Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek szülés utáni depresszió...

Akinek szülés utáni depressziója volt, hogyan tekint vissza, mikor mar nagyobb a baba? Könnyebb, jobb? Amikor visszamentél dolgozni jobb lett?

Figyelt kérdés
nov. 8. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Őszintén? Nem.

Most sem könnyebb, csak máshogy nehéz. A munka meg plusz egy stresszforrás lett. 😑

nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt ugyan depresszióm, de elég hamar visszamentem dolgozni, mert éreztem hogy kezd kikészíteni az otthonlét. 8tól délig dolgoztam, addig a kisfiam a bölcsiben volt. Kb tökéletes időszak volt. Ő szépen lefáradt a bölcsiben, és szocializálódott, fejlődött, addig én felnőtt társaságban voltam, hasznosnak éreztem magam és nem mellesleg pénzt is kerestem. Délben mentem érte, amíg aludt egyet du addig edzettem vagy főztem, takarítottam, aztán egész du utána játék, játszótér, mikor mihez volt kedvünk. Aztán amikor vissza kellett jönnöm rendesen 8 órába dolgozni, ott aztán borult minden. Kb 4re estünk haza, én hulla fáradtan, a kisfiam ugye szépen kipihentem. Ő pörgött volna, ment volna a játszótérre vagy az udvarra vagy akárhova. Otthon a ház romokban, se főtt kaja semmi. Idő volt ráállni az új rendszerre. Azóta már ovis, és sokkal könnyebb és jobb. Már értelmes, megérti hogy hazaérünk akkor én először összekapom a házat vagy főzök és csak utána van játék. Sokszor már segít is pakolni, vagy mossa meg a zöldségeket stb. Hogy őszinte legyek, első perctől fogva imádom a fiamat, ő a mindenem, de az anyaságot élvezni kb akkor kezdtem el mikor már tudott beszélni, önállóbb lett, stb. Mikor már el tudta mondani, ha valami fájt, szólt ha éhes lett, mikor már el tudtam vele menni a boltba hiszti roham nélkül, mert megértette hogy nem veszek meg 6 kinder tojást pl.
nov. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Röviden összefoglalva sokkal jobb lett.

Egesznap sírtam, ordítottam. Férjemmel, az akkor 1 hónapos gyerekünkkel is.

Állandóan sírtam , egyedül voltam. Faradt voltam és nehéz volt .

Pánikbeteg is lettem. Szörnyű kombó a depresszióval....

Orvoshoz jártam , pszichológushoz. Frontint írtak fel nekem. Talán 1 hónapig szedtem aztán úgy döntöttem nem akarok rá szokni és letettem.

Nekem az segített sokat hogy felvettem a kapcsolatot/ megismertem 2-3 környékbeli anyukát és végre elkezdtem kimlzdulni. Társasági életet élni. Akkor már kB 6 hónapos volt a fiam. Az hogy végre volt kivel beszélgetni találkozni stb nekem sokat segített

A Pánikbetegségem enyhén megmaradt de a depresszió elmúlt. 2 éves a fiam, kicsit több mint 1 éve vagyok túl ezen. Borzasztó nehéz hónapok voltak, és Borzasztóan sajnálom hogy ilyen rossz anyja voltam az elején a fiamnak. Nem is éreztem az első hónapokban erős kötődést a gyerekem iránt.

Most viszont annyira szeretem amit le sem tudok írni...

nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1 éves a kisfiam. Sokkal könyebb már. Igaz, pszichológushoz is járok. De már nem érzem magam depressziósnak. Kimozdulunk otthonról.

Munkát várom már, de csak később megyek vissza dolgozni.

febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!