Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki milyen védekezési módszert...

Ki milyen védekezési módszert alkalmaz, ha már nem akar gyermeket?

Figyelt kérdés

Márciusban megszületik a 2.kislanyunk, két gyermeket szerettünk volna mindig is, arra is vagyunk minden szempontból berendezkedve.

Újra és újra felmerül bennem a kérdés, hogy utána milyen 100%-os módszert kéne alkalmazni. Tudva, hogy egyebkent nincs 100%-os.

Ha lehetne az elkotest választanám , de úgy tudom, hogy nőknek és férfiaknak is csak 40 éves kor után csinálnak.

A gyógyszer nálam azért bajos, mert viszonylag sokszor van hasmenésem , a legkisebb izgalom/stressz hatására is. Illetve viszolygok a gyogyszerektol, bár nyilván ha kell beveszem.

A spiralra gondoltam, de utána is olvastam és nem győzött meg, illetve anyósom amellett lett terhes.

Az jutott eszembe, hogy gyógyszer +ovu idején kiegészítő vedekezeskent óvszer, de nem akarok ilyen gorcsos stresszben lenni az elkövetkezendő években.

A gyerekek előtt kizárólag óvszert használtunk, nem volt probelma soha, de nyilván nem ugyanolyan, mint nelkule.

Köszi, ha válaszolsz

30N



jan. 23. 23:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Óvszer..

15 éve ezt használjuk és soha nem történtek balesetek..

Két gyermekünk van,akiket terveztünk.

jan. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Óvszer. 2 terhességet szúrtam végig Clexannal Leiden miatt, nem használhatok hormonálist, terhességek előtt se használtam.

18 éve vagyunk együtt, ebből 16 évet óvszerrel védekeztünk, sose volt baleset. Gyerekek első ill. második próbálkozós hónapban összejöttek.

jan. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem implantátumom van, de én mpnem Magyarországon élek.
jan. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Spirált rakattam fel. 1 hónap múlva kilökődött.... nyilván 60 ezerért nem próbáltam újra. Most visszatértem a Ladeeringhez. Egyszerű, praktikus, szülés előtt is azt használtam.

Aztán 40 évesen meg elköttetem majd magam. Idén leszek 38, ezt a kis időt kibírom.

jan. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
87%
Óvszer.Nem vagyok hajlandó semmilyen hormon tartalmú vackot szedni,műttetni nem szeretném magam.
jan. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
70%

Egyelőre óvszer. Fogamzásgátlóból 2 fajtát szedtem de sok mellékhatás miatt abbahagytam.

Elkötést akarom. Igaz csak 32 vagyok de már van 3 gyerek. Nem császárral szültem úgyhogy akkor nem lehetett, most még várok, mert iszsz baba, 6 hónapos lesz nemsokára.

jan. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
28%

Idehaza az elkötésnek ezek a kritériumai


40 éves kor

3 gyermek

3 császár.


Egy kritériumnak kell minimum meg lennie.

jan. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
69%
Köttesse el magát a férjed külföldön.
jan. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
46%

szintén 30 vagyok, 2 gyerekkel. Több semmi szín alatt nem lesz.


Gumi nálunk kilőve. kb 5 félét próbáltunk eddig, nekem mindegyikkel fájt, férjem sem élvezte. Így hiába ez a "legpraktikusabb", ha nem tudjuk úgy élvezni a szexet, akkor bachatjuk.

Tetettem fel spirált. Hormonmentest nem ajánlott a dokim, mert azzal nagy a hibaarány. Így potom 80ezerért lett hormonosom. 7 hónap alatt olyan szintű depresszióm lett attól a hormontól, hogy majdnem eljutottam az öngyilkosságig. Mikor említettem a nődokinak, azonnal levette. Ahogy jött, úgy ment a depi, szóval 1000%, hogy a spirál okozta.

Pharmatex, pesszárium és egyéb ilyen csodákban nem bízok.


Elköttetném magam, de én nem fogok szlovákiába rohanni ezért. Így maradt a gyógyszer. 4.hónapja szedem, lekopogom nincs vele bajom.


Ha ne adj isten becsúszna egy 3., én szemrebbenés nélkül jelentkeznék abortuszra, ha gáz ha nem.

jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
82%
Hormonos spirálom van. Pont azért mert a sima spirál mellett sokan esnek teherbe, a hormonost én elég biztosnak érzem. Nemrég rakattam fel, ha véletlenül kilökődne vagy gond lenne akkor szerintem szlovákiában elköttetném magam, ez a másik opció.
jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!