Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan szeditek ki a fikat a...

Hogyan szeditek ki a fikat a gyerek orrából? 13 hónapos a gyerekem, nagyon bosszant,hogy sokat van nagy fika az orrában, de nem engedi,hogy kiszedjem. Orrszívot lenne érdemes hasznalni?

Figyelt kérdés
jan. 17. 07:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tengervizes orrspray + orrszívó.
jan. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És naponta fujjam az orrát, és orrszívózzam, mert ugye minden nap van fika az orrában. Nincs megfazva amúgy, ez az a természetes fika, ami mindenki orrában ott van.
jan. 17. 07:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szükséges, akkor persze.
jan. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az olyan kis gömböket néha ő is kidörzsöli, ha én nem érem el. De az a kézi orrszívó (az a nyomkodós), ami amúgy másra úgyis semmit sem ér, azzal ki lehet annyira hozni, hogy zsepivel letöröljem.

Vagy papírzsepi sarkából kis vékony csíkot sodrok, és azzal piszkálok be neki, általában rajta marad.

jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Annyira csapkodja a fejét,és hisztirohamot kap,ha már kizelítek valamivel is át orrához.
jan. 17. 08:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is ezt csinálja a gyerek, és én meguntam erőltetni. Volt hogy befújtam tengervizes orrsprayel és annyi, de még azt sem mindig. Nem erőltettem ezt a fika kiszedés dolgot, csak mikor csecsemő volt sztresszeltem rá. Az egyik kollegám volt Japánban, és mondta hogy ott az emberek nem fújják ki soha orrukat, és nagyon undinak tartják ha valaki megteszi. Azóta nem stresszelek rá egyáltalán. Logikus, hogy semmi baja nem kéne legyen a gyereknek, ha nem szeded ki a fikát.
jan. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, semmi baja nem lesz,csak nem túl esztétikus,hogy lóg az orrabol kifelé.
jan. 17. 15:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehetne kicsit kulturáltabban fogalmazni. Olyan undorító a fika szó .
jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Múltkor valaki máshogy fogalmazta, akkor meg azt írták, hogy miért nem írja ki,hogy fika, mert az az.
jan. 18. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!