Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szerelhetnem le egyszer...

Hogy szerelhetnem le egyszer S mindenkorra a legyen neki testvére kérdést?

Figyelt kérdés

Három éves a kislányom. Úton útfélen a kell neki a tesó duma jön. Anyósom egyenesen önző disznónak nevez (így!),hogy nem akarok többet. Márpedig nem akarok. Segitsegem nuku volt,a gyerek két és fél éves koráig alig aludtam, nagyon több emberes baba volt mindig is (most is bőven az,de talán már kezd a fejem kint lenni a vízből). A férjem sokat dolgozik,amit tud segít,de én úgy érzem nem bírom ezt még egyszer végigcsinálni. A brutál terhességet,cukorbetegséggel (hiába vagyok vasaggyal ötven kiló), a horror szülést,aminek a vége csak császár lett,szinte elveboncolas,az első fél év őrületét a sebekkel és a hasfájos babával, majd a szép lassú beszűkülést otthonra, a gyerek és a háztartás köré,valamint az állandó,nonstop osszeesek a fáradtságtól érzést..ami még azért most is van. Végre lenne életem,visszamehettek tabitani részmunkaidőben,végre többet alszok már,ha még nem is érzem a hatást..és pénzünk is van azért annyi,hogy nem kell fodrazson gondolkodni,és ha odafigyelünk,nyaralni is jut.


Na ez most tjo hosszú lett,nem is tudom volt e értelme leirnom. Szívem mélyén lenne még egy gyerekem,ha lenne egy fél falu segitsegem..de nincs.


A lényeg:ti hogy a bánatba szereltétek le az úton útfélen hallgatott kell a tesó dumát? A férjem is szeretném,ha megértené,hogy nem kell tilovabb tartoganti a babaruhákat,mert nem fogja más hordani. Ha ő lenne terhes, ő szulné, ő maradna itthon, felőlem jöhetne,de egyik se opció sajnos.

Önzőnek érzem magam,és lehet tíz év múlva megbanom,de tudom a hataraim,hiába akár sokat a szarka ha nem bírja a farka. Most is itthon vagyok a gyerekkel,mert beteg,én betegszabin emiatt,egész nap kínlódunk,mert semmi sem jó. Sokszor ehhez sincs türelmem már,nemhogy egy újszülötthöz.



jan. 23. 11:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Egyébként nem minden terhesség,gyerek egyforma. Téged megviselt a baba korszak,nehezen viseled az anyaságot,nem való mindenkinek,ettől nem vagy önző. Nem értem miért veszed fel akkor? Én az első 1 évben úgy voltam még sem szeretnék testvért neki. Mindenki ugyanezzel jött,mint nálad. Én nem kattogtam ezen :D Röhögtem rajta kb. Akkor bántott volna maximum,ha akartam volna,de nem jönne vagy akarnék,de félnék,de egyébként nem. Nálunk végül lett,de már hallgatom,hogy így meg úgy a harmadik. Nevetek,mosolygok ezen. :D Rá kell hagyni,nem kell mindent felvenni az életben. Látják,hogy frusztrált vagy ettől. Esetleg közöld,hogy még 1x meghallom ezt a tesó témát,akkor ott az ajtó,kívül tágasabb. Ha nálam valami már túllépi a határt,bizony helyrerakom őket és attól kezdve csend van.
jan. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azért reagálok rosszul mert szívem mélyén rosszul érint,nagyon szeretem a lányom,és ha lenne kapacitásom,vallanek még egyet. De így nem. Persze ezt nem fogom az anyosomnak elmondani,elég rosszindulatú így is.
jan. 23. 11:19
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Én annyira nem értem az ilyen kérdéseket! Te nem felnőtt vagy???

Ha határozottan megmondod hogy nem lesz több, akkor ezt mindnekinek fel kell fogni. Ha meg mégsem, akkor el kell engedni a füled mellett és nem is reagálni rá. Majdcsak észre veszi magát. Mit kell ezen ennyit dramatizálni?

jan. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3# Írta,miért. Mert legbelül szeretné,de nem menne lelkileg-fizikailag. Én azt gondolom kérdező,hogy magadba tedd helyre ezt elsőnek és utána hidd el,hogy nem fog bántani,nem fog érdekelni téged ez a dolog. 1# vagyok.
jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen meg se halld, ne reagálj semmit erre. Ne is válaszolj meg ilyesmi.
jan. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, hogy valahol szeretné, de akkor is rövidre lehet zárni ezeket a kérdéseket. Ez csak rinya.
jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt te saját magadat idegesíted, mert valójában akarsz másodikat, csak nem úgy, mint először. Ezt értem, csak nem kell anyósra meg másra fogni, hogy ők idegesítőek.

Tőlem ha bárki megkérdezi, hogy harmadik mikor lesz? simán válaszolok, hogy terv szerint soha, bár talán vágynék rá, de nem érzem biztosnak a körülményeket. Ha ezt tovább pedzegetnék, miközben jeleztem, hogy elég volt, max legyintenék, hogy milyen jó, hogy nem tudsz akaratom ellenére teherbe ejteni, és nem te döntesz az életemről, szóval lapozzunk és törődj a magad dolgával.

Én ezt rokontól kezdve akárkinek mondanám. Érdeklődni lehet, beleugatni nem.

jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Anyósnak mkdntam már szépen,rondan,mindenhogyan is. Nem érti. Akármikor itt van,mindig erről papol. Mit lehet tenni egy ilyen értetlen emberrel? Nagyon szép hogy engedjem el a fülem mellett,de kva idegesítő hetente ezt hallgatni. Szívem szerint nem engednem ide,de nem az én anyám,nem mondhatom ezt. Bár érik nagyon,hogy ennek ellenére is. A ferjem is hiába mondja neki,hogy ne hozza már fel mindig ezt.
jan. 23. 12:16
 9/16 A kérdező kommentje:
A gyereknek is olyanokat mond,hogy anyád miatt leszel egyke,anyád miatt nem lesz kis testvéred,pedig a Zsuszikanak (tetszőleges név) is most hoz a gólya..meg szegény kis unokám olyan önző anyád van...volt,hogy kitette a férjem erre,de csak nekiállt musorozni az ablak alatt,mindenki is hallotta. Szuper. És én rinyalok? Lehet de fingom nincs mit tegyek. Ha lehetne, már lelőttem volna.
jan. 23. 12:18
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem vagy elég határozott. Amikor papol, meglehet azt mondani úgy hogy megértse, hogy nem lesz. Nem bólogatni kell, meg halkan oda súgni hogy nem lesz, hanem hangosan, erélyesen közölni, hogy anyuka, többször nem fogom elmondani, hogy nem lesz másik gyerek, fejezze be ezt az agymosást amit csinál hónapok óta, mert eleged van belőle. Nem kell finomkodni, ha nem ért a szép szóból.
jan. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!