Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki pici...

Van itt olyan, aki pici korban kezdte a gyermekét játékosan idegen nyelvre tanítani? Ajánlanátok hozzá segédanyagot?

Figyelt kérdés
Lehet társasjáték, foglalkoztató füzet, weboldal vagy bármi, ami nektek bevált. Pl.letölthető anyagok, szótanító játék, hangos mese, dalok stb.?

jan. 30. 10:00
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
"De nyilván hallgatnék vele eredeti nyelven hanganyagot, hogy azt szokja meg."
jan. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ezt is írta, de nem csak ezt. Hallgatna vele (miért kéne ahhoz ott lenni vele? beteszi a hanganyagot, a gyerek meg hallgatja és magára szedi belőle a kiejtést, nem?), meg még mást is csinálna, hiszen a kérdése pici gyerek tanítására vonatkozik.
jan. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
56%
31# vagyok. Ő tudja. Kérdező,én azt javaslom,hogy ne itt kérdezz erről,hanem valami szakavatott embert vagy pedig csoportokban fbn,ne egy anonim oldalon,ahol mondjuk egy penny-s dolgozó vagy bárki is ideböfög akármit,nem látod,nem tudod ki ír,nem tudja igazolni a tapasztalatát pro-kontra sem. Én nem tanítottam így,de van ismerősöm,aki otthon angolul is beszél a kicsihez,nem tudom milyen formán,sose kérdeztem,nincs hozzá közöm. El sem ítélem ezért. Beszélj szakemberrel erről,aki ért is hozzá.
jan. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
64%

"fbn,ne egy anonim oldalon"

Semmi különbség.

jan. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
35%

"Beszélj szakemberrel erről,aki ért is hozzá."

Mindegy, hogy itt szakemberek írják-e vagy mások, azt írják, amit - utána lehet nézni máshol - a szakemberek állítanak: minden szülő akkor tesz jót a gyerekének, ha a saját anyanyelvén beszél hozzá.

jan. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

34# Gondolod,hogy nincs. :) Én is azt hittem,amíg nem lettem tagja egy értelmes anya-baba csoportnak majd jó párnak és láttam,hogy bizony amik itt mennek egyes nők fejébe mennyire nem releváns és nincs átfedésbe sem a valósággal,ami valójában. Ahol névvel,arccal vállalva beszélgetsz,akár videóba is. :) Ha valaki csak itt olvasgat,azt hiszi ez a normális,holott bizony nagyon nem így van. Úgyhogy de,azóta látom,hogy bizony van különbség. Ez nem tükrözi a valóságot ám.


35# Nem mindegy. Olvasson utána,kérdezzen SZAKEMBERT személyesen,vagy arccal-névvel. Te itt írhatod magadról,hogy te milyen okos vagy a témában,holott lehet egy alkoholista,lezüllött penny pénztáros dolgozó vagy,már elnézést. Akkor aztán nagy segítség a kérdezőnek. Itt véleményt írnak,pont.

jan. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
36# Kuss. :)Jajaj de betaláltam valamit nálad. Legalább javaslatot írok,hogy menjen NORMÁLIS helyre érdeklődni.
jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
0%

"bizony amik itt mennek egyes nők fejébe mennyire nem releváns és nincs átfedésbe sem a valósággal,ami valójában"

Ez egy értelmetlen rész, de sebaj, ugorjunk.


"Ahol névvel,arccal vállalva beszélgetsz"

Nem kötelező a facén sem a valódi adatokat megadni magadról.


"akár videóba is"

Még ha videózol is valakivel, nem tudhatod, hogy tényleg az-e a neve, hogy tényleg ott él-e, hogy tényleg olyanok-e a tapasztalatai, ahogyan állítja...


"Ez nem tükrözi a valóságot ám."

Itt is vannak egy csomóan, akik a valóságot írják, akárcsak a facén - meg vannak, akik nem, akárcsak ott.


"Te itt írhatod magadról,hogy te milyen okos vagy a témában,holott lehet egy alkoholista,lezüllött penny pénztáros dolgozó vagy,már elnézést."

Akárcsak a facén...


"Akkor aztán nagy segítség a kérdezőnek."

Attól, hogy valaki "alkoholista,lezüllött penny pénztáros dolgozó", még írhatja a valóságot. És az igenis nagy segítség lehet.


"Itt véleményt írnak,pont."

Meg tényeket, meg forrásokat adnak meg, meg szempontokat a döntésekhez, stb. Pont mint a facén...


Aki tutira akar menni, az nem az internethez fordul, hanem személyesen felkeres egy pszichológust a rendelőjében (vagy micsodájában).

jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
34%

39# Amit itt leírtál az mind személyesen is lehet,egy kamu kb. :) Ennyi erővel szóba se állj senkivel hivatalos helyen. De azért még is csak másabb,mint itt. Szerinted egy család,akivel tartod a kapcsolatot és beszéltek ugyanolyan szintű,mint a gyakori?Ne röhögtess már ki. Persze,hogy nem érted,mert nincs tapasztalatod a gyk-n kívül,ha lenne látnád,hogy mekkora baromságok mennek itt 1-1 kérdés alatt,ami rohadtul nem úgy megy a valóságba.



Attól, hogy valaki "alkoholista,lezüllött penny pénztáros dolgozó", még írhatja a valóságot. És az igenis nagy segítség lehet.


Nos,hát szerintem meg nem. :) Nekem a szomszéd Piri 8 elemivel például ne kezdjen tanács osztogatásba. Ennyi. Ha neked elég ő a szellemi szintjéhez és meg is fogadod a gyerekeddel kapcsolatban a tanácsait,az a te problémád,én nem fogom.

De elmesélheted mi a problémád azzal,hogy javasoltam nézzen utána máshol és ne a gyk alapján döntsön?Úgy belém álltál. Unatkozol? Nem tűnik fel,hogy ha leírjátok 200-an,Ő akkor is szeretné,de akkor legalább csinálja jól vagy éppen jobban és járjon utána OLYANOKNÁL,akik szintén tanították így a gyermeket és van tapasztalatuk pro-kontra? Gondolod,ha leírod 200-ra,hogy káros,ne csináld,akkor nem fogja? Én sem hallgatnék ITT senkire. Beszéljen olyanokkal,akik ebben benne voltak és már akár nagyobb,tini,felnőtt a gyermek,tehát van tapasztalat a késői hatásra is negatívan is vagy pozitívan,mert itt csak papagájok vannak ugyanazt ismételve,hogy ne,káros,ne. Olyat itt nem olvastam,hogy "Én csináltam,de ez meg ez történt és inkább nem javasolnám". Fingotok nincs erről,csak max olvastatok és off,mert nekem sincs,de legalább belátom.

jan. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
0%

"mi a problémád azzal,hogy javasoltam nézzen utána máshol és ne a gyk alapján döntsön?"

Az a "problémám" vele, hogy a gyk helyett a facét ajánlottad, ami csak pont ugyanolyan: ott is kiadhatja magát akárki akárkinek, csak annyi a különbség, hogy itt nem lehet fényképet mellékelni ahhoz, amit írunk - ott meg bárkinek a fényképét odabiggyeszthetjük az álnevünkhöz és ugyanúgy írhatunk bármit.


"csinálja jól vagy éppen jobban és járjon utána OLYANOKNÁL,akik szintén tanították így a gyermeket és van tapasztalatuk pro-kontra"

Ez olyan, mintha valakinek, aki mondjuk drogozni készül, azt javasolnád, hogy azoktól kérjen tanácsot, hogy hogyan drogozzon, akik szintén drogosok, és ne hallgasson azokra, akik a gyk-n le akarják beszélni a drogozásról, mert a gyk gagyi. Holott valójában nem az a lényeg, hogy (ál)névvel vagy névtelenül ír-e valaki valamit, hanem az, hogy mit ír. Annak az igazságtartalma meg se attól nem függ, hogy a gyk-n írja-e vagy máshol, se attól, hogy alkesz írja-e vagy más.

jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!