Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki milyen védekezési módszert...

Ki milyen védekezési módszert alkalmaz, ha már nem akar gyermeket?

Figyelt kérdés

Márciusban megszületik a 2.kislanyunk, két gyermeket szerettünk volna mindig is, arra is vagyunk minden szempontból berendezkedve.

Újra és újra felmerül bennem a kérdés, hogy utána milyen 100%-os módszert kéne alkalmazni. Tudva, hogy egyebkent nincs 100%-os.

Ha lehetne az elkotest választanám , de úgy tudom, hogy nőknek és férfiaknak is csak 40 éves kor után csinálnak.

A gyógyszer nálam azért bajos, mert viszonylag sokszor van hasmenésem , a legkisebb izgalom/stressz hatására is. Illetve viszolygok a gyogyszerektol, bár nyilván ha kell beveszem.

A spiralra gondoltam, de utána is olvastam és nem győzött meg, illetve anyósom amellett lett terhes.

Az jutott eszembe, hogy gyógyszer +ovu idején kiegészítő vedekezeskent óvszer, de nem akarok ilyen gorcsos stresszben lenni az elkövetkezendő években.

A gyerekek előtt kizárólag óvszert használtunk, nem volt probelma soha, de nyilván nem ugyanolyan, mint nelkule.

Köszi, ha válaszolsz

30N



jan. 23. 23:21
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
37%

Nos, nekem másodiknak ikrek érkeztek (tehát a 3 gyerek megvolt), császár lévén szerettem volna az elkötést, de a dokim nemet mondott: "30 éves, bármikor adódhat úgy egy nőnél hogy újra gyermeket szeretne, nem csinálom meg."

Most 38 vagyok, 6 éve nincs kapcsolatom úgyhogy már nem is foglalkoztat a dolog.

jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
13%

Elkötés van 40 alatt is. Barátnőmnek is volt, de 3 gyerek után, császár után.

Bem tudom számít e, hogy hányszor szültél.

jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

22

Igen számít. Leírták már hogy 40 éves kor vagy 3 gyerek után kötnek el. Tehát barátnődnek azért csinálták meg 40 alatt mert van 3 gyereke

jan. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Hormonos nálam kizárt.


Óvszer 10 év alatt egyszer szakadt ki, szóval... ez van, de esemény utániztam.


Amúgy mennék elkötésre.

jan. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!