Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 13 hónapos babát 8-10 napra...

13 hónapos babát 8-10 napra nagyszülőkre bízni? Van valakinek tapasztalata? Mennyire fogja megviselni?

Figyelt kérdés

Kórházban leszek, apuka nem vállalja, ez neki sok - no comment.

3 hónap múlva lesz a műtét, akkor lesz 13 hónapos. Jól elvan a nagyszülőkkel, sok időt töltenek együtt, de ott alvás még nem volt (5-6 óra volt a leghosszabb idő, nem volt gond). Hogyan tudnám felkeszíteni? Meg fog egyáltalán ismerni? Mennyire visel ez meg egy ilyen kicsi gyereket? Nagyon aggódom.

Kérem azok valaszoljanak, akiknek tapasztalatuk van.


2019. ápr. 11. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1-2 éjszaka még rendben lenne, de 8-10?

Ne te vidd a gyereket, hanem a nagyi jöjjön hozzátok. Legalább a megszokott környezete legyen meg. Nagyi ad neki vacsit, lefürdeti, lefekteti, aztán hazamegy, ha már az apja nem képes ezekre. Pedig az ő gyereke is, neki is ugyanúgy gondoskodnia kell róla!

Nekem a férjem simán ellátta a háztartást és a gyereket is amíg kórházban voltam.

2019. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszulok menjenek oda!

Én egyedül nevelem a fiam, amikor műtöttek , anyukám jött ide hozzánk és volt itt két hetet vigyázni a gyerekre.

2019. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tapasztalatom nincs, viszont azt gondolom, ha ilyen helyzetben lennènk, èn ùgy pròbàlnàm megoldani, hogy a baba mindenkèpp legalàbb otthon maradjon. Ha te "eltűnsz" picit, legalàbb a megszokott helyèn, a megszokott napi ritmusàval teljen el ez az idő. Mondjuk mehetne hozzàtok a mama, ès akkor apàval közösen oldanàk meg a teendőket, apa se bukna ki, ès a kicsinek is jobb lenne, hogy a sajàt helyèn van, ott van apa, a nagyival meg jòkat lehetne jàtszani! Akkor legalàbb nem borulna az egèsz napirend, amivel 13 hònapig küzdöttèl. Èn ìgy csinàlnàm szerintem. Egyèbkènt ha ìgy nem megy, azt is tùl fogja èlni, ha a nagyszülőknèl lesz, csak lehet, hogy utàna nehezebb lesz vele. De az is lehet, hogy egyàltalàn nem viseli meg. Ez sajnos csak akkor derül ki, ha túl lesztek rajta. Minden gyerek màs. Jò egèszsèget neked!
2019. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Apukával nem vagyunk együtt, többek között ilyen dolgok miatt. De tulajdonképpen nem sokmindent változtatna ahelyzeten ha vállalná, mert a nagyszülőkkel szinte több időt tölt. Akkor szerintem megkérem őket, hogy költözzenek ide arra az időre. A műtétet nem tudom tovább halogatni, az nagyon komoly kockázattal járna.
2019. ápr. 11. 21:01
 5/9 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, mennyi idős volt a gyereked? És hogy viselte?
2019. ápr. 11. 21:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Nehéz lesz neki, de ez van, magyarázd el neki, hogy fontos, hogy meggyógyítsanak. Nekem 8 hónapos volt a lányom, amikor külföldön műtöttek, összesen két és fél hetet voltunk távol a férjemmel együtt. A megszokott környezetben hagytuk otthon, felváltva jöttek a nagyszülők és testvéremék vigyázni rá. Nem volt túl boldog a helyzettől, az egyébként tökéletesen alvó lányom tízszer kelt fel éjjelente kétségbeesetten és rengeteget evett, egészen kis pufira ette magát bánatában mire hazaértünk.
2019. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Ha apuka máshol van, akkor mindenképpen a mama költözzön hozzád, ha megoldható. A műtét után neked is kell majd a segítség, jó, ha van veled valaki.

2019. ápr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idős volt a nagy, amikor született a pici. Sajnos betegen, így hetekig kórházban volt, én meg rohangáltam ide-oda kettejük között, 3 nap itt, 3 nap ott. Az első hazatérésemkor durcás volt a nagy, amiért eltűntem, utána már nem volt baj, elfogadott azonnal. Kb egy hónap kellett ahhoz, hogy visszarázódjunk a hétköznapkba, onnantól, hogy hazajöhetett végre a kicsi is.
2019. ápr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha egy nagy táblát vagy faliújságot készítenél ahol minden nap egyet léphet előre pl mágneses figurával és a végén jelölve van h hazajössz?

Ha nagyi vmi jó programot talál ki pl állatkert akkor is pl rajzol egy elefántot és beragasztja aznapra.

Anyu is volt kórházban amikor pici voltam, egy plüss zsiráfot varrt nekem, teljesen szimplát maradék anyagból hogy ő fog rám addig vigyázni. Nagyon szerettem.

Adhatsz az alkalomra egy új mondókás vagy mesélős könyvet vagy diafilmet, vmi kis pluszt ami "anyavárós" nagyis rutinként minden nap csinálna a nagyi.

Addig csinálhatsz olyan alkalmakat, hogy a nagyi átjön aludni, megismerni egész pontosan a rutint.

Esetleg kérj tanácsot pszichológustól vagy kreatív ötleteket pl az Egyszerűbb gyermekkor FB csoportban, nem ez a fő téma, de nagyon rutinos és kreatív anyukák vannak ott.

2019. ápr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!