Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki pici...

Van itt olyan, aki pici korban kezdte a gyermekét játékosan idegen nyelvre tanítani? Ajánlanátok hozzá segédanyagot?

Figyelt kérdés
Lehet társasjáték, foglalkoztató füzet, weboldal vagy bármi, ami nektek bevált. Pl.letölthető anyagok, szótanító játék, hangos mese, dalok stb.?

jan. 30. 10:00
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos van. Ártanak is vele eleget. Pici korban a saját anyanyelvét kell megtanulnia, főleg az anyukájától.
jan. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Már miért ártanának vele? Ha már beszéli az anyanyelvét, akkor nem fog bezavarni!
jan. 30. 10:52
 3/51 anonim ***** válasza:
70%

Kérdés, hogy beszéli. De ha nagyobb is (kort nem írtál), akkor is hátrány, hogy az anya se nem anyanyelvi, se nem pedagógus. Az az előny, hogy 6 éves kor alatt akcentus nélkül tudnak idegen nyelvet megtanulni, csak akkor érvényes, ha anyanyelvűtől hallja. Ha meg nincs meg az előny, akkor teljesen fölösleges előbb, ugyanannyira meg tud később is.

Unokahúgom 3nyelvű, de senki nem tanította, csak külföldi az apuka és egy 3.nyelvű országban élnek. Mindenki a saját nyelvén beszel hozzá.

#1

jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
57%
3# Nekem van barátnőm,aki magyar,a férjével angolul beszélnek,de nem ez a férje anyanyelve,de mivel nincs más közös nyelv,ezen tudnak, nyilván a gyerekek előtt is. Vagy üljenek kukán?Nem anyanyelvűek,a gyerekek még is úgy tolják kiskoruk óta az angolt gyönyörűen. Ja mert egy pedagógus különb? Pont hogy rosszabb, borzasztó az akcentusuk is. Gyenge eresztések. Bár ez off,bocsi kérdező.
jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
64%
Aki nem anyanyelvi szintén beszél nyelvet az ne tanítson.. Borzasztó kiejtés és nyelvtan ragad rá a gyerekre.
jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

Jajj hagyjuk már ezt a kiejtést! Külföldön éltünk évekig, angol nyelvet használtam munkám során. Először én is alig mertem megszólalni emiatt a gondolkozás miatt, amit annyit hallottam itthon, hogy így a kiejtés meg úgy! Aztán rájöttem, hogy aki nem anyanyelvű, vagyis a kollégáim nagy része, az mind akcentussal beszél, az anyanyelvű pedig megérti az összeset!!! Pont ezt szeretném, hogy az én gyerekem ne essen ebbe a hibába, mint én, hogy nem mer beszélni. Legyen természetes már kiskorától. De nyilván hallgatnék vele eredeti nyelven hanganyagot, hogy azt szokja meg.

A #4-es hozzászóláson kívül még egy értelmes válasz sem érkezett.

De várom a továbbiakat! Lehetőleg a kérdésemre választ, mert nem véleményt kérdeztem!

jan. 30. 11:29
 7/51 anonim ***** válasza:
42%

#4! Dehogy! Unokahúgomnál is így van. Apuka nem az anyanyelvén beszél hozzá, hanem az ország nyelvén, ahol élnek és ahol apuka született, tehát apuka is anyanyelvűektől "tanult" anno, nincs akcentusa. Tesómmal is úgy beszél, mert tesóm nem beszéli a gyerek anyanyelvét. Apuka anyanyelvét pedig a nagyszülőktöl tanulja, de nem tanítják, hanem úgy beszélnek vele, mint egymással is. Egy pedagógus különb igen, mert a kérdező rossz módszeréből és akcentusából neki legalább csak az akcentus van meg, ha egyáltalán van. Anyanyelvű tanárnál az se. HA anyukának a választott idegen nyelv lenne az anyanyelve, akkor értelemszerűen nem kellene pedagógusnak lennie, mivel nem lenne direkt tanítás. Ő viszont arra készül.

Azt ki mondta, hogy üljenek kukán? Itt nem volt szó különböző nyelvű szülőkről.

#3

jan. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
69%

#6! Ja, a #4 válaszoló pont a kérdésedre válaszolt. Rengeteg segédanyagot és ötletet írt🤣Ja, nem. Miért nem azt írod akkor, hogy várod a buksisimit a zseniális ötletedre.

Kezdjük ott, hogy amikor egy gyerek akar az anyanyelvét, akar egy második nyelvet tanul, normál esetben, hallja és LÁTJA a beszélőt. Ezt se az idegen nyelvű rajzfilm, se a hangoskönyv nem adja meg.

jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
90%

Mi Németországban élünk, de mindketten magyarok vagyunk a férjemmel, így tőlünk a magyart hallja (meg az apjától a munkája miatt az angolt, de azt nem direkt a gyereknek címezve, csak ha telefonál vagy ilyenek)

A zenélős meg egyéb játékok viszont értelemszerűen németek, meg az utcán, boltban, dokinál azt hallja, meg ugye majd az oviban..

Ha nagyon szeretnéd angolra tanítani, akkor nézess vele angolul mesét, hallgasson hangoskönyvet, vagy egyszer ajánlották a lírában Matiscsák Zsuzsanna képes szókártyáit, direkt gyerekeknek van, több féle témakörben.

jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
68%
Gyógypedagógusként írom, hogy ha nem muszáj, ne csináld. Nem írod a korát, de gondolom nem iskolás, mert ott úgyis kezdődik hamar az idegen nyelv. Ha ovis, akkor a lehető legjobb fejlesztő eszköz számára a játék, semmi szükség feladatlapokkal meg idegen nyelvvel terhelni, mert az a játékidőből vesz el. Minél többet szaladgáljon, másszon fára, ugráljon, kutyázzon, biciklizzen, gyurmázzon, fessen, társasozzatok, stb... Ha még ovis sincs, akkor meg igenis bezavarhat, rengeteg ilyet láttam már. Ha külföldön él a család, persze nincs más lehetőség, többnyelvű lesz a gyerek, általában késik is a beszédfejlődés, de ha nem, akkor bőven elég az anyanyelv igényes használatát "tanítani" neki. Egyébként se haladnál sokra vele, hiába tanítasz meg neki nagy nehezen x szót, a suliban ha elkezdik az angolt, kb. 2 hónap alatt mindenki ott fog tartani, olyan roham tempóban tanulnak mindent. Nem fog akkora előnye származni belőle, mint amekkora hátránya. Ez a személyes tapasztalatom, csak egy ajánlás.
jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!