Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miután visszamentetek dolgozni...

Miután visszamentetek dolgozni hogyan osztottátok be a házimunkát?

Figyelt kérdés

Főztök minden nap? Ha nem akkor melyik napokon? Takarítást mikor oldjátok meg? Félek hogy a hétvégéim rámennek a házimunkára.

Férjetek atvállalt valamit hétköznapi teendőkről?

Hogy néz ki nálatok ilyen terepen a hétköznap este és a hétvége?


jan. 28. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Míg itthon voltam, mindent is én csináltam. 2 gyerek mellett. Nem volt nehéz.

Rend volt, naponta főztem.


Fél éve dolgozok. Hétköznap én eszek az irodában, gyerekek a bölcsiben/oviban. Férjem vesz magának valahol valamit.

Így hétköznap 1 max 2x főzünk, általában férjem. Minden nap csinalok valamit. Pl egyik nap a fürdőt, másik nap a konyhát, harmadik nap mosok, 4.nap hajtogatok, stb.


Így max fél óra megy el minden nap, mégis rend van.


Szombat d.e mosok nagy adagot, főzök 2 napra. Szombat du és vasárnap így ráérünk.


Férjem segít mindenben is. Pl én hajtogatok, akkor ő elpakolja a kész ruhákat. Vagy én elindítom a mosást, ő kitereget.

Ő vásárol be, pedig fél évvel ezelöttig boltba se volt kb sose.

A gyerekekkel is jobban kiveszi a részét, pl ő fürdet.

Megosztjuk nagyjából.

jan. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem változott semmi. A házimunkával eddig sem foglalkoztunk, a gyerekekkel meg eddig is mindketten beleadtunk apait-anyait :D

Nálunk annyi a különbség, hogy mindketten itthonról dolgozunk, én csak 4 órában, cserébe a kicsi még nem bölcsis, így ő a háttérben rombol, miközben én próbálok hatékony lenni. A férjem magára csukja a dolgozószoba ajtaját, és kb ebédelni jön ki, meg ha valamiért nyugisabb percei vannak, akkor délelőttönként kicsit átveszi a picit, de azért nem ez a jellemző.

Kéthetente takarítónő jár hozzánk, egyébként meg igyekszem rendet tartani valamennyire, a nagyon egyértelmű mocskot (kiömlött leves, gyümölcslé, szétkenődött krumpli, mittudomén) azt egyből feltakarítom, ahogy a fékcsíkokat a wc-ről meg ilyesmi, de más egyéb házimunkát nem végzek. Esténként megy egy kört a robotporszívó, ahhoz ugye egy alap rendet kell rakni, ez a közös esti program fürdés előtt a lányokkal, de amúgy ennyi. Főzni délután/este szoktam, a csajok hathatós segítségével, vagy ha nagyon zombi vagyok, akkor nem vagyunk szívbajosak kaját rendelni. Ez utóbbi a gyakoribb, azt sajnos be kell vallanom. A nagy eszik az oviban ebédet, neki csak vacsora kell, a kicsi meg a mi kajánkból kicsipegeti, ami neki szimpatikus, általában azért nem halapenóval töltött chillipaprikás pörköltet szoktunk rendelni :D

jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Főzni nem kell hétköznap, mert egyikünk sem tud munkában melegíteni. A nagylány eszik suliban, a kicsi bölcsis.

Reggel úgy megyek el otthonról, hogy beprogramozom a mosógépet és a mosogatógépet, hogy mire hazaérünk, járjon le. Így már csak kipakolni kell, a ruhákat meg átrakni a szárítóba.

Porszívózás, pakolás, ilyen apróbb dolgok beleférnek a délutánba. Porszívózni szinte minden nap kell.

Nagyobb takarítást általában hétvégén szoktunk, az egy fürdő takarítás, alaposabb porszívózás, felmosás.

Mi a kicsivel általában 3 körül érünk haza, olyankor még kint szoktunk maradni. A férjem viszont csak 5-6 között jön. Addigra általában megcsinálom amit kell, neki nem marad semmi tennivaló. Megcsinálná, mert meg szokta, ha itthon van. De mivel én többet vagyok itthon, így én szoktam. Hétvégén meg együtt, és úgy sokkal gyorsabb.

jan. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Azelőtt sem csiszatoltam mindennap és nem evett meg a kosz. Naponta összesöprünk, elmosogatunk, ez kb 20 perc. Havonta 1x van nagytakarítás. A mosógép kimos magától, 10 perc alatt kiteregetünk.


Főzni hétvégente szoktam akkor pár napra megvan a kaja, napközben meg veszünk vagy rendelünk valamit a munkahelyre. Felesleges ezt ennyire túlaggódni.

jan. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Mindent megosztunk. Egyelőre alig alszik a baba és zombik vagyunk, de bízom benne hogy jobb lesz nemsokára. Azért sajna hamar elmegy a hétvége..
jan. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

“ Férjetek atvállalt valamit hétköznapi teendőkről?”


Nem is értem a kérdést. Nem átvállalni kell mert nem az enyém a feladat hanem kettőnké.

Amíg otthon voltam a lányunkkal nyilván többet csináltam, amióta dolgozok én is, együtt csináljuk munka után. Mindennap mást, főzni nem kell mindennap de elmosogatni betenni mosást teregetni porszívozni kevés lenne ha csak hétvégén csinálnánk így viszont szombat vasarnapra alig marad valami.

jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjem a munkabeosztása miatt a házimunka hatalmas százalékát átvette. Én dolgozok munkanapokon 8-tól du 4-ig, ő pedig folyamatos munkarendben van, sokszor pihenős azokon a napokon, amikor egész nap kb egyedül van otthon.


Vannak feladatok amiket én csinálok, de annyi nem marad, hogy a szombat délelőttnél több időt kelljen rászánnom.


(Cserébe olyan is van, hogy egész hétvégén egyedül vagyok a gyerekekkel.)

jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ahogy 4 válaszo írta.
jan. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kaptam pár jó ötletet
jan. 30. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!