Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a módja a szülői felügyelet...

Mi a módja a szülői felügyeleti jog megváltoztatásának?

Figyelt kérdés
Évek ezelőtt elváltam. A fiam az exnél, a lányom nálam. Mindenkinek az adott gyerekre van felügyelete. A fiam nyártól itt fog lakni, továbbtanul középiskolában. 14 éves és így döntése is van. Mi ennek a menete? A másik kérdésem, hogy jelenleg senki nem fizet senkinek, mert 1-1 gyerek van mindenkinél. Most ugye mindkettő nálam lesz. Ilyenkor úgy tudom kötelező megállapodni az exemmel, hogy mennyi tartásdíjat ad. 50 ezerre gondoltam, nem tudom más mennyit szokott kérni. Nem akarom lehúzni, de 4 gyereket fogok eltartani a fiammal együtt (2 az új házasságból). 25 ezret nem gondolok olyan soknak fejenként. Az exem most szakított a párjával, egy keresete van. Nagy a távolság, szóval max szünetekben tudnak több napot az exnél lenni, de neki ez megfelel így.
jan. 16. 09:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Bíróságra kell beadnod a keresetet a szülői felügyeleti jog megváltoztatására és beleírod a gyerektartás igényedet is. 2 gyerekre azért 50 ezernél többet kérj szerintem. Fejenként 50 ezret. Aztán majd a bíró ítél.
jan. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ehhez van valami nyomtatvány? Az exnek kell lemondó nyilatkozat? Vagy besétálhatunk egy ügyfélfogadásra a bírósághoz és ott elintézik?
jan. 16. 11:02
 3/22 A kérdező kommentje:
Van ennek is költsége, mint a válásnak?
jan. 16. 11:03
 4/22 anonim ***** válasza:

Van költsége, azt hiszem 15 000 forint illeték.

Menj be az bíróságra, ott segítenek.

Nem kell lemondó nyilatkozat, tárgyalást fognak kitűzni.

jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Mivel még ott jár iskolába, így mikor célszerű bemennem? Nyáron leállás van ugye. Vagy már most jelezzem a szándékom?
jan. 16. 11:09
 6/22 A kérdező kommentje:
A lakcímet ettől függetlenül már lehet változtatni suli végén? Bocsánat a sok kérdésért, de nincs tapasztalatom ebben...
jan. 16. 11:10
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
jan. 16. 11:11
 8/22 anonim ***** válasza:

Én elindítanám, hogy tavasszal még legyen tárgyalás. Max nem költözik még át, nyilván meg tudjátok beszélni apukával.

Lakcímét a végzéstől függetlenül tudod módosítani.

jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, de az apuka vagyok.
jan. 16. 11:21
 10/22 babyboom567 ***** válasza:
Én semmi más megoldás nincs?Ott nincs iskola?
jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!