lány csináltatott egy elég hosszú épített körmöt, benne van a házirendben, hogy tilos. Voltak bent a szülei, hogy nem fogja leszedetni, kiverték a balhét, az osztályfőnök meghátrált. Aztán tesiórán egyik alkalommal nagyon durván végigkarmolta (véletlenül) egy lány karját vele, aztán meg ugyanezen az órán a kosárlabda hátratörte az egyik körmét, de olyan vérfürdő volt, hogy nem ks jött egy hétig iskolába, utána meg már le volt szedve az összes építés.
jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk az osztályfőnök ennél nagyobb marhaságba kötött bele, volt egy szemüveges srác, aki egyszer csak szemüveg nélkül jött, és mesélte, hogy kontaktlencséje van, mostantól ezt fogja hordani. Az ofő kijelentette, hogy ez hülyeség, 18 éves kor alatt nem adnak kontaktlencsét (nem tudom, ezt honnan vette), és azonnal tegye fel a szemüvegét, mert tudja, hogy így nem látja a táblát. Háromszor írta be az ellenőrzőjébe, hogy felhívja a szülők figyelmét, hogy Gábor nem viseli a szemüvegét, a gyámügyhöz fog fordulni, ha nem tesznek ellene a szülők. A szülei ezután besétáltak az igazgatóhoz. Az ofő onnantól úgy tett, mintha semmi nem történt volna, de valószínűleg megviselte a dolog, mert amikor egy évvel később az egyik szőke lány sötétbarnára festett hajjal jött iskolába, nem szólt egy szót sem.
jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%

Sztem munkahelyi párok sem állnak neki ölelkezni meg csókolózni vagy szájra puszizni a munkahelyen. És akár az öltözködésre, akár a sminkelésre vonatkozó megjegyzést jogosnak tartok a tanár részéről.

Egyébként meg mi az pontosan, amihez semmi köze a tanárnak, óvónőnek?! Ezekben az intézményekben oktatás mellett nevelés is folyik.

jan. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
63%

Nekünk általánosban volt egy olyan szabályunk, hogy be kellett raknunk a telefonunkat egy cipősdobozba, és csak a nap végén kaptuk meg.


Több telefonom is így szerzett kisebb karcolásokat, mert egy kicsi pocket neo telefonom volt, ami mindig a doboz legaljára csúszott.


És persze aki erre hivatkozva nem adta be a telefonját, az egy igazgatóival gazdagodott.

jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

"2 egymással párkapcsolatban lévő osztálytársamra azért förmedt rá az osztályfőnök meg egy idegen tanár, mert a szünetben a folyosón ölelték egymást, meg szájrapusziztak."

Jól tették, hogy rájuk szóltak. Az iskola egy munkahely. Mi felnőttek sem ölelkezünk, ha a párunkkal egy helyen dolgozunk. Iskolán kívül annyit taperolhatják egymást, amennyit szeretnék, de ezt tartsák meg maguknak. Kultúrembereknél ez így szokás.

jan. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
6! Tokba kellett volna tenni. Gondolom,az nem volt tilos. 😉
jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%
Amiket felsoroltal, az egyik sem a tanár heppje, hanem a házirend által szabályozott kérdés. A csillamtetko se azért lett lemosva, mert az ovoneninek nem tetszett, hanem azért, mert valamilyen ponton nem egyezett a hazirenddel. Nálunk anno pl fülbevaló is csak a kis pötty típusú lehetett a lányok fülében, a karikát, vagy a beakasztos típust ki kellett venni
jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
66%

Off


"Az ofő kijelentette, hogy ez hülyeség, 18 éves kor alatt nem adnak kontaktlencsét..."


49 éves vagyok, 18 évesen lehetett kontaktlencsem. Tényleg nem adtak anno egy orvosnál sem, ahol voltam, mondván nagykorú kell hogy legyen az ember, akkor már egésze biztosan érti hogy milyen fontos a higiénia. Ma is ez a szabály érvényes amúgy-tehát értenie kell es tudnia kell alkalmazni is a higiéniás szabalyokat- de már nincs kimondott korhatar. Ettől függően a szemész vagy az optometrista simán mondatja azt, hogy a tudom is én 14 éves Janika láthatóan nem felel meg ennek a szabálynak, nem kap lencsét tőle.

jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!