Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meleg karakterek kicsiknek...

Meleg karakterek kicsiknek való mesékben?

Figyelt kérdés
mikor mi voltunk gyerekek még filmben is alig fordult elő meleg.ìgy csak kamaszként tudtam meg,hogy ilyen is létezik.elsőbb kialakították az identitást lányoknak lányos játékok. most már kicsi kortól tanítják,hogy vannak más emberek. bár ha úgy növök fel,hogy fiúk rózsaszínben járnak és rózsaszín dolgokat szeretnek,nem tudom összezavart volna- e. nekem jó volt elsőbb megtanulni ki is vagyok és aztán felnőni a valóságba.2 éves fiam imádja pl. a gabi babahàzát,ott 2 meleg karakter van cicapa a csillogó ciklámen pulcsiban meg pandi fiúcica,rózsaszín táska,rózsaszín szülinapi sapi meg ilyenek,egy zenés mese is van kicsiknek ahol a kislánymajomnak anyukái vannak kézenfogva mennek( tehát lezbikusok) ez szomorú lehet mert nincs apukája vagy ha apukái lennének,akkor pl. kit hozna el a suliba anyák napjára. de lehet jobb korán megismerni,vajon mit gondolnak a kicsik erről,hogy anyukái" ? van egy kitti macska is,ő transz vastag hangú,de rózsaszín masnival stb. többi mesét nem sorolom. hasznos lehet ha már babakortól igy nőnek fel? akkor nem éri majd bántás a melegeket? egyik haverunk meleg mi így is szeretjük.
jan. 14. 08:18
A kérdező szavazást indított:
jobb ha már kicsiként így nőnek fel
nem örülök,hogy már a kicsiknek való mesékben ez van
jó,hogy megismerik,bár elég lenne tiniknek
47 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%
A gyerekeket ez nem érdekli. Egy csomó cikk van már szakemberektől, hogy a gyerekekben nincs előítélet az azonos nemű szülőkkel kapcsolatban. Ezeket mind a szülők nevelik beléjük.
jan. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
31%
Pszichológiai betegséget normálisnak beállítani nem kellene
jan. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
65%
Felesleges fontoskodás, a gyerekek amúgy is leszarják.
jan. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim válasza:
38%

Sajnos úgy állítják ezt be mintha normális lenne. Mintha a gyereknek ez a későbbiekben egy opció lenne.

Persze egy egészséges mentalitású embernél soha nem merül fel opcióként, de azért ha baj van a fejben könnyebben a rossz útra térhetnek, igy eléggé káros ez a lmbtxyz propaganda

jan. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én négy éves lányom, amiket néz, abban egyáltalán semmi romantika nincsen, nemhogy melegség.

Bori, Én pici pónim, Mancs őrjárat (ez nagyon durva már mondjuk, a puszit is kitakarják, meg a strandra mindenki fullos szörf-ruhában megy :D).


Későbbi mesékben nem tudom hogy van...

jan. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
79%
Én egy olyan embert ismerek, aki fiú belül és lánynak született. A nyolcvanas években szuletett és már akkor sem volt ez kérdéses, soha nem vett fel lányos ruhát és mindig a fiúkkal játszott, 3 évesen is, később atműtette magát. Nem egy rózsaszín pulcsis jatekfiguran fog múlni ez.
jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
57%

"Sajnos úgy állítják ezt be mintha normális lenne. Mintha a gyereknek ez a későbbiekben egy opció lenne."


Mert normális, és nem választás kérdése. Nem lehet átnevelni senkit, hogy meleg legyen. Plane nem mesék hatására lesz az.

jan. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek magasról tesznek rá, hogy kinek van 2 anyja vagy 2 apja. Nyilván ha kérdeznek, meg kell velük beszélni, de ha a szülők természetesnek tekintik, ők sem fognak kiakadni miatta, ha meg azt látják, hogy ez természetellenes akkor nincs olyan mese, ami meggyőzné az ellenkezőjéről. Mi már óvodás koruk óta megbeszéljük ezt velük a saját szintjükön természetesen. A nagynak volt egy ovis barátja, akinek anyukái voltak. Mivel a fiam már akkor is hadilábon állt a nevekkel így a megnevezésük xy szőke anyukája és xy barna anyukája volt. Anyák napjára mindketten jöttek. Nem volt senki kiakadva ezért. Most már nyolcadikos a középső fiunk és van egy osztálytársa, akit pár hónapos kora óta ismerünk. Mindig is fiús lány volt, pedig 2 nővére van és egy húga. 4 évesen ordítva dühöngött a játszótéren, hogy ő nem lány, ő fiú, elsőben már megmondta, hogy ha nagy lesz feleségül fogja venni a barátnőjét. 2 éve nyáron tüsire vágatta a haját és megkérte az osztálytársait, hogy más, fiús becenéven hivják, valamint angolon kikérte magának, hogy rá ne lányként utaljanak. Az osztály és a tanárai java tiszteletben tartja ezt a kérését. Ha átjön, mind a viselkedése, mind a megjelenese fiús. Ha nem tudnám az előzményeket bennem fel sem merülne, hogy ő biológiailag lány.

Meg lehet kövezni, de mi azt tanítjuk a gyerekeinknek, hogy ne ez alapján iteljék meg az embereket, hanem a viselkedésük, személyiségük alapján.

Ilyen mesefilmeket szerintem pont azért jó gyártani, hogy a hasonlóan felnövő gyerekek ne ufónak érezzék magukat, de érzékenyítesre tök fölösleges, mert akit nem zavar, annak esetleg fel sem tűnik, akit meg zavar, az nem fogja megmutatni a gyerekének.

jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
#5 Ezt rosszul tudod, az Én kicsi pónim újabb szezonjaiban már vannak. Ha jól tudom Holiday és Lofty.
jan. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
97%
Pont azt néztük a múltkor, hogy régi filmekben, sorozatokban viccként van említve a téma vagy simán csak lebu..znak valakit, ma már ez elképzelhetetlen.
jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!